Stranica 27 od 81 PrvaPrva ... 1725262728293777 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 781 do 810 od 2402

Tema: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

  1. #781
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Dobro da ja nemogu promijenit home page Al dobro, ima istine u ovom kaj kažeš...
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  2. #782
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Na ugradjenom Android browseru nemres Moras si bookmarkat google.hr i preko bookmarksa ici na home page A ovaj bas ima home tipku tamo gdje je mora imati, kod address bara.

    Probaj ga, siguran sam da ce ti se svidjeti... besplatan je. I da, skidas HD verziju posto imas jebacki ekran...

  3. #783
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Ma i mislim na Dolphina, sad idem provjerit. I vidiš da, moram vidjet jel sam skinuo hd verziju ^^ Cijeli dan rokam po mobu, nisam još ni polovicu valjda sredio kaj trebam xD
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  4. #784
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    @Aral, zanimao te Gorilla Glass, pogle druability test

    Prevrti na 30-ak sekundi pa na dalje...




    Tek ga je uspio zagrebati sa skalpelom I tko bi rekao da tako plastični može izdržati onakve padove. Srce me stezalo dok sam gledao


    @Niko, vidiš da ti ne treba aluminijsko kućište

  5. #785
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Meni treba. Imam više gušta od toga, nego od prevelikog ekrana ili prejakog procesora koji samo srču bateriju. Za mene je Legend savršen telefon, a ionako ni njega hardverski ne iskorištavam u potpunosti. Moram vam tu stavit par slika svog ljepotana, pa da vidite svu njegovu eleganciju u punom sjaju.

    Nabavio sam mu i...



    ...da ga grije u hladne zimske dane.


  6. #786
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Odlična. Ja sam si mislio kupiti neku futrolicu za njega ali nekako mi je to nepraktično. Onda moram prvo vaditi futrolu iz džepa, pa tek onda mobitel iz futrole!? Super ga je zaštititi ali u desnom džepu nikada ne nosim ništa osim mobitela, a sumnjam da bi mi se izgrebao od onaj mekani materijal kakav je inače u trapericama!?

    I da, slikaj ga, uvijek je lijepo vidjeti takvu zvjerku u ruci ili na stolu.



    EDIT:



    Kako je ovaj LauncherPRO savršen, a potpuno besplatan, sve si razmišljam da ga stavim Najveća fora od svega je to što uvodi scrollanje unutar Widgeta na HomePanelima Osim toga, sve je animirano (ima na odabir par animacija), u sljedećem upgradeu kažu da će dobiti masivan eye candy itd. Jebenica...


  7. #787
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Evo par fotki moga ljepotana i njegove fensi futrolice...




    ...a još ću mu kasnije kupiti i ovo dvoje.




    P.S. Što se torbica i ostalog tiče, OVDJESje najbolji izbor kvalitetne robe.


  8. #788
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Testirao mob na ovom vašem benchmarku, sve default, osim kaj sam snimio neke programe i sl, 2.2 Android, 1900 i nekaj sitno.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  9. #789
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Tak sam i ja imao na njemu (1914), jebenica

    Malo sam čitao na koju foru DesireHD ima toliko viši score od GalaxyS, a ima duplo slabiju grafičku akceleraciju (cca 40-ak milijuna poligona/s naspram cca 90-ak milijuna poligona/s) i stvar je u tome da su Quadrant radili i optimizirali za testiranje Snapdragon procesora iako ga ljudi koriste i za ostale uređaje.

  10. #790
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u



    nakon updejta na 2.1, ono dolje je stock x10 sa 1.6 androidom..
    jadno..

    i da.. ne želi mi skinut angry birdse.. ima netko direktni link na app, da ga c/p ?
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  11. #791
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Koji mob imaš Gwin?

    @Bartuc: Kad si doma onda si na wifi-u, kad izađeš van onda imaš kakve postavke, gsm only ili? Ja sam stavio na gsm only al mi se automatski pali 3g i prijenos podataka, da mogu na net, zbog updateova i sl; naravno to mogu isključit ili uključit al mi je pomalo tlaka. Kak imaš ti to, s pogleda šparanja baterije?
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  12. #792
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Ako želiš brži internet, onda si stavi GSM/WCDMA auto tako da ti koristi 3G mrežu gdje god je nađe, ali to jebački troši bateriju pošto je 3G signal slabije pokriven i dosta ti varira signal, prebacuje iz 3G u 2G tamo gdje je rupa u 3G pokrivenosti itd. Ako ti pak treba gotovo isključivo za update vremenske prognoze, sync e-maila, facebook updates i sl., onda ti je dovoljno ga ostaviti u GSM modu rada što ga ograniči na isključivo na 2G mrežu i max EDGE brzinu neta što je dovoljno za gore navedeno. Na taj način dosta štediš bateriju pošto je 2G iliti EDGE praktički svugdje u Zagrebu savršeno pokriven (ima pokojih rupa u pokrivenosti, ali niti blizu kao 3G).


    Ovo što ti kažeš da si stavio na GSM only i pali se 3G, to je nemoguće. Onda bi ti pisalo H (HSDPA), a tebi vjerojatno piše E (EDGE) ili G (GPRS) što je 2G prijenos podataka...


    Ako želiš u potpunosti maknuti prijenos podataka dok nisi na WiFi-u (ne znam zašto kad imaš 5GB prometa ), skini si Quick Settings program koji je tako i onako esencijalan To bar treba na GalaxyS, koliko se sjećam, HTC ima bolje izvenedeno baratanje aktivnim vezama!?


    @Gwin, skini si APK na karticu i instaliraj...

  13. #793
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    @aral, xperia x10.

    @bartuc.. a šta misliš zašto sam pitao jel ima netko link
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  14. #794
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    @Gwin: Jebenica

    @Bartuc: Sve ok, sad sam skužio da mi se 3g gore pojavi jer je to ikonica od aplikacije za kontrolu prometa (lol, ko da mi treba). Pored desno piše E, odnosno EDGE. Skinut ću si i taj Quick Settings, iako imam relativno dobar pristup kontroli tih postavka. Kasnije ga možda poslikam, moram skužit još kak se SS-ovi rade, ali bez roota.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  15. #795
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Jul 2010
    Postova
    176

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    heh ja bas nekidan skinio najnoviji launcherpro plus

    predobro, prefluidno stavio sma si da kad listam homescreenove bude onako 3d efekt ko u galeriji, imba

  16. #796
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    @Gwin, poslao sam ti link na PP...

    @Aral... i GalaxyS ima kontrolu dosta toga kroz notification "zastor" (!?), ali QuickSettings ti donosi kontrolu nad:

    WiFi
    Mobile Data (3G)
    Mobile Data (APN)
    Bluetooth
    Ringer
    Brightness
    Screen Timeout
    GPS
    WiFi Hotspot
    Volume Control
    Master Volume
    Airplane Mode
    Auto Rotation
    Unlock Pattern

    ... sve 1 klik udaljeno i 2. klik da potvrdiš. Po meni full korisna stvarčica pošto ne moraš ići kroz standardni Settings i navigirati kroz hrpu izbornika.

    A možeš si skinuti i neki Power Control widget (to dođe standardno sa GalaxyS) koji ti u obliku widgeta ponudi najčešće korištene switcheve.



    @Playyy,Sja sam običnu PRO skinuo i FENOMENALNA je. Ali sam je obrisao i nabaviti ću Pro Plus kad izađe sljedeća verzija. Rekli su da uvode još hrpu tranzicijskih efekata i ogroman napredak u eye candy-u

  17. #797
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Jul 2010
    Postova
    176

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    uf jedva cekam covjece na ovom video sto si posto se bas vidi kolko je dobar mob i ekran i sve (:

    ma ne bi ga mjenjo...

  18. #798
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Sad si razmišljam, stražnji poklopac je jedina mana u dizajnu GalaxyS, a on se kompletno miče kad vadiš bateriju (prednji dio mobitela je savršeno kvalitetan sa metalnim obručem i gorilla staklom). Trebalo bi naći komplet novi stražnji poklopac od gumirane plastike kakvu koriste u HTC-u ili od nekog sličnog kvalitetnog materijala, a baš mi i neide.


    Jel to netko već tražio i našao nešto što valja? Ja sam probao googleati ove pojmove - "back casing", "back battery door", back case", "back housing". Nađe mi nešto, ali mi ne izgleda kvalitetno. Čudno mi je to da se taj poklopac tako lako skida i mijenja, a da već nema milijun jebačkih kućišta za njega!?


    EDIT: Daj zabrijte da na njega staviš kućšte kakvo je na Deisre ili DesireHD, ajme kako bi to rulalo


    EDIT2: Evo kako se to lako promijeni, sekunda posla i zbilja ne vidim problem kod izrade takvih poklopaca ali od kvalitetnog materijala (ne ovakav kakav je u filmeku )!?






    EDIT3: Našao sam ORIGINAL kućište Ali ne znam jel bi dostavili za HR http://www.bell.ca/shopping/PrsShpWls_P ... eSku=70269STak da nije bad ako se ovo slučajno zagrebe pošto imaš original rezervu

  19. #799
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Najs Daj mi reci jel ima kakva aplikacija koja ima mogućnost da napravim foldere u koje bi bacao shortcutove od aplikacija, tak da mogu grupirat npr samo igre, pa nešto za net itd, tak da nemam previše ikona po kojima moram scrolat.

    Također, dal postoji neki program koji bi mi brojio koliko poziva sam ostvario mjesecno, znači netreba po minutama nego kolko puta sam taj mjesec/dan/tjedan zvao?

    Btw. još uvijek me mući weather aplikacija, tam si nekaj pričao da ne koristiš podatke od gugla nego od nekog drugog...moram to bolje proučit, sve mi se pomiješalo xD

    edit: ovaj launcherpro plus mi se ne čini niš specijalnim, samo promijeni izgled home screena, itd...možda nisam dovoljno istražio postavke; zasad me nije baš impresionirao.

    edit2: OMG, stavim advanced task killera na desktop kao widget, samo ga tapnem i odmah mi ubije sve otvorene aplikacije, ovo koje treba ostavi te mi napiše kolko mi je prostora ostalo Također, fora je onaj widget/aplikacija koja govori stanje baterije, temp, kolko će trajat, kolko će se punit...ludo.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  20. #800
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    1) Ako misliš na sortiranje ikona u glavnom izborniku po folderima, to nije moguće i zato sam brisao višak glupih programa. Ali ako želiš organizirati ikone po HomePanelima, onda si skini Folder OrganizerSaplikaciju koja je fenomenalna.

    2) Ne znam...

    3) Skineš Fancy Widget PRO, dodaš widget na home panel, klikneš na ikonu vremena, klikneš tipku Menu pa zatim Configure, pa nakon toga Weather Settings i tu odeš na Weather Provider i odabereš WeatherBUG.

    - u free verziji mislim da si ograničen samo na GoogleWeather servis koji apsolutno ništa ne valja.

    4) LauncherPRO Plus je puno više od izmjene izgleda Home Screena!

    a) promijeni izgled home screena
    b) daleko je fluidniji od original ne-lagfixanog UI-a (Sense, TouchWiz i sl.)
    c) dolazi sa svojim setom odličnih Widgeta
    d) imaš izbor različitih vrsti tranzicijskih animacija kod kretanja po izbornicima
    e) dodaje mogućnost scrollanje unutar widgeta
    f) možeš staviti 5 ikona u Dock na dnu ekrana, ali možeš ih staviti i puno više pa uključiti scrollanje Docka
    g) ... ima još, ali ovo je najvažnije...



    EDIT: Našao sam nešto što ne izgleda loše, zapravo, izgleda ODLIČNO (ali u crnoj boji, naravno)




    Ima ga preko Njuškala, ali oba lika su full daleko od Zagreba, a ne volim kupovati preko pošte

    http://www.njuskalo.hr/samsung-galaxy/t ... as-1876177
    http://www.njuskalo.hr/samsung-oprema/s ... as-1935258

  21. #801
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Ok, will check it out. Šteta kaj se nemogu aplikacije stavljat u foldere al nema veze. Ikone mogu ovak i onak organizirat po home screenovima al ne škodi skinut i aplikaciju kaj si naveo, možda je bolja.

    edit: Kako je pro verzija fancy widget fenomenalna Bartuc, jedan dan ćemo se dogovorit, imaš kebab od mene za sve ovo
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  22. #802
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Karlovac, Banija
    Postova
    2.973

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    gdje, kako i za kolko mogu nabaviti dobru futrolicu za x8? da nije preskupa a da je crna i da je ok i sve to?
    DELL Inspiron 3737
    17.3" (1600x900) , i7-4500U 1.8 GHz , 8GB DDR3 1600MHz, 1TB HDD, AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR3
    Logitech MX518 i Sennheiser RS 120

  23. #803
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Evo snimio danas, malo sam se žurio pa nije niš posebno al eto, čovjek veseli



    P.S. Zaboravio sam zarotirat video
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  24. #804
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Dobra ideja, snimio bi i ja svoj ali nemam jebenu kameru Imam fotić, ali sumnjam da dobro snima video Budem vidio sutra pa možda također nekaj snimim Ali sve jedno želimo slike, okini par i zakelji ovdje. Prelijep mi je taj DesireHD, gušt mi ga je gledati...

  25. #805
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Budem stavio slike, slikat ću s fotićem. Za ss bi trebao rootat mob a to ne želim, bitno da ga vidiš fizički ^^ Kasnije stavim, sad stavljam sve ove programe kaj si mi preporučio.

    edit: čudno, ne radi mi launcherpro...

    edit2: ništa, sve sam probao i ne radi. Kaže da ga uspješno instalira al ga nema na popisu programa. Ipak, mogu ga unistalirat. Čak i sa android market ne radi...damn
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  26. #806
    Senior Member Small step for mankind fear's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Every part of your bones
    Postova
    2.734

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Fuck yeah, Darky je izbacio najnoviju verziju roma i već radi na ispravljanju sitnijih bugova.
    Ako ovako nastavi štancati verzije neću se nikako odlučiti staviti custom rom.
    booyaka



  27. #807
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    @Aral, laincher pro nema ikonu medju programima. Dok ga instaliras, samo kliknes Home tipku i ponudi ti se da li zelis Sense ili LauncherPro. Ili mozes uz njega skinuti HomeSwitcher sa marketa i pomocu njega aktivno switchati launchere...

  28. #808
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Hm, sad sam probao i meni se samo otvori prozor sa zadnje korištenim aplikacijama. Full čudno, prije je radilo normalno samo se ne sjećam kak sam pokrenuo...
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  29. #809
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Njubu, prvi put nakon istallacije moras resetirati mob...

  30. #810
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Pa i to sam isto napravio...al tad nisam probao home tipku xD Sad ćemo vidjet tko je njub...

    edit: Ne radi, možda je u konfliktu s nekom aplikacijom...pas mater.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

Slične teme

  1. Djeca i mobiteli?
    By Arbiter of Change in forum Alt-F4
    Odgovora: 85
    Posljednji post: 04-09-2008, 14:31
  2. mobiteli
    By InfernoCRO in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 12-01-2008, 00:10
  3. Prljavstina i mobiteli
    By Outmind in forum Alt-F4
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 30-08-2006, 19:58

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •