Stranica 22 od 81 PrvaPrva ... 1220212223243272 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 631 do 660 od 2402

Tema: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

  1. #631
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    LG Optimus 2X gets benchmarked with Quadrant on Froyo


    Hahaha...

    smashed the competition, scoring the mind-blowing 2391 points

    Jebote ja sam na Single Core HTC Desire HD imao preko 1900 bodova, a ovi daju mind-blowing epitete za 2400 bodova Čak se sjećam da su Fear i Sicko (ako se ne varam), bili iznad 2000 bodova sa Galaxy S + lagfix

  2. #632
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Ipak je LG. Za njih je to orgazmicno.


  3. #633

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Jebo LG, ja više ni tutu od njih uzet neću.

  4. #634
    Senior Member Small step for mankind fear's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Every part of your bones
    Postova
    2.734

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    LG Optimus 2X gets benchmarked with Quadrant on Froyo


    Hahaha...

    smashed the competition, scoring the mind-blowing 2391 points

    Jebote ja sam na Single Core HTC Desire HD imao preko 1900 bodova, a ovi daju mind-blowing epitete za 2400 bodova Čak se sjećam da su Fear i Sicko (ako se ne varam), bili iznad 2000 bodova sa Galaxy S + lagfix
    LG, pih
    booyaka



  5. #635
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    LG-u treba puno više od jendog uređaja da da se pocne smatrati "dobrim" mobitelom.

  6. #636
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    kak' vas baterija slusa?

    ja imam galaxy 5 i poprilicno sam zadovoljan sa njim, najveci minus mi je ta baterija atm.

    kako je kod vas?
    #paperplatoongoonz

  7. #637
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Baš se nasurfao danas da nađem nešto korisno u vezi baterije i saznao sam dosta toga...

    1) Prvo i osnovno, iako je riječ o Li-Ion baterijama, svaki noviji uređaj uglavnom nema dobro kalibriranu bateriju. Drugim riječima, jedno je što mobitel misli da je na 0 ili 100 %, a drugo je prava vrijednost baterije i tu se javlja problem da mobitel misli kako je 100% pun te prekine punjenje, a zapravo može biti na recimo 80-90% ili obrnuto, misli da je prazan, a realno stanje baterije je mnogo bolje (recimo 20%)...

    Da bi se baterija kalibrirala, dovoljno je napraviti ovo:

    - Note 1: Ja ću je osobno prvo do kraja isprazniti - da se sam ugasi, pa tek onda ovo dolje
    - Note 2: Ovo je potrebno napraviti samo 1x! Nakon toga, svakih cca 2 mjeseca možete potpuno isprazniti bateriju dok uređaj ne "klone". Između možete dopunjavati koliko želite pošto je riječ o Li-Ion bateriji!

    1. Connect the phone to the charger with the phone powered on, and allow the phone to charge until it shows 100%

    2. Disconnect the phone from the charger, and power it off.

    3. Reconnect the phone to the charger with the phone powered off, and allow the phone to charge until the battery indicator shows 100% (you can use vol-up/vol-down to make the indicator come back up when the screen goes to sleep).

    4. Disconnect the phone from the charger and power it on.

    5. Once the phone is powered completely on, power it off again and reconnect it to the charger until the battery indicator shows 100%.

    6. Disconnect the phone, power it on, and use it.


    2)SŠto jako troši bateriju?

    a) background sync & automatic sync (Settings - Accounts and sync - tu ih pogasiti)
    - s time da ako želite otići na Android Market, prvo ćete morati pokrenuti background sync

    b) 3G (Settings - Wireless and Network - Mobile Networks - odabrati samo GSM)
    - ako ostavite GSM/WCDMA auto mode, onda će vam mobitel konstantno tražiti HSDPA signal i tamo gdje je Edge jači prebacivati mobitel u GSM iliti 2G mode. To jako ždere bateriju, pogotovo gdje signal nije stabilan.

    c) Background apps - najbolje je imati neki Task Manager, staviti ignore listu na appove/widgete koji se ne smiju gasiti i sve ostalo redovito gasiti.

    d) Određeni Live Wallpaperi - NE svi, ali neki live wallpaperi strašno mogu trošiti bateriju. Ako odete u Battery Status i ne piše Live Wallpaper, onda je sve OK pošto troši manje od 2% baterije. Battery Status prikazuje samo elemente koji troše više od 2%!

    e) WiFi - on uglavnom ostane upaljen iako zaključate uređaj, ugrađeni time out ne valja! Najbolje je gasiti WiFi kad vam ne treba s time da on troši puno manje od 3G moda rada!

    f) Automatic Brightness - bolje ga je isključiti i staviti Display na nekig 20-30% što je i više nego dovoljno za AMOLED i sl. ekrane.

    g) Za max uštedu baterije (ovo je samo ako baš morate pošto je po meni glupo i ružno) - staviti čistu crnu pozadinu na ekran pošto AMOLED ekran isključi ledice za crnu boju tako da prikaže savršenu crnu.





    Ovi hintovi su uglavnom više manje svi poznati, ali ovo s kalibracijom baterije je odlična fora i ljudi se masovno javljaju kako im se mobitel preporodio nakon toga!

  8. #638
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    odlicno, probati cu to.

    hvala bartuce, preporodit cu se totalno sa tvojim savjetima!
    #paperplatoongoonz

  9. #639
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Bum i ja javio dojmove nakon ovoga pošto trenutno nisam zadovoljan baterijom. S time da uzmi u obzir da Li-Ionu bez obzira na sve treba oko 2-3 tjedna korištenja da dođe do punog potencijala. Ali ovu foru sa kalibracijom su isprobavali ljudi i sa puno starijim mobitelima pa tvrde da nakon toga mobitel drastično bolje radi.


    PS: Ova fora sa 2G i 3G je također odlična. Prije samo imao 2G/3G auto i konstantno mi je bio na 3G ali signal je nonstop varirao od 1 do 3 crtice. Sada sam prebacio isključivo na 2G i konstantno je na max crticama



    EDIT:


    Evo napravio sam ove korake za kalibraciju i 15.01. u 22:10h mi je baterija na 100%, pa me zanima koliko će izdržati. Ove prijašnje dane bi je stavio puniti prije spavanja i na 100% bi bila tek oko 03:00h u jutro (kako me zbudi dok zavibrira da je pun, majku mu njegovu, kako se to gasi!?), a do ponoći bi se ispraznila gotovo do kraja... Znači...

    Prije:Sod 03:00h do cca 24:00h - (bez poziva i sms-a (novi broj, još ga nitko nema), samo internet, igre i sl. glupiranje)
    Poslije:Sod 22:00h do ... ćemo da vidimo, baš me zanima (biti će poziva pošto starci idu van, a s njima sam u timu)

  10. #640
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Da ponovim pitanje od prije par stranica...

    Kako riješiti to da vidim što pišem dok postam na PCP forum u landscape modu?SU portrait modu vidim normalno što pišem, u landscape modu mi ode na sredinu text boxa i ne vidim text. Čak i ako uz gro muka dođem do texta (teško je slideati na tih 1cm), čim pritisnem bilo koje slovo odmah se vrati na sredinu i opet ništa ne vidim...

    Jel to vama tako?


    1) Sve OK...




    2) Qurac od ovce... (isto piše što i na gornjem SS-u, ali u landscape modu je na sredini text boxa, ne na vrhu ili tamo gdje trenutno pišeš)


  11. #641
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Jul 2010
    Postova
    176

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    meni se i u landscape normalno vidi :S

  12. #642
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Jebemu pa kaj imam toliko sreće da samo mene ovo jebe Jel moguće da je do 2.2.1 sustava!? Fear, kako je kod tebe!?

    Tražim po internetu i nigdje ne nalazim takav problem

  13. #643
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Meni isto normalno :/

  14. #644
    Senior Member Small step for mankind fear's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Every part of your bones
    Postova
    2.734

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    @Bartuc_ kod mene je ista stvar kao i kod tebe, sjećem se sličnog bug-a na 2.1 verziji dok sam pisao memo, nestalo je kada sam prešao na novu verziju ali ovaj glitch nisam primjetio sve do sada.
    booyaka



  15. #645
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Znači da je do 2.2.1 sustava Samo mi je čudno da se nitko ne žali na to pošto zbilja nije mala stvar!? Uopće nemreš koristiti landscape na forumima (možeš ali nije praktično). Privremeno rješenje mi je da odem na new post, izađem na desktop, otvorim poruke i tamo napišem post pa select all + copy te se vratim u forum (hvala bogu na multitasku) te okinem paste


    Probao sam skinuti Gingerbread tipkovnicu, koja je btw. PRE PRE SEXY, ali niti to ne pomaže. Sada sam skinuo Smart Keyboard Pro i budem vidio da li bu to kaj pomoglo. Mada mislim da nije do keyboarda pošto baš jebe auto centriranje na ovim text boxovima. Morali bi napraviti da se post ne piše u text box od foruma već da se otvori text box u sklopu preglednika ili sustava/tipkovnice...


    Javim kakav je Smart Keyboard Pro...

  16. #646
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Javim kakav je Smart Keyboard Pro...
    RAAAAAAAAADIIIIIIIIIIIIIIII E, program je MUST HAVE :O

    Imate na odabir iPhone, Galaxy, Android, HTC i još GRO stilova tipkovnica. Ima nativnu podršku za HR jezik, količina customizacije je nevjerojatna, možete podesiti tipkovnicu do najsitnijeg detalja. Nešto fenomenalno

  17. #647
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Oho super, onda cu ga staviti, makar sam se sad vec navikao na galaxy tipkovnicu i zadovoljan sam

  18. #648
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Imaš i Galaxy skin, drito izgleda kao original, ali možeš srediti onako kako želiš pošto ima jedno 20x više opcija od Samsung Keyboard Probaj pa javi, zbilja fenomenalan program.

    EDIT:

    I da, ono najvažnije, sada je zarez također pokraj space-a, ne moraš više ići na dodatne simbole da bi došao do zareza Osim toga, maknuo sam si sve ALT-ove, tako da je tipkovnica full čista, samo slova, bez gluposti


    EDIT: Evo SS, kako lijepo radi I ispod još jednom original tipkovnica da se vidi koliko je ova preglednija i bolja kad se sredi...





  19. #649
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Pošto je nestao od feara post, onda ova slika između moja 2



    Hmm, evo ja sam opet za svaki slučaj probao i radi mi i u Dolphinu i u Android Browseru. S time da u Android browseru moram s prstom doswypeati do texta nakon čega mi ga više ne centrira automatski na sredinu text boxa već ostaje tamo gdje pišem. Dok u Dolphinu odmah ode na dio gdje se piše text.


    Ako još nisi skinuo Dolphina, nemoj čekati, preglednik je fenomenalan. Ja sam se preporodio s njime


    EDIT: LOL, di je nestao od Feara post!?!?!? :O

  20. #650
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    lol ovaj bartuc se fakat uživio u te mobitele

    btw fala na onom tutu za bateriju. isprobat cu ga.

  21. #651
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    meni baterija vec puno bolje radi samo zato sto sam ugasio onaj auto sync, stavio 2G mrezu i to.

    ono ''glavno'' jos nisam ni napravio.

    jebeno
    #paperplatoongoonz

  22. #652
    Senior Member Small step for mankind fear's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Every part of your bones
    Postova
    2.734

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    = Citat = Izvorno postao Bartuc

    EDIT: LOL, di je nestao od Feara post!?!?!? :O
    Obrisao sam post jer je proradilo 5s nakon što sam ga napisao pa mi je bilo lakše obrisati ga nego pisati edit
    booyaka



  23. #653
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    na xperiji ista stvar, i na 1.6 i sad na 2.1 sistemu
    čim odeš u landscape ne vidiš stranicu nego samo keybu i text box
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  24. #654
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Karlovac, Banija
    Postova
    2.973

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    yep. cini mi se da cu si to onda morati instalirati. xD
    DELL Inspiron 3737
    17.3" (1600x900) , i7-4500U 1.8 GHz , 8GB DDR3 1600MHz, 1TB HDD, AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR3
    Logitech MX518 i Sennheiser RS 120

  25. #655
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Prije:Sod 03:00h do cca 24:00h
    Poslije:Sod 22:00h do ... ćemo da vidimo
    Eto, ispraznio se i trenutno je na 5%...



    Znači 15.01. u 22:00h je bio 100% pun, a 17.01. u 13:00 je na 5%. Fenomenalan napredak naspram ovoga prije


    Što sam napravio?

    1) Kalibracija baterije
    2) Auto i Background Sync OFF
    3) GSM only (3G samo ako mi treba veća brzina dok nemam WiFi)
    4) Dok spavam ga stavim u Airplane Mode (tokom 8h sna mi je potrošio samo 2% baterije) - MUST HAVE, jedini bad što ste nedostupni pošto vas nema na mreži.
    5) Redovito gašenje WiFi-a i nepotrebnih taskova


    Usudio bi se reći da sam ga koristio i više nego prije pošto sam pokušavao riješiti onaj problem sa landscape tipkovnicom (cca 7h WiFi-a - razne tipkovnice, svaki put testirati na phpBB i Bulletin forumima), imao sam 15 minuta razgovora (prije 0min), dao sam frendu i frendici da igraju Novu, Fruit Ninja i Hero of Sparta, instalirao neke nove appove i testirao ih (tipkovnice, nova samsung igra, facebook), dao curi da ode na facebook (20-ak minuta na 3G), isprobavanje widgeta itd.


    Ja zadovoljan



    Sys, kakvo je kod tebe stanje? Jel bolje?

  26. #656
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u



    33 sata. 82% baterije ostalo ;D

    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  27. #657
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Daj ne seri :O Oću ja to xD Jel to Xperia zbilja ima tako jebačku bateriju ili si je ostavio ispod kauča i nisi je mogao naći čitav dan

    Odaj svoje trikove? Jel u početku tako dobro radila ili tek kasnije kad se formirala?


    PS: Ali on je tebi na punjaču!

  28. #658
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    LOL. naravno.. nema drugog načina za screenshotat xperiju, mora bit na usb kablu ;D

    xperia ionako ima najjaču bateriju, od 1500 mAh.

    najveći učinak ima osvjetljenje ekrana, osim ako sam vani na suncu, backlight mi je apsolutno zgašen
    task killer je dosta agresivan, gasi aplikacije čim se zgasi ekran. 3G gasim ručno

    ali, da. ovo je nerealan SS jer je mob praktički 30h bio na standby

    ako je standardno koristim, a to podrazumijeva sms, face, chat sa upaljenim 3G i media playerom u prosjeku izdrži 24-30 sati
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  29. #659
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    GalaxyS također ima 1500 mAh bateriju, s time da je u njemu Li-Ion, a kod tebe novija verzija Li-Polymer što je tu negdje po kvaliteti. Razlika je što Ion koristi tekuću, a Poly suhu supstancu (lol, jel to prava riječ za to xD).

    Malo sam gledao, najjača baterija koju sam vidio za GalaxyS je 3500 mAh, ali bojim se tih gluposti sa E-Baya. Volio bi imati takvu bateriju ali od nekog provjerenog izvora i proizvođača.


    PS: Evo meni sada drži već 41h (na 2% je baterija), s time da je proveo 2 noći u Flight Modeu (cca 14h). Znači da sam uspio iscijediti cca 27 sati finog rada na njemu (nisam ga štedio, ali nisam niti "divljao" kao prvi dan kad sam ga dobio)

  30. #660
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Android - mobiteli i rasprave o OS-u

    Slabo vi te mobitele koristite. Meni je u one dane kad ga zlostavljam na punjacu popodne i navecer, a kad ga normalno koristim izdura skoro 40 sati.


Slične teme

  1. Djeca i mobiteli?
    By Arbiter of Change in forum Alt-F4
    Odgovora: 85
    Posljednji post: 04-09-2008, 14:31
  2. mobiteli
    By InfernoCRO in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 12-01-2008, 00:10
  3. Prljavstina i mobiteli
    By Outmind in forum Alt-F4
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 30-08-2006, 19:58

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •