Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 81

Tema: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

  1. #31
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    @ Wedran




    @ Prijedlozi

    Slažem se s onim za Robeove samo, ovo sve ostalo 0 bodova
    TES je TES
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  2. #32
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    Zbilja se nadam da će malo srediti naraciju, tj. priču.
    Znam da TES prati tradicionalnu "Chosen One Vs. Big Evil" formulu, ali ono... takva priča ne nudi nikakvu motivaciju za ufuravanje.
    Morrowind je isto bio na tu formulu, ali igra je imala nekakav suptilan progres i osjećaj misterije. U Oblivionu od toga nije puno ostalo, igra je imala blatantno jednostavnu naraciju do te mjere da se "progres" priče zapravo više činio kao smaranje i odugovlačenje, jer od prve sekunde znamo koji nam je konačni cilj.

    Skyrim, čini se, više ide na Oblivionov koncept, pa sam malo po tom pitanju pesimističan.
    Nek bude samo jedan detalj priče dovoljno eye-openerSkao što je bilo kad smo napokon pročitali Apographu u Morrowindu i ja zadovoljan
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  3. #33
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    I, što ti se W3DR4Ne na kraju u Skyrimu ispunilo od onoga što si u prvom postu naveo? Mirišim li ja tu ništa? xD

    Ja bi i jahanje konja iz prvog lica. Baš sam sretan što se W3DR4Nove Skyrim želje nisu ispunile...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  4. #34
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    Skyrimu na kraju ne fali ništa osim boljeg i kompleksnijeg combat sistema.

  5. #35
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    Sad kad sam odigrao par sati, mogu napisati komentar na to što su popravili.

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    -potpuno ukloniti kameru iz prvog lica i doraditi OTS kameru. FP kamere su zastarjele još devedesetih, s Might & Magic serijalom. Znam da im je u Morrowindu i Oblivionu to bilo krajnje neugodno napraviti, jer su likovi hodali kao silovane čimpanze među gorilama, no krajnje je vrijeme da prihvate nove trendove koje uspješno nose Witcher i Mass Effect.
    Iako nisu maknuli kameru iz prvog lica, što je bilo obavezno, popravili su onu iz trećeg. Zahvaljujući boljim animacijama, pogled iz trećeg lica nije potpuno retardiran, a može se podesiti klasičan TPS i OTS pogled, što je lepo. Ono što smeta je katastrofalna borbena mehanika i nepovratna informacija za udarac, pa je nemoguće procijeniti jesi li u dometu neprijatelja i jesi li ga uopće udario.

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    -napraviti detaljnu borbu s kombo udarcima. Kretenoidno lupanje jedno te istog poteza iz starih nastavaka više ne funkcionira. Želim vrhunski combat sistem koji je kombinacija Demons Soula i Mount & Bladea.
    Borba je i dalje smeće.

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    -napraviti korisnu i zanimljivu magiju. Kombiniranje magija, utjecaj na okolinu, enchantanje postojećim magijama. U biti, nek se ugledaju na Magicku.
    Magija je i dalje smeće. Nikad nisam potrošio ni trunku mane.

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    -izbaciti fast travel. Ubaciti leteće mountove.
    Fast travel je i dalje najkorisniji način za kretanje, a na kraju krajeva, leteći mount nije ni potreban. Zašto. Kad sam kupio konja, mislio sam da sam popušio 1000 golda budući da se isti kreće brzinom paraplegičnog pijanog orangutana, ali sam skužio da konja ionako ne kupuješ radi brzine, nego radi njegovih sposobnosti penjanja. Zašto bi preletio planinu kad je možeš prekoračiti konjem poprijeko, nekad i na strminama od 70 stupnjava.

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    -voice acting glavnog lika - obavezan
    Nema. Komunikacija u igri je opet kretenska i površna.

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    -izbaciti one odurne haljine ako ne misle na njih staviti physx iz mafie 2. Kretenoidno je gledati likove koji izgledaju kao zvona.
    Nisam vidio.

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    -sve napraviti veće i epskije. Gradove, monstere, oružja. A ne da izgleda dosadno kao bakin goblen. Kad se samo sjetim Morrowinda - nula epičnosti.
    Smeće. Ali bolje od prošlih.

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    -easter eggovi, jaki itemi kao quest rewardovi umjesto love
    ...
    Ne postoji. Jebem se s nekakvom škrinjom za koju treba master lockpicking da bi u njoj bile tri jabuke i devet zlatnika. Rofl. Tražim ono izgubljeno blago pomoću karte s blagom, a u škrinji neko smeće koje nisam ni pokupio.

  6. #36
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    Ja stvarno ne znam jesi li ti ozbiljan oko toga da je bolje imati samo treće lice ili izbor između obadvoje.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  7. #37
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    Ma Veki sere čim dodirne tipkovnicu

    1) TES je "FP"RPG i ako je nešto višak, to je onda TP pogled, ali zašto ne imati oboje!?

    2) OK, borba je smeće xD

    3) Magije su odlične, ali slabo skaliraju sa težinom igre

    4) Fast travel je esencijalan, nitko normalan neće konstantno trčati svuda. Konji su retardirani da retardiraniji ne mogu biti... dragon mount bi bio do jaja.

    5) VA je nemoguć u igri koja ima gotovo 10 različitih rasa. Moguć je samo u igrama u kojima igraš sa predefiniranim likom.

    6) Robeovi izgledaju odlično, pogotovo od Thalmora.

    7) Igra je prepuna "epičnosti", ima je na svakom koraku.

    8| Easter eggova ima, ali u vezi itema se slažem, 99% loota je smeće.

  8. #38
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    Pa i treba biti smeće loot, ko da i ovako nije superlagano postati bogati gad.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  9. #39
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    Definitivno, ali ovi quest itemi bi morali biti bolji.

  10. #40
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    5) VA je nemoguć u igri koja ima gotovo 10 različitih rasa. Moguć je samo u igrama u kojima igraš sa predefiniranim likom.
    Ne sjećam se više koja je igra bila u pitanju, ali developer je rase riješio odličnom distorzijom zvuka. Znači, jedan frajer je snimio sav govor, a pomoći filtera su riješili razne rase. Ko npr. kad imaš onaj Darth Vader glas za Skype i slično.

  11. #41
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    VA treba izbaciti iz RPG-ova

  12. #42
    Senior Member Small step for mankind System's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    U.S.S. Discovery One
    Postova
    2.707

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    VA treba izbaciti iz RPG-ova
    Ta stvar je upropastila zanr.

  13. #43
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.424

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    Sve me zanima kako bi Planescape Torment izgleda sa VA-om..

  14. #44
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    To da li se halja njiše ili fiksno stoji su čisti detalji koji pridonose možda pola posto ukupnog dojma. Bilo bi fora da ti se halja vijori dok se penješ na High Hrothgar po mećavi, ali da bi to činilo nekakvu razliku, ne.

    Inače se slažem sa Bartucom sa svime, osim o fast travelu koji bi bilo najbolje dizejblati čim počneš igru, jer uz kočijaše koji su ispred svakog grada nije potreban i ispada kao neki cheat.

    isto se ne slažem s ovime za loot. Naravno da je većina itema u igri usputno smeće, ali zato ne morate čačkati po svakom containeru na koji naiđete. U kredence, bačve i vreće uopće ne morate ni gledati jer je tamo uvijek hrana ili neko smeće od itema. Gleda se samo u škrinje i kutijice za nakit. I police s knjigama naravno :>

    Izbaciti FP pogled bi bilo prenespretno za igrati, to nije niti AC niti GTA. Bilo bi fora da je taj pogled ipak malo bolji, pa da ne izgleda kao iz prošlog stoljeća, odnosno da se likovima vidi ostatak tijela i da ti mačevi u rukama izgledaju uvjerljivije. Ovdje se Bethesda i dalje služi onim starim trikom da taj imaginarni 3D model ruke koja drži oružje nije dio igračevog lika i zapravo ne postoji na sceni sa ostalim objektima. Moglo bi to mnogo ljepše i bolje izgledati, ali ukinuti FP, nikako.

    VA glavnog lika je nešto najgluplje što bi se moglo napraviti u ovakvom RPG-u, ne radi toga što bi trebalo snimiti dosta razgovora, nego zato što bi ispalo jako retardirano. Primjerice, igrajući Mass Effect zaključio sam da ima najgore dijaloge koje sam ikad vidio u igri, upravo zato jer su forsirali taj VA glavnog lika koji se ponaša kao trećerazredni robot koji imitira čovjeka.

  15. #45
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    = Citat = Izvorno postao whiskey
    Sve me zanima kako bi Planescape Torment izgleda sa VA-om..
    Igrivo.

  16. #46
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    Ne kužim veki za osobu koja tvrdi da ima ukusa, zašto se nabrijavaš na robotski izgovorene dijaloge glumaca b i c kategorije?

  17. #47
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    Odličan topic.
    Mene što najviše smeta u Skyrimu su prazni likovi (kako kaže Bartuc, prazne ljušture), nepostojanje moralnih posljedica za odluke koje doneseš te grozna melee borba. Ostalo mogu probaviti. Odigrao sam questove za Thieves guildu i Dark Brotherhood i dalje mi se više jednostavno neda. Igra mi je dosadna i ne postoji ništa u Skyrimu što bi me privuklo ka daljnjem igranju.

    I ne znam što serete protiv VA-a. Najpozitivnija stvar koja se desila RPG-evima. Čak i u Dungeon Siegeu 3 gdje je VA drugorazredni, opet je bolje od nijemog lika.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  18. #48
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Ne kužim veki za osobu koja tvrdi da ima ukusa, zašto se nabrijavaš na robotski izgovorene dijaloge glumaca b i c kategorije?
    Igrao bih Planescape samo da Neven <R> posuđuje glas Namelessu. Onda bih ga zvao Nevenless.

  19. #49
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    I ne znam što serete protiv VA-a. Najpozitivnija stvar koja se desila RPG-evima. Čak i u Dungeon Siegeu 3 gdje je VA drugorazredni, opet je bolje od nijemog lika.
    Zato jer je VA glavnog lika u svim RPGovima dosada bio drugorazredan.

  20. #50
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    Bolje od čitanja teksta. Drugorazredni je bio zbog ograničenog budžeta.
    BioWare i CD Projekt su digli standarde, Bethesda si može priuštiti kvalitetan VA
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  21. #51
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    Normalno da je bolje kad glavni lik ima nešto za reći, ali VA je druga stvar, jer često znači da će količina teksta biti smanjena, kao što smo vidjeli u Oblivionu. Puno bolje imati hrpu odlično napisanog dijaloga.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  22. #52
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    I ne znam što serete protiv VA-a. Najpozitivnija stvar koja se desila RPG-evima. Čak i u Dungeon Siegeu 3 gdje je VA drugorazredni, opet je bolje od nijemog lika.
    Zato što ograničava mogućnosti u dijalozima i općenito ograničava opcije koje je moguće ponuditi igraču što se pogotovo osjeti u sandbox igrama kao što je Skyrim. Za linearne RPG-ove je još ok, ali i tamo često budu jako loše napravljeni i bespotrebni. Ne vidim potrebu u tome da svaki seljak ima nasnimljeni dijalog u igrama, jer će nakon nekog vremena svaki zvučati isto koliko god glumaca zaposlio.

    Igrao bih Planescape samo da Neven <R> posuđuje glas Namelessu. Onda bih ga zvao Nevenless.
    Napravit ćemo mod

    BioWare i CD Projekt su digli standarde, Bethesda si može priuštiti kvalitetan VA
    Ane, digli su standarde na razinu trećerazrednog treš SF filma koji se pušta na OTV-u u 3 ujutro.

  23. #53
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Zato što ograničava mogućnosti u dijalozima i općenito ograničava opcije koje je moguće ponuditi igraču što se pogotovo osjeti u sandbox igrama kao što je Skyrim
    Ovo mi nije jasno. U kojem pogledu te ograničava? Nije da u igri imaš neke moralne dileme ili više opcija tijekom razgovara. Čak bi VA mogli nazvati ograničavajući faktor u BioWareovim igrama, ako ćemo gledati na stvari iz te perspektive.
    Ne znam, Witcher 2 ima 16 alternativnih završetaka, VA i nije linearni RPG pa stvar funkcionira.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  24. #54
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    Dobar mi je Vedran, još nije rekao niti jednu lijepu riječ o igri, a kupio je verziju za PC i verziju za PS

    Skoro soma kuna na nešto što ne valja xD

  25. #55
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    Na što sve ljudi troše novce, ovo je još ok
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  26. #56
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?


  27. #57
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    Ne shvaćaš o čemu pričam uopće. Studio koji radi igru je ograničen VA-om. Recimo koliko bi dijaloških opcija mogli imati razni mali NPC-evi, meni je to puno imerzivnije nego da veli g'day sir. Tvoj lik bi također ima puno više opcija u pitanju raznih pitanja jer je puno lakše za svakog NPC-a napisati gro raznih odgovora nego ih nasnimit. A bogami bi bilo i više prilike za moralne dileme. I općenito mi je uništavanje pojma RPG ako tvoj lik ima nasnimljen dijalog jer bi on trebao biti nešto čime ti upravljaš i koji se ponaša kako ti želiš. Twitcher je relativno linearan kolko se sjećam, to što ima 16 različith cutscena za kraj je ok, ali po meni nije nešto što igru čini RPG-om.

  28. #58
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    Pretjeruješ.
    Primjer, DA 2. Na stranu što je RPG takav kakav je, tijekom razgovora Hawke je mogao preko "Investigate" opcija postaviti barem 5-6 pitanja. Ne vidim gdje se izgubila imerzivnost.

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    I općenito mi je uništavanje pojma RPG ako tvoj lik ima nasnimljen dijalog jer bi on trebao biti nešto čime ti upravljaš i koji se ponaša kako ti želiš
    Ovo mi ne drži vodu.
    Uopće.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  29. #59
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    Pa ono igraš ROLE PLAYING GAME, a svaki put je ista uloga jer je lik isti. Ima isti glas, isto izgleda, govori apsolutne iste linije dijaloga itd. Meni glupo skroz.
    Pretjeruješ.
    Primjer, DA 2. Na stranu što je RPG takav kakav je, tijekom razgovora Hawke je mogao preko "Investigate" opcija postaviti barem 5-6 pitanja. Ne vidim gdje se izgubila imerzivnost.
    Uvauuu, a kolko bi tek pitanja mogao postaviti da nije bilo VA? Kolko bi se još toga moglo razgranati i kolko bi se raznih opcija moglo dodati. To se neće desiti dok ne nastane nekakva kvalitetna simulacija glasa. Ali nije ni samo glavni lik u pitanju već svi ostali NPC-evi i ekspozicija svijeta koja je ograničena količinom VA. I zato ili u svijetu ni nećeš moći razgovorati sa random prolaznicima (Bioware) ili će imati užasno jadne dijaloge (Skyrim). Tu ne uključujem "random" prolaznike gdje ti je odmah po količini razgovora jasno da su važni NPC-evi.

    I naravno kvaliteta VA koja je šrotna.

  30. #60
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Što promijeniti da Skyrim bude igriv?

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    I općenito mi je uništavanje pojma RPG ako tvoj lik ima nasnimljen dijalog jer bi on trebao biti nešto čime ti upravljaš i koji se ponaša kako ti želiš
    Ovo mi ne drži vodu.
    Uopće.
    Drži vodu i sasvim je razumljivo. Jednostavno iskoristiš maštu i sam si u glavi definiraš glas i pristup svojeg lika, i tako ti je svaki prijelazak igre malo drugačiji. Ovak si osuđen na uvijek istog glumca, sa istim tonom i bojom glasa, i puno je teže uživiti se u nekakvu drukčiju ulogu.

Slične teme

  1. Što promijeniti?
    By Hidraulicar Kreso in forum Komponente
    Odgovora: 40
    Posljednji post: 29-07-2010, 14:24
  2. Pomozite meni da mi bude jos bolje
    By Kid A in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 23
    Posljednji post: 20-06-2010, 21:55
  3. 2 pc preko istog w-lan routera da bude različit IP?
    By Mr. G33k in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 02-09-2009, 17:45
  4. Koja je granica za igru da bude Oldie ?!
    By Guber in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 36
    Posljednji post: 13-12-2008, 16:08
  5. Može li se čovjek promijeniti?
    By iznogud1515 in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 89
    Posljednji post: 17-11-2008, 21:01

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •