Stranica 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 162

Tema: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

  1. #31
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    dok USA ima potpuno stabilne ekonomske pokazatelje.
    lol
    Elaboriraj. Neki dan sam naletio na statistiku gdje je sve bilo bolje čak i od većine zemalja EU. Ne nešto ekstra, ali sasvim ok. I ne razumijem kakve veze ima government shutdown sa time kad je do toga došlo samo zbog neslaganja žešće desnice sa Obamacareom?

    = Citat = Izvorno postao dugi
    U socijalizmu je radnik dobio stan od države, imao je manje poreze i objektivno živio bolje.
    E, bezimeni, tu ti je dobar dio retorike pao u vodu. Pa baš sav nepotizam i korupcija dolazi iz tog razdoblja, a nikako nije primjer socijalne pravednosti. Baš to dijeljenje stanova koje spominješ je bilo za sjest i plakat. To je bila lutrija u kojoj si dobio ako si imao bolju vezu, tako da su razni cigani i sirotinja često dobivali ogromne stanove na račun toga što su imali gomilu djece a ništa nisu radili ni zaradili. Bar tako priča narod.
    A i ne vidim po čemu točno su živjeli bolje, to je čista jugonostalgija. Da bi išao nešto pošteno kupit morao si ići u Trst ili nekamo, ako si uopće imao auto.

  2. #32

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    LOL, mladi ispaštaju a starci ih i dalje financijaju do tridesete pa i dalje. Koji kurac vi ispaštate?


  3. #33
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    = Citat = Izvorno postao Anarion.Umarth
    Nemožeš reći da velik postotak visoko obrazovane populacije nije krucijalan za razvoj društva, možda ne direktno kroz porez koji će plaćati, ali sigurno kroz know-how.
    Pogledaj Predatora. Niti će uopće plaćati poreze, niti je naučio know-how koji se da iskoristiti. Potpuno beskoristan državi, odnosno društu, a bezveze smo mu plaćali godine i godine faksa kojeg je još 91. trebalo ukinuti.

  4. #34
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    lol

    Elaboriraj. Neki dan sam naletio na statistiku gdje je sve bilo bolje čak i od većine zemalja EU. Ne nešto ekstra, ali sasvim ok. I ne razumijem kakve veze ima government shutdown sa time kad je do toga došlo samo zbog neslaganja žešće desnice sa Obamacareom?
    Napisao sam u prethodnom postu o dugu SAD-a koji je u odnosu na BDP duplo veći od Hrvatskog (a i deficiti su nam tu negdje). I kod njih je dosta toga na klimavim nogama, većina rasta od krize je osjetila vrlo mala količina stanovništva. Pogledaj si realne plaće koje stagniraju, dug studenata (koji će biti ogroman problem btw, googlaj student credit bubble), vrlo loš koeficijent nejednakosti (bliže razinama trećeg svijeta) itd. Daleko od toga da i mi, i mnoge zemlje EU nemaju problema, ali ne bi uzimao SAD kao primjer na kojeg se treba u potpunosti ugledati. OK ima i dobrih stvari, ali mnoge tipa obrazovanje i slično mi se ne čine blistavim.

    @dugi: da, baš sve starci financiraju do tridesete. Vas je fino država financirala sve i nalazila vam posao/stanove, a sad se tu pravite da smo mi lijeni i neradnici. Kad nama treba financirati obrazovanje e sad je to odjednom problem. Stvorili ste nam jebene ekonomske uvjete za pronalazak posla i mogućnost osamostaljivanja. Ma mrš

  5. #35
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    = Citat = Izvorno postao Anarion.Umarth
    Nemožeš reći da velik postotak visoko obrazovane populacije nije krucijalan za razvoj društva, možda ne direktno kroz porez koji će plaćati, ali sigurno kroz know-how.
    Pogledaj Predatora. Niti će uopće plaćati poreze, niti je naučio know-how koji se da iskoristiti. Potpuno beskoristan državi, odnosno društu, a bezveze smo mu plaćali godine i godine faksa kojeg je još 91. trebalo ukinuti.
    Tvoje recenzije su inače jako korisne. Ja možda trenutno jesam na mutavom faksu s kojim ću boktepita kad nać posla, ali zato imam završenu srednju za električara. Imam i radno iskustvo na šanku, prodaji ulaznica i turist infou, ako ćemo u krajnjoj liniji imam ga i iz T-komove terenske službe s prakse. Nadalje imam hrpu iskusvta s volontiranjem na deset različitih mjesta za sve i svašta, a i za razliku zapravo dobrog dijela moje generacije, nisam jebeni tard i znam si sam skuhat objed i oprat veš a ne da mi jaje zagori. Tak da ne brini se ti za mene srećo, bit ću ja produktivan član društva. ;*
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  6. #36
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    Ti budeš danas-sutra došao na razgovor za posao i rekao budeš: imam beskoristan faks, znanje iz škole koje sam zaboravio, hrpu prakse i volontiranja koje nema nikakvu realnu vrijednost pri traženju posla, al ono, nisam redard jer znam skuhati jaja i oprati gaće. Rofl.

  7. #37
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    Bmk, nije poanta koji ću poso dobit ni koliko ću zarađivat. Makar da nađem poso u jebenom top šopu (U biti, ovo ljeto kad sam tražil poso i primili su me u jedno 4 call centra, al sam na kraju moro ić doma tak da je to otišlo u kurac.), nać ću neki poso i plaćat porez etc.

    Uostalom, jebote faks. Čisto da odmah izbjegnem situaciju da mi nabijaš na nos kak si studiral nešto superiornije neg ja, kaj drugog znanja osim faksa imaš? I po čemu bilo što od toga ne bi i bilo tko drugi mogao naučit ak mu prdne?
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  8. #38
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    = Citat = Izvorno postao PR3DAT0R
    ali zato imam završenu srednju za električara. Imam i radno iskustvo na šanku, prodaji ulaznica i turist infou
    Polako, poslodavci, jedan po jedan

  9. #39

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    @dugi: da, baš sve starci financiraju do tridesete. Vas je fino država financirala sve i nalazila vam posao/stanove, a sad se tu pravite da smo mi lijeni i neradnici. Kad nama treba financirati obrazovanje e sad je to odjednom problem. Stvorili ste nam jebene ekonomske uvjete za pronalazak posla i mogućnost osamostaljivanja. Ma mrš
    Nitko iz moje generacije nije dobio stan osim ako nije osakaćen na frontu ili ako ga je dobio prijevarom zbog istog razloga. Ja sam radnik kapitalizma, nemam ni dana staža u socijalizmu. Počeo raditi pod uzbunama i nisam odbio prvi fizički posao ispod svoje stručne spreme za tadašnjih 250 DM-a. Osobno od prethodne generacije nisam dobio ništa više od onoga što dobivaju trenutne generacije od sadašnje. Posao je tada bilo jednako teško naći kao i danas. 91. kada sam se ja zapošljavao je bilo daleko nesigurnije nego je danas. Perspektiva je bila još gora. Uostalom ja sam na tržištu rada od tada pa tako i danas.

    Nitko ne kaže da ste neradnici, niste vi ništa gori od prošlih generacija, vjerojatno ste i bolji. Školstvo je samo dio problema a onakvi ste kako smo vas znali i mogli odgojiti. Poanta je da se svi moramo mijenjati, željeli ili ne. Balon se neće još dugo moći napuhavati. Na žalost već je kasno za mnoge stvari.

    Možda vi mladi spasite stvar


  10. #40
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    Po meni ovo nije uopće pitanje iskorištava li neki student državu ako predugo studira ili ne, već je osnova čitave priče zdravstveno osiguranje. Ne mislite li da bi svi građani Hrvatske trebali imati pravo na besplatno zdravstveno osiguranje bez obzira na to jesu li učenici, studenti, zaposleni, nezaposleni, jesu li se prijavili na burzu u zadanom roku ili nešto slično. Smije li država ograničiti pravo na liječenje bilo kome? Pravo na zdravlje, život?

    Kao što je netko spomenuo, ekipa u Remetincu ima pravo na besplatno zdravstveno, a ako je netko na teret države, onda su to valjda prije oni nego neki student koji iz bilo kojih razloga nije završio faks u određenom roku.

    Isto tako ova promjena zakona da student više nije osiguran preko roditelja nego preko faksa, omogućuje svakakve manipulacije i stvara preduvjete za nova buduća ograničenja kako se političarima prohtije, jer oni na sve načine pokušavaju od građana nadoknaditi onu lovu za čiji gubitak su isključivo sami odgovorni.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  11. #41
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    Po meni ovo nije uopće pitanje iskorištava li neki student državu ako predugo studira ili ne, već je osnova čitave priče zdravstveno osiguranje. Ne mislite li da bi svi građani Hrvatske trebali imati pravo na besplatno zdravstveno osiguranje bez obzira na to jesu li učenici, studenti, zaposleni, nezaposleni, jesu li se prijavili na burzu u zadanom roku ili nešto slično. Smije li država ograničiti pravo na liječenje bilo kome? Pravo na zdravlje, život?
    Smije. Zašto bi netko tko je fizički sposoban za rad ali na apsolutno nikakav način ne doprinosi društvu, čak štoviše živi na grbači države, imao pravo na privilegije?
    Ako izgubi pravo na zdravstveno kao student može ispisat faks, zaposlit se i opet imat osiguranje. Jednostavno je.

    Na zatvorenike se često gleda kao na bolesne ljude koji idu na rehabilitaciju.

  12. #42
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    Maloki, pravo na zdravstveno osiguranje nije privilegija.

    Ili to barem ne bi smjelo biti u civiliziranom društvu koje vodi brigu o osnovnim pravima svakog svojeg građana bez obzira u kojoj životnoj situaciji se nalazi. A to da student može ispisati faks i zaposliti se da bi imao osiguranje je floskula u doba kada skoro 400 tisuća ljudi u Hrvatskoj nema posao.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  13. #43

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    PRAVO na zdravstveno osiguranje, a ne radim-i-pridonosim-pa-imam-nagradu-bit-bolestan-bespla.
    Meni se ne da tipkati, ali se generalno slažem sa Nevenom.

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  14. #44

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    Koliko ja kužim nitko njima kao građanima ne ukida to pravo. Ako je netko nesposoban završiti školu nakon toliko godina studiranja ili ju ne želi završiti,ne mora se zaposliti kako bi ostao osiguran. Može se ispisati i prijaviti na brzu i ponovno ima ostvareno pravo.

    A kako bi se vi učinkovito borili protiv vječitih studenata koji koriste privilegije studentskog života u vidu rada preko student servisa, subvencioniranog prijevoza, prehrane, stanovanja, stipendija i sl.? Uz pravo idu i obaveze. Ako na posao ne dođeš pet dana po zakonu dobijaš otkaz a neki izigravaju sustav i žele studirati preko osam godina? Da li se itko udostojio popisati koliko studenata "studira" po desetak i više godina? O kolikom je broju riječ? Kada bi škola bila privatna takvi studenti bi odgovarali roditeljima ili bi si sami plaćali i tako postali dobar izvor zarade za društvo a ne trošak.

    Da se razumijemo, nisu samo studenti trošak ali ovo je tema o njima. Jednako tako sam frustriran sa hrpom drugih neopravdanih primatelja koji guše sustav, krenuvši od vrha države. Država se utapa u neodgovornosti. Očito je većini cilj kako nešto izmusti od "države". Bilo što. Onda oni gore samo znaju lupati nove poreze jer očito se najlakše zamjeriti radničkom biračkom tijelu koje je već toliko dobro izdresirano da je uvijek spremno na novo šišanje. Da, ovce smo.


  15. #45
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Ja još uvijek mislim da bi trebala reforma srednjoškolskog i možda osnovnoškolskog sustava, možda da se srednja škola podijeli na nekakvu baznu školu i stručnu,
    Oh hell no, nigga. Stipe Šuvar je imao tu ideju i moja stara je bila u jednoj od par generacija koje su bile u sustavu 2+2 (dvije godine srednje svi imaju isto, dvije onaj tehnički dio) i to je bio jebeni kaos. U dvije godine ne stigneš naučiti sve što trebaš. Zločesta djeca jednom prilikom (mislim da je čak na Istočno od jaja) spominju ovo i komentiraju kako je jebena ta Šuvarova generacija jer su tolko glupe da ih možeš zbarti bez problema.

    Da, treba nam potpuni rehaul obrazovnog sustava, ali ima jedan ogroman problem u svemu tome... Autonomija Sveučilišta. Ukratko: Vlada daje novce iz proračuna Sveučilištu, ovi rade što god hoće. Upisne kvote nemaju blage veze s realnom potrebom za radnom snagom na tržištu rada, ali se Sveučilište ne želi odreći para. Za to vrijeme, imamo 10k nezaposlenih ekonomista sa završenim faksom... I što? Čame na burzi. Rade na crno. Jednako su korisni i dok su studirali, zapravo.

    Ono što je najgore, bagra koja vodi fakultete je toliko stara i "set in their ways" da im ne pada na pamet mijenjati sustav koji, po njima, super funkcionira.

    Još k tome dodaš prstohvat apsolutno nesposobnih profesora (na pamet mi pada naša Mr.sc. Olivia-Silvana Prlić dipl.oec viši predavač, osoba koja predaje predmet Elektroničko poslovanje, a ne zna se služiti e-mailom) kojih ima na svakom faksu... Gdje ćeš bolje?

    Uz to još i pokoje bacanje novaca koje se dešava u SC-u (dug od 121 milijun kuna), trošenje para na online kladionice (FFZG represent), jasno ti je zašto je to sve jedna kolosalna banana.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  16. #46
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0
    osoba koja predaje predmet Elektroničko poslovanje, a ne zna se služiti e-mailom) kojih ima na svakom faksu... Gdje ćeš bolje?
    Ovo ne mogu vjerovat. Sry ali ne. Vidio sam i ja nesposobnih profesora, ali i oni barem teorijskim znanjem opravdavaju svoju poziciju.

  17. #47
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    Nope. Boz može potvrditi.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  18. #48
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    Boz potvrđuje. Ima gro nesposobluka okolo po faksevima, i to ne samo na TVZu. Evo, Siniša "roll 1d6, reroll 6" Fajt, na FERu. Divan primjer.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  19. #49
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    Dođite na FOI.
    Izuzev matematičke katedre, žali bože novca. Posebice po pitanju ljudi koji vode programerske kolegije.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  20. #50
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    Ozbiljno? Znam da je dosta sjeban, npr. frend je morao prošle godine još jednu godinu preddiplomskog slušat jer su im ubacili još jedan predmet viška jer će im kao trebat za diplomski ili tako neš. Al opet, nešto ste valjda naučili, ne može bit baš toliko loše?

  21. #51
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    Won't Bow Don't Know How.

  22. #52
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Ozbiljno? Znam da je dosta sjeban, npr. frend je morao prošle godine još jednu godinu preddiplomskog slušat jer su im ubacili još jedan predmet viška jer će im kao trebat za diplomski ili tako neš. Al opet, nešto ste valjda naučili, ne može bit baš toliko loše?
    Ovisi što smatraš pod time "valjda naučili".
    Da znaš o čemu se radi, to da. Da naučiš nešto da ti pomogne u radnoj karijeri kako bi bio konkurentniji radnik na tržištu, jok.
    Naravno, dosta toga zavisi o samoinicijativi, al u načelu se rade stvari u zastarjelom softwareu koje su još prije par godina bile tržišno neupotrebljive, s time da je opće poznato kako na FOI-u nitko ne zna programirati - trenutno valjda najtraženije ICT zanimanje u Hrvatskoj. Moja firma ne može pronaći dobrog backend programera već godinu dana, a svake godine s faksa izađe kao nekoliko desetaka informatičara s VSS spremom.
    Da ne spominjem ekonomske predmete koji se rade polovično, nepotrebno zauzimaju satnicu i dobrim dijelom ih dolaze predavati profesori iz Zagreba kada imaju vremena i pristupaju ljudima kao prema nižoj rasi u odnosu na zagrebačke studente. Tako je barem bilo u moje vrijeme, no sumnjam da se nešto previše toga promijenilo.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  23. #53
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    Sve je isto bilo i dok sam ja bio tamo
    Won't Bow Don't Know How.

  24. #54
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    No, pa i kod nas se pogotovo u ranijim godinama radi mnogo zastarjelih stvari. Prve dvije godine nigdje se ne uči ništa vezano za struku osim C programiranja koje se onda provlači kroz sve druge predmete, tipa algoritmi i os-ovi, a tek poslije dođeš u doticaj sa novijim i korisnijim tehnologijama. Ali nije to uopće poanta. Kad bi faks i mogao uopće pratiti trendove u tako živoj industriji, nema smisla da mu svrha bude da te školuju za taj i taj jezik i tu i tu tehnologiju. Sve što smo mi radili bilo je tako organizirano da naučimo nekakve temelje, osnovne stvari koje treba razumjeti prije nego se prihvatiš nekog programiranja i koje, ako znaš, možeš primijeniti na bilo što drugo. Poslije toga su počeli šibati sa projektima gdje si morao sam napraviti ono što si učio.

    Što se tiče backenda, to je i u susjednim zemljama dosta traženo, ako se ne varam. Ali stvar je da bi se student morao opredijeliti za neki takav smjer i sam se baciti u takve vode. Kod nas isto nema opcije za specijalizaciju na takvim područjima, ali to je ponajviše zbog manjka profesora. Ipak je naš cijeli smjer star jedno 5 godina, tako da imamo totalno bezvezne "smjerove" na diplomskom koji se razlikuju u jednom do dva predmeta.

  25. #55

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    = Citat = Izvorno postao dugi
    Gdje će to plaćati? U Kanadi?

    Takvi ljudi se obično vrate pa osnuju ono malo tvrtki što imamo ili barem infuziraju nasu ekonomiju kada su na ljetovanju sa vise nego da tu rade. Mislim da glavni razlog zašto ljudi otiđu je što nema posla ili nema pristojnog posla. Barem u mojoj i srodnim strukama(Strojarstvo,Elektrotehnika,IT). Definitivno si ne bih dopustio da radim u struci za bilosta ispod 6k kuna, kada ZETovac ili radnik na šalteru sa jedvitom srednjom stručnom školom ima više od toga.

  26. #56
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    Lol da ljudi na šalterima zarađuju 6k kn, moš mislit. A zetovci imaju visoke plaće jedino zato što sa svojim štrajko paraliziraju cijeli grad i iznimka su političkih okolnosti. Velika većina niskoobrazovanih (a i dobar dio visokoobrazovanih) bi ubilo da mogu raditi za 6k kn. Ak ti kao početnik odmah očekuješ ne znam kakve uvjete i plaću, onda ne znam šta da ti kažem, nećeš se ni u Kanadi razveseliti

  27. #57
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    Prosječna plaća šalteraša u državnoj upravi je 3.5-4k s nula mogućnosti napredovanja i osobnog razvoja. Umreš od uzbuđenja.

    Za nodu, većina "kanađana" se vrati bez gaća jer ih tamo ne dožive ni pol posto. Al novine prenose samo sretne pričice lol.

  28. #58
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    Ane.
    Svi gledaju prema Kanadi, Australiji ili Švedskoj kao prema obećanim zemljama, a zbilja uspiju samo rijetki, obično oni koji već imaju nekoga vani da im sredi nekakav posao.
    Što se tiče plaća, obično se spominju bruto iznosi što znači da se predstavljen iznos može umanjiti barem za trećinu.
    Al meni nisu jasni ti što rade u državnim firmama - ako ti ne odgovara plaća i radni uvjeti, daj otkaz, otiđi na tržište rade i nađi si bolje plaćen posao. Valjda još nije nikome iz guzice u glavu došlo da se sigurnost radnog mjesta kompenzira s manjim primanjima i obratno. Tako to barem funkcionira u nekim normalnim državama.
    @cham3leon
    Poanta srednje škole i faksa je da te osposobi za tržište rada, a ne za burzu rada. Razumijevanje koncepata je bitno, no oni se mogu pojasniti na aktualnoj tehnologiji, na na nečemu što nije valjalo još prije 10 godina. Ili trebamo nakon faksa proći svi još dvije do tri godine robavanja za 1600kn mjesečno prije nego li budeš upotrebljiv poslodavcu?
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  29. #59
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    Pa kažem, kod nas se to poslije kompenzira s time što imamo sve više i više projekata koji uglavnom idu po principu - aha, napravio bi to i to? Super. Nađi sve što ti treba za to, nauči u tome raditi i napravi. I sad, netko se baci više u web, netko u android, netko u automatiku, mreže, itd.
    Da li bi bilo dobro da te faks direktno pripremi za ono što je tržištu najpotrebnije? Pa vjerojatno bi, ali teško je to izvesti. Pitanje je i što je to točno tržištu potrebno? Kod nas je nekako poslovično najviše tražen C# i Java programer što se tiče developmenta, ali i njih će uskoro vjerojatno bit poplava i postat će jeftina roba. U razvijenim zemljama Java se više baš ni ne traži. Da li da te onda faks priprema za nešto egzotičnije i futureproof? Puno je tu upitnika.

  30. #60
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Promjene zakona u vezi zdravstvenog osiguranja studenata

    Postoji nešto što se zove strateško planiranje - prilično nepoznat pojam hrvatskoj vlasti unatrag 20 godina. Nije teško kreirati studijske programe ako imaš jasno zacrtane ciljeve u kojem smjeru želiš razviti gospodarstvo. Hrvatski studiji bi trebalo prvenstveno školovati ljude za hrvatsko tržište i hrvatske tvrtke (budući da su pretežito financirani javnim novcem), a mislim da nije teško napraviti analize i procjene u kojoj mjeri će biti potrebni pojedini stručnjaci. Istina, u informatičkoj struci to je sve dosta dinamično, no nije da se ne može.
    Ovo je gg što imate tako, no koliko vidim, dosta je tu važna samoinicijativa koje kasnije ljudima svakako nedostaje, ako im faks u prvim godinama studija ubije volju za tim poslom za koji su se došli školovati.
    Općenito je problem u Hrvatskoj (a dobrim dijelom i u svijetu) što imamo školstvo s početka 20. stoljeća u vremenima kada se način života korijenito mijenja svakih par godina.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


Slične teme

  1. Promjene
    By CrazySmurf in forum Alt-F4
    Odgovora: 94
    Posljednji post: 17-06-2013, 21:25
  2. Promjene u uslugama internet providera
    By RIDER32 in forum Alt-F4
    Odgovora: 21
    Posljednji post: 16-02-2010, 17:05
  3. Strane zakona
    By Black Hawk Down in forum Counter Strike
    Odgovora: 45
    Posljednji post: 25-11-2009, 04:14
  4. Predlaganje novog zakona
    By KR1ST1J@N in forum Alt-F4
    Odgovora: 52
    Posljednji post: 06-07-2007, 03:19

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •