Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Prodaja na Google Play

  1. #1

    Prodaja na Google Play

    Bok,

    Jeli nama(ljudima u hrvatskoj) omoguceno prodavati aplikacije i igre na Google Play-u? Ili ih mozemo samo kupovati?
    Ako nam nije dozvoljeno, postoji li nekakvo drugo rijesenje za prodaju aplikacija i igara za Android? Ne zanima me iOS i Apple trenutno...

  2. #2
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: Prodaja na Google Play

    igre za pc i sl mozes preko steama. ovo drugo ne znam, ali znam da postoje stranice za to. glede googlea, zasto ne bi mogli iz hr prodavati aplikacije i igre za mobace. google funkcionira za cijeli svijet, napravis si paypal acc koji takoder funkcionira i u hr i na google stavis a pare ti idu na paypal koji ti u biti stavlja pare na tvoj racun u banci bilo tekuci ili ziro po mogucnosti koristi neku jacu banku tipa erste i sl., a ne hr shit banke koje nemaju funkciju preko neta.

    p.s. ne znam na kojem principu radi google play niti sam kada bio na njemu, tako da govorim za opcenito kako bi trebalo biti i kako vec i jest za sve preko neta
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

  3. #3

    Re: Prodaja na Google Play

    Za paypal znam da podrzava hrvatsku ali Google mislim da ne. Tj. taj Google-ov sustav "Google Checkout". Ako sam dobro procitao mozes kupovati preko Checkout-a ali trenutno mi iz hrvatske nemozemo prodavati preko istog.

    Hvala na odgovoru ali mi treba konkretan odgovor. Sta stvarno nitko ovdje nije napravio nekakvu i najmanju igru za Android i probao je prodavati preko Google Play-a?

  4. #4
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Prodaja na Google Play

    = Citat = Izvorno postao spades
    SSta stvarno nitko ovdje nije napravio nekakvu i najmanju igru za Android i probao je prodavati preko Google Play-a?
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  5. #5
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: Prodaja na Google Play

    = Citat = Izvorno postao Delirium
    = Citat = Izvorno postao spades
    SSta stvarno nitko ovdje nije napravio nekakvu i najmanju igru za Android i probao je prodavati preko Google Play-a?
    ne. ovo ti je forum trollova
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

  6. #6
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Prodaja na Google Play

    = Citat = Izvorno postao Delirium
    = Citat = Izvorno postao spades
    SSta stvarno nitko ovdje nije napravio nekakvu i najmanju igru za Android i probao je prodavati preko Google Play-a?
    ?

  7. #7
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Prodaja na Google Play

    Implikacija da itko ovdje zna išta o tome.
    Ovdje ima ljudi koji neznaju programirat.
    Ljudi koji misle da znaju programirat.
    Hardkor tipove koji će uskoro na FER i jednog dana se zaposlit u nekoj (Umetni najdražeg developera ovdje) i tamo pravit igre XD
    I ljudi koji znaju programirat a koji ostavljaju dva posta godišnje ovdje.

    Ugl. Mislim da je došo na pogrešno mjesto pitat za savjet.
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  8. #8
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: Prodaja na Google Play

    ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

  9. #9
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Prodaja na Google Play

    Meni se sviđa što i ako bi uspio prodavati nešto država bi ti mogla cukati 40% prodaje, tj. "njihovog" poreza. Tak da je jako popularno za freelancere u hrvatskoj da otvaraju bankovne račune u sloveniji i na taj naćin dolaze do svojih sredstava bez da moraju platiti abormalno velike poreze državi. Primjera radi recimo da dobivaš 3 soma eura mjesećno prihoda, e pa fino odeš svaka 3 mjeseca u sloveniju po pare bez da će te itko išta pitati. U Cro si već sumljiv sa takvim parama i država hoće svoj dio.

    U globalu te banka u hrvatskoj neće cinkati, jer njima je ok, pare su kod njih, ali jednom nešto zahebi i da te slučajno skuži porezna, jao hebo si ježa onda u leđa : )))

  10. #10

    Re: Prodaja na Google Play

    >PCPlay forum
    >Serious business


    Pick one.

  11. #11
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Prodaja na Google Play

    = Citat = Izvorno postao Razzarach
    >PCPlay forum
    >Serious business
    >BIL KOZBI


    Pick one.
    morat cu odabrat kozbija

  12. #12
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Prodaja na Google Play

    = Citat = Izvorno postao Razzarach
    >BIL KOZBI
    >BIL KOZBI
    >BIL KOZBI


    Pick one.
    kozbija cu, hvala
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  13. #13
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Prodaja na Google Play

    hahahahahahahahahah

  14. #14

    Re: Prodaja na Google Play

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Meni se sviđa što i ako bi uspio prodavati nešto država bi ti mogla cukati 40% prodaje, tj. "njihovog" poreza. Tak da je jako popularno za freelancere u hrvatskoj da otvaraju bankovne račune u sloveniji i na taj naćin dolaze do svojih sredstava bez da moraju platiti abormalno velike poreze državi. Primjera radi recimo da dobivaš 3 soma eura mjesećno prihoda, e pa fino odeš svaka 3 mjeseca u sloveniju po pare bez da će te itko išta pitati. U Cro si već sumljiv sa takvim parama i država hoće svoj dio.

    U globalu te banka u hrvatskoj neće cinkati, jer njima je ok, pare su kod njih, ali jednom nešto zahebi i da te slučajno skuži porezna, jao hebo si ježa onda u leđa : )))

    Zanimljivo. Raspitat cu se malo o tome. A recimo da ciljam na zaradu od reklama tipa AdSense za mobilne uređaje ili neki drugi servis...uzima li i tada država svoj dio ili to nemoze dirati.
    Nikad nisam zarađivao preko AdSensa pa neznam mora li se jedan dio plaćati kao porez ili sve sto zaradite preko AdSensa i sličnih servisa su striktno vaši novci?

  15. #15
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: Prodaja na Google Play

    od ads ne mozes puno zaraditi ako ti stranica nije puno posjecena, one najvise posjecene stranice mogu imati cifre standardne place, dok kod vecih stranica poput fb-a je to masovno, ali se dijeli i sl. hocu reci da bi si mogao zaraditi za dzeparac svaki mjesec, i moguce da ne placas drzavi pdv ako te isplacuju, npr. popisivaci stanovnistva su bili placeni na crno bez pdv-a, ili da tri puta dizes 1000kn sa svog racuna i stavljas ga nazad, nece ti svaki put skinuti pdv jer je to tvoj novac, ili ako recimo vrsis placanje preko paypala nema nikakvog pozreza (dobijes ga tek na carini ako narucis paket), ili saljes novce u drugu drzavu nekome, nema poreza, eventualno mozes postom za 100kn posaljes koliku hoces svotu, ako budu skidali racunaj da ce ti od te sice uzeti skoro pola, a ako ne uzimaju super, no ako to bude vise tisuca kuna mjesecno drzava ce htjeti dio kolaca a realno jedan ads ce ti dati 0,10 do 0,50 para sto je tvoje a ono sto je bilo u toj cijeli je islo pola googleu, proizvodacu na porez, itd.
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

Slične teme

  1. Prodaja wow acc-a
    By p3k1337 in forum World Of Warcraft
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 01-01-1970, 01:00
  2. [Prodaja] PS3 Igre
    By marineo in forum Oš kupit ciglu?
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 01-01-1970, 01:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •