Stranica 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikazujem rezultate 121 do 142 od 142

Tema: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

  1. #121
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Pa Wii U je jača i bolja konzola od PS3 i Xbox360, ali to sad nije predmet rasprave.
    Pa normalno da je jači kad je 6-7 godina mlađa konzola od njih, bili bi nevjerojatni idioti da su napravili slabiji sustav. Ovako su samo idioti jer je Wii U tek nešto jači od tih konzola, a užasno kaska za PS4, Xbone i, naravno, za PC-em.
    Wii U je žešći promašaj. Htjeli su privuć više core korisnika davanjem "jačeg" hardwarea, ali zbog same podrške za third-party nema igara za te core gamere. S druge strane još uvijek štancaju svoje standardne franšize za casual tržište, koje pak nije dobro upoznato sa konzolom i puno ljudi misli da se radi tek o novom perifernom dodatku za Wii zahvaljujući lošem marketingu. Mislim, sam odabir imena je žešći promašaj.
    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Barem znaš šta dobivaš, za razliku od Hitmana koji je sve sam ne Hitman, Max Payna koji je sve sam ne Max Payne i Lare Croft koja je više Nathan Drake nego Lara...

    Ili više preferiraš iz godine u godinu sve napredniji CoD ili FIFA-u?
    Ne znam koji je tu točno problem? Ok, Hitman je apsolutni promašaj, ali Max Payne je nevjerojatno dobra evolucija serijala, serijala koji je uvijek ciljao na taj nekakav cinematic doživljaj. Razlika je promjena settinga, ali noir != mrak o hladnoća.
    Tomb Raider je isto korak naprijed, serijal koji je oduvijek najviše bio poznat zbog bezlične sisate protagonistice sa užasnim napucavanjem i ok platformingom je kulminirao sa simpatičnom i zanimljivom novom Larom, zabavnim napucavanjem i ok platformingom.

    A usporedbu Nintendovih franšiza sa CoD-om sam i ja mislio iskoristit, ali na način da se u oba slučaja radi o igrama koje izlaze na godišnjoj bazi i nose minorne promjene.

  2. #122
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2010
    Postova
    2.833

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Ajmo malo o povijesti i zašto je Super Mario najbitnija ikona, a kao i ikona zapravo najbitniji lik gaminga.

    Gaming je postao popularan u sedamdesetim godinama i krajem sedamdesetimStj. početkom osamdesetim najbrže rastuča industrija. Upravo zbog toga sve više ljudi,Stj.Sfirmi je ulagalo u gaming što je dovelo samu industriju na rubu propasti, što je danas znano kao video game crash of 1983, koji je trajao do 1985. godine gdje je većina pionira video gaming industrije bankrotirala ili jednostavno izgubila multimilionske svote novaca ponajviše zbog štampanja loših i jednoličnih igara kojih se masa,Stj. raja zadovoljila. Problem je ležao i u tome što su obično te igre primjerice za Atari 2600 imale kul covere na koje se izgleda više potrošilo vremena nego na samu izradu igre, što je pak rezultiralo tome da ekipa nikad nije ni znala kakvu igru je dobila već je sve bilo kupi, pa kakve imaš sreće. Drugi problem je bio u pak drastičnim razlikama u verzijama pojedinih igara, gdje recimo pacman na Atariu 2600 ne izgleda ni približno kao orginal pacman na arkadnom stroju, a Atari je bio toliko uvijeren da će pacmana prodati svjetlosnom brzinom da je naštampao hrpu naslova a uspio prodati svega polovicu, ponajviše zbog lošeg programiranja i same žurbe da se pacman pojavi za božić u trgovinama 1982. godine.

    Eh uglavnom znaći nakon 1985. godine,Stj. početkom 1986. godine dolazi na scenu Nintendo i spašava gaming industriju sa svojim fenomenalnim NESom i dvadesetak launch naslova među kojima su današnji klasici kao Excitebike, Ice Climber, Kung Fu, Duck Hunt itd, ali i onaj najbitniji a to je Super Mario Bros, koji je isključivi krivac za popularizaciju tada relativno nepoznaog žanra 2D platformera. Kako kriv pitate se? Pa recimo da je zbog Super Mario Bros. a i njegovih nastavaka koji su svakih dizali letvicu ostalim platformerima, gotovo 50% NESove knjižnice igara od kojih 700 naslova 2D platformer, tj.Spokušaj da se napravi nešto bolje od Super Mario Bros.-a. To je pak rezultiralo nekim katastrofalnim igrama, ali opet s druge strane Mario se zato prodao u preko 40M primjeraka. Ono što je bio pun pogodak dok su izašli launch naslovi za NES jest bio sam cover design na cartriđima koji su prezentirali grafiku kakve se dobije i u igrama. Znači bez onog Atarijevog bullshita. Doduše to se kasnije promjenilo, ali kad je bilo ključno, tj.Sdok je trebalo dobiti odobrenje od naroda, tj.Sda narod počne vjerovati proizvođačima,Stj.Sdistributerima, onda se tako i radilo. No sad sam malo skreno od teme Super Mario, pa da se vratim. Naposljetku znate koja igra je uspijela biti bolji platformer od Super Mario Bros.? Pa Super Mario Bros. 3, koji je popravio sve što hipsteri današnjeg vremena mogu reći da sa jedinicom nije valjalo, a to je recimo jednoličan level design, linearnost (lol), muzika, pa čak i priča. Grafički je isto izvukao valjda posljednje atome snage iz tada već sedam godina starog sistema (Bros. 3 je izašao 1990. godine, a NES, tj.SFamicon (Japanski naziv) je izašao 1983. hardware je bio isti).

    Poslje toga stupa na snagu era 16-bitnog gaminga i tamo izlazi vrhunac 2D platformera u vidu Super Mario World-a, a 4-5 godina kasnije Super Mario 64 na Nintendu 64 podiže nove standarde prebacivši Maria iz 2D svijeta u 3D svijet, gdje i danas rula, sve dok nedođe doba hologramnog ili šta ja znam kakvog gaminga.

    Zelda, Sonic, Metroid, Donkey Kong, itd itd. Kroz povijest sve dosta bitni naslovi, kao i IPovi, ali niti jedna igra nije imala utjecaj na povijest video gaming industrije kakav je imao Super Mario Bros. i upravo zato je Super Mario najbitnija ikona i lik video gaminga.
    [center:gz2o94qw]"Čovjek bez brkova je kao žena sa njima."[/center:gz2o94qw]

  3. #123
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    2.564

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Najbolji su menadžeri, par igrača u drugim klubovima i drukčije obojan interface - prodaj.
    Da išta znaš o sportu, znao bi da FM i slične igre moraju Sbiti takve da bi uopće imale nekakvog smisla. Realnost i ažurnost su najbitnije stavke kod simulacija sportskih menadžera, a to se mijenja svakim prijelaznim rokom. Spomenuti platformeri nemaju ni približno slična ograničenja i imaju daleko više prostora za inovacije jer se temelje na mašti, ne na službenim transferima zbog kojih igra prestaje biti aktualna već nakon par mjeseci. Ne znam kako si uopće došao na ideju da usporediš to dvoje.
    = Citat = Izvorno postao Marvin OCX
    Symphony X je najbolji i tehnicki najsuperiorniji metal bend koji je ikad postojao i koji ce ikad postojati sa vokalom i gitaristom koji nisu sa ove planete.

  4. #124
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Ali ako je tako lel, onda nek izađe jednom menađer i potom se apdejta prek neta s novim imenima, a ne da daješ svaki put pare za novu igru a dobiješ kurac.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  5. #125
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    2.564

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Pa nije da se ne slažem, ali od čega bi studio preživljavao? Ako misliš da je to blesavo, šta bi tek rekao za naplaćivanje jednog patcha od par mb svakih godinu dana? To je jednostavno takva igra i ne može biti drugačija.
    = Citat = Izvorno postao Marvin OCX
    Symphony X je najbolji i tehnicki najsuperiorniji metal bend koji je ikad postojao i koji ce ikad postojati sa vokalom i gitaristom koji nisu sa ove planete.

  6. #126
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao Maloki
    A usporedbu Nintendovih franšiza sa CoD-om sam i ja mislio iskoristit, ali na način da se u oba slučaja radi o igrama koje izlaze na godišnjoj bazi i nose minorne promjene.
    Usporedba s CoDom bi imala smisla da svake godine izađe jedan Super Mario. Ali Nintendo je izdao već više od 200 Mario igara.

    Recimo ove godine imaju novu foru koju nazivaju Year of Luigi. Da bi se malo maknuli od Maria, svugdje guraju Luigija kao glavnog lika. Zato su dosad već izdali tri Luigi igre, a do kraja godine, pojavit će se u još tri. I to je nekakav presjek izdavanja, oko 5-6 igara godišnje. To je skoro cijela generacija CoDa.

  7. #127
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao MILF hunter
    Pa nije da se ne slažem, ali od čega bi studio preživljavao? Ako misliš da je to blesavo, šta bi tek rekao za naplaćivanje jednog patcha svakih godinu dana? To je jednostavno takva igra i ne može biti drugačija.
    Onda bome ne znam kak preživi studio koji izda jednu igru u 2-3 godine.

  8. #128
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao Maloki
    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Pa Wii U je jača i bolja konzola od PS3 i Xbox360, ali to sad nije predmet rasprave.
    Pa normalno da je jači kad je 6-7 godina mlađa konzola od njih, bili bi nevjerojatni idioti da su napravili slabiji sustav. Ovako su samo idioti jer je Wii U tek nešto jači od tih konzola, a užasno kaska za PS4, Xbone i, naravno, za PC-em.
    Wii U je žešći promašaj. Htjeli su privuć više core korisnika davanjem "jačeg" hardwarea, ali zbog same podrške za third-party nema igara za te core gamere. S druge strane još uvijek štancaju svoje standardne franšize za casual tržište, koje pak nije dobro upoznato sa konzolom i puno ljudi misli da se radi tek o novom perifernom dodatku za Wii zahvaljujući lošem marketingu. Mislim, sam odabir imena je žešći promašaj.
    Problem sa Wii U nije hardware, problem je sto jos nema uopce igara. Kad izadju igre, porast ce i prodaja konzola. Ako se konzola ne prodaje nitko nece radit igre za nju i gubit novce. Legend of Zelda: Wind Waker HD izlazi za 2 mjeseca, nakon toga Super Mario 3D World i Mario Kart 8 i tu ce naglo porast prodaja, to su sve system selleri, dosad je izasao jedino New Super Mario Bros. U.

    @W3DR4N
    CoD je FPS, dok je Nintendo izdao u Year of Luigi: Luigi's Mansion 2, Mario & Luigi Dream TeamSi DLC za New Super Mario Bros. U, znaci sve 3 razlicite igre sa razlicitim gameplayom, jedina poveznica im je sto su smjestene u istom svijetu.

  9. #129
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    2.564

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao Maloki
    Onda bome ne znam kak preživi studio koji izda jednu igru u 2-3 godine.
    Nisam siguran na šta ciljaš, iskreno Nešto mi je očito promaklo jer nisam pročitao sve prethodne postove.
    = Citat = Izvorno postao Marvin OCX
    Symphony X je najbolji i tehnicki najsuperiorniji metal bend koji je ikad postojao i koji ce ikad postojati sa vokalom i gitaristom koji nisu sa ove planete.

  10. #130
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Jedina poveznica im je što su sve tri smeće.

    A za tri mjeseca stižu nove konzole, pa koga briga za arhaični Wii U koji godinu dana nema pet poštenih igara a košta skuplje nego PS4.

  11. #131
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Ionako je PS2 najbolja konzola ikad.

  12. #132
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Jedina poveznica im je što su sve tri smeće.

    A za tri mjeseca stižu nove konzole, pa koga briga za arhaični Wii U koji godinu dana nema pet poštenih igara a košta skuplje nego PS4.
    Jer 220 funti je skuplje od 350?

  13. #133
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Wii U košta 3000. Plejka bu toliko koštala.

  14. #134
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Na Amazonu je 2000kn.

  15. #135
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Sorry Mr. Amazon. Mislio sam da stanujemo u HR.

  16. #136
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Jel i igre za plejku kupujes u HR?

  17. #137
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao MILF hunter
    Nisam siguran na šta ciljaš, iskreno Nešto mi je očito promaklo jer nisam pročitao sve prethodne postove.
    Pa veliš od čega bi studio preživljavao ako ne od godišnjeg izdavanja novog nastavka umjesto da par godina updateaju jedan, pa te ja pitam kako onda studiji koji izdaju jednu igru u par godina prežive.

  18. #138
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    2.564

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    = Citat = Izvorno postao Maloki
    Pa veliš od čega bi studio preživljavao ako ne od godišnjeg izdavanja novog nastavka umjesto da par godina updateaju jedan, pa te ja pitam kako onda studiji koji izdaju jednu igru u par godina prežive.
    Iskreno, nemam pojma šta da ti odgovorim na takvo općenito/hipotetsko pitanje kad ne mogu uzeti u obzir konkretne troškove izrade neke igre i zaradu koju je studio imao od prethodne.

    No, mogu ti reći da baš i nisam siguran da SI može raditi na bitno drugačiji način. U teoriji, s managerima je situacija takva da doslovno možeš izdati jednu igru i do kraja života izbacivati patcheve od par mb. U teoriji. Problem je što te igre igraju nogometni fanatici kojima je bitno da igra bude ažurna, a da stanje s momčadima/igračima bude blizu onoga kako je i u stvarnosti. Sad, SI osim redovnih zaposlenika ima i preko tisuću tzv. skauta diljem svijeta koji su u kontaktu s trenerima i raznim zaposlenicima iz svjetskih klubova i tu se obavlja većina posla. Svi oni rade na tome da baza igrača bude što realnija. Kod takvih igara to nije poželjno, to je obveza. Nisam upućen u stanje s njihovim financijama, ali SI je prvi manager izdao 1992. Sad, bi li imali dovoljno love da plate sve te ljude i licence, a da 20 godina nisu izdali novu igru i ono najbitnije - da igra zbog uštede na zaposlenicima ne izgubi na kvaliteti? Sumnjam.
    = Citat = Izvorno postao Marvin OCX
    Symphony X je najbolji i tehnicki najsuperiorniji metal bend koji je ikad postojao i koji ce ikad postojati sa vokalom i gitaristom koji nisu sa ove planete.

  19. #139
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Eto, vidiš da možeš odgovorit na takvo pitanje
    A pretpostavljam i da puno novaca ide na raznorazne licence.

  20. #140
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Sigurno da ide, ali mislim da najviše tih troškova ide na skauting. Bez zajebancije, čitao sam prije godinu dvije da neki siromašniji klubovi koriste Football manager za pronalazak mladih i talentiranih igrača.

  21. #141
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Dinamo

  22. #142
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Precjenjena hrpa nostalgije (Super Mario, Zelda etc.)

    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

Slične teme

  1. Ovako bi Super Mario izgledao u stvarnosti
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 02-08-2010, 04:02
  2. Super Mario za MS-DOS
    By MTF* in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 28
    Posljednji post: 13-02-2009, 01:29
  3. Azureus i hrpa pjesama
    By Outmind in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 02-09-2007, 19:58

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •