Stranica 26 od 26 PrvaPrva ... 16242526
Prikazujem rezultate 751 do 777 od 777

Tema: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

  1. #751
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    Nisam igrao niti se previše informirao tak da ne znam. Al meni je recimo dosta dobro legla "barut filozofija" ratovanja koja je došla sa Empireom zato me i zanima ta ekspanzija koja nudi brojne divote po pitanju vatrenog oružja.
    Što se tiče hajpa, dovoljno je da pogledam onaj film s Tomekom
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  2. #752

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    Da mi nije HDD pun skinuo bi igru i bacio možda co-op kampanju. Ovako samo čekam Bartucovu flash recenziju.

  3. #753
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    Igra je pre dobra, totalni gušt Malo mi se rušila jučer, onda sam povećao iskoristivost memorije u Win7 i sad radi ko urica.

    Osvojio sam Shikoku otok u prvih par turnova sa Chosokabe klanom, sad sam stao na loptu, otpustio veliki dio vojske sa niskim levelom tak da mi ne troše income i orijentiram se na ekonomiju i razvoj mini carstva... Držim 3 trgovačka nodea na vodi i income po turnu mi je 5300 Sasvim dobro za prvih cca 10 turnova

    Imam par ugovora o trgovanju, ali još s nikime nisam u savezu, ne znam koga odabrati... Oni koje bi za saveznike ratuju sa drugima koje bi za saveznike, pa me to koči. Mada su ovi drugi kršćani, tak da bi ih trebao odjebati i uzeti si ove iako su nešto slabiji na mapi. Samo se bojim ako sam njihov saveznik, da li ću morati odmah u rat sa njihovim neprijateljima, a to mi se ne sviđa trenutno.

  4. #754
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Nisam igrao niti se previše informirao tak da ne znam. Al meni je recimo dosta dobro legla "barut filozofija" ratovanja koja je došla sa Empireom zato me i zanima ta ekspanzija koja nudi brojne divote po pitanju vatrenog oružja.
    Što se tiče hajpa, dovoljno je da pogledam onaj film s Tomekom
    Super ti je Fall of the Samurai, pogotovo ako ti se dopada Empire.
    Meni je FOTS puno bolji od običnog Shoguna, jer igra ima veću mapu, više opcija, zanimljiiju radnju, bolju grafiku, bolju optimizaciju... osim toga, kao i tebi, meni isto paše to razdoblje sa barutom. Super je to što se kombinira meele i range borba, tako da se često može desiti da igraš protiv vojske koja se satoji od konjice, mačeva i strijela, a ti imaš line infantry (znači puške), te možeš teže popušiti bitku ako neprijatelj ima dobru taktiku. U FOTS-u je i AI dorađen, i to jako dobro, tako da kada igraš na težim razinama i nije tako lako doći do pobjede. Isto tako, dok igraš, diže ti se "fame", i kada se digne do kraja, braš hoćeš li nastaviti kampanju i pretvoriti se u republiku (onda se svi okrenu protiv tebe), ili ćeš stati uz šoguna/cara (onda svi koji su od šoguna/cara postanu tvoji saveznici, a ostali neprijatelji).
    Igra je super i sigurno će ti se dopasti, pa ti preporučam da ju nabaviš ako si u mogućnosti.
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  5. #755
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    Sad mi se ovo igra, ali treba prvo oslobodit 30 giga na hardu

  6. #756
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    Ja sam fino osvojio onaj otok lijevo od Chosokabe klana i napravio dovoljno vojske da krenem u pohod Japana. Imam još cca 10 godina da osvojim Kyoto i 12 provincija, brijem da je dosta!?

  7. #757
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    Sve je super dok ne dođe relm divide. Onda plačeš.

  8. #758

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    Šteta što AI ne može napraviti Realm Divide.

  9. #759
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    Imam 2 saveznika, Date i Kiwinešto, njih dvoje drže 80% Japana Moram napasti preko Ode prema Kyotu, ali brijem da nema dovoljno provincija tak da ću morati napasti jednog od 2 saveznika Vrlo vjerojatno Kiwi pošto okružuje čitav moj otok (gore i desno). Nadam se da me neće napasti odmah čim dođe do Realm Dividea, onda sam jebo ježa.

  10. #760
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    Koji brutalan fajt protiv Ode je upravo bio

    On ima vojsku i rekrute sa strane, ukupno 4 generala i 3700 vojnika... ja imam 2 vojske koje se međusobno dopunjavaju, ukupno 2 generala i cca 4000 vojnika. Pre savršeno je bilo, uspio sam ih routati sve, izgubio sam 1200 ljudi, ali samo 1 unit katana samuraja je krepao, ostali su svi preživjeli. Kako je igra genijalna

    Uzeo sam mu 3 provincije za sada, Shogun je jebački zabrinut, uskoro bum i njega naguzio

  11. #761
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    Prvo pa muško

    Kyoto Battle... 9440 vojnika na mapi Pozicioniram prvu vojsku i krene fajt, kad mi dijagonalno iza leđa doleti njegova druga vojska, taman sam imao vremena da okrenem svoje ljude i razjebo sam ih sa minimalno gubitaka. Onda sam sa 2 čitave vojske krenuo na zidine Kyota. Isprva sam mislio koj qurac kad sam vidio taj dvorac, nisam imao pojma kak uopće krenuti na njega, ali sve se posložilo i sa 2 strane sam ga stisnuo, nije imao šanse






    Koliko sam koke zaradio, ne znam jel to puno, ali meni se brojka čini pre sexy (short kampanja)





    U sljedećoj kampanji dižem težinu i igram sa drugim klanom. Pre jebena je igretina.

  12. #762
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    Bartuc se zarazio SHOGUNom lol
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  13. #763
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    Sad sam htio predložit da se natječemo tko će prvi postat Shogun, ali ti si čiter.

  14. #764
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Bartuc se zarazio SHOGUNom lol
    Nije se teško zaraziti nečime što valja Hvala još jednom na Shogunu!

    = Citat = Izvorno postao Xero
    Sad sam htio predložit da se natječemo tko će prvi postat Shogun, ali ti si čiter.
    Isčitao sam ti pobjedu iz ruku, a?

  15. #765
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    Rula Shogun. Već sam ga dva puta odigrao, planiram još barem jedan prelazak do izlaska Romea.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  16. #766
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    Ja sam nedavno uzeat Fall of the Samurai, al još ga nisan odigra, motiviralo me ovo Bartucovo uživljavanje pa će se valjda naći dovoljno volje za to uskoro.

    E Bartuče koliko si se mislia uzet igru il ne, valjda si sad naučia da s vako dobrim igrama teško možeš falit, a sve se to polovi relativno brzo.
    Well, as long as it's interesting.

  17. #767
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    Meni slabo idu strategije (prave strategije, ne oni tank rushevi poput C&C, Warcrafta i Starcrafta - pričam o SPu), još kad ima i toliko micro/macro managementa, detalja, komponenti... čisti overflow informacija i izgubim se totalno. Tak da je postignuće što sam savladao Shoguna i Civ5, dok mi je Anno i dalje špansko selo

  18. #768

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    Probaj civ3.

    I dare you.

    I double dare you.

  19. #769
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    Niti sa TW niti sa Civ nejdem u rikverc.

    Krenuo sam Mori kampanju, za sada ide do jaja, već drugi klan derem, a tek sam 12. turn Kad ih razjebem, pauza i razvijanje... I da, držim sve trade nodove na zapadu

  20. #770
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    Pobijedio sam sa Mori klanom na Normal težini

    Bilo je zajebano pošto me Realm Divide pogodio u nezgodnom trenutku. Taman sam osvojio Shikoku otok i zakoračio na Kyushu, kad ono Realm Divide i svi sa istoka na mene... a meni sva vojska osim jedne na zapadu Na kraju sam 2 generala ostavio da osvajaju Kyushu, a Daimyoa sam poslao prema Kyotu. Imao sam hrpu sranja sa kršćanima, nisam bio spreman pa nisam gradio Monkove i promovirao budizam, tak da su mi samo kršćanski rebelioni oduzeli 4 provincije

    Malo sam ratovao i protiv Black Ship (Black Pearl, lol)... koja brutala Lik mi jedinicu ubije u doslovno 2-3 napada, a domet mu je cca 3-4x veći nego mojim brodovima. Rasturio me samo tako.


    Sad planiram preskočiti Hard težinu i odmah otići na Very Hard Troumim se između Oda, Date i Shimazu klana. Shimazu mi se čini ok pošto je izoliran (otok), ali je na zapadu pod jebenim utjecajem Europe i katolicizma, tak da me to brine. Dok bi Odu probao na Legendary težini. Tak da mislim da je Date sad u vodstvu... Kaj vi preporučate?

  21. #771
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    Ništa od Very Hard, to much je Pre brutalan je AI, mete pod sa Civilizacijom uzduž i poprijeko... Ali zato imam potpunu dominaciju nad Japanom Šteta kaj više nitko ne igra pa pričam sam sa sobom, ali ajde




    Sad bi mogao ove povijesne bitke odigrati, kampanju i ostale klanove pauziram... Tu mi je CIV5 puno bolji, ima neusporedivo veći replay value, baš zato što je apsolutno sve random.

  22. #772
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    Ja bih igrao, ali mi kreša svakih 10 minuta

  23. #773
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    Kad ćeš htjeti igrati... odi ovako...

    Start - All Programs - Accessories - desni klik na Command Prompt - Run as Admin

    u CMD prekopiraj ili prepiši ovo i klikni enter:

    bcdedit /set increaseuserva 2500

    Ako ti je napisao da je operacija uspješno završila, resetiraj komp i likeaj post Ako prepisuješ, nemoj zaboraviti D u bcDedit, mnogima promakne.


    U čemu je fora... Shogun 2 je jedna od nekoliko igara koje ne znaju koristiti memoriju kako spada, a ovaj fix povisi iskoristivost memorije samog sustava (digne adresiranje memorije sa 2 na 2,5GB). CTD-a se onog trena kad ponestane memorije za koristiti pošto su stavili na knap taj limit iskoristivosti, sa fixom se nebi smjela rušiti. Meni se rušila također svakih par minuta, nakon memory fixa više niti jednom i to u maratonskom igranju od po 4+ sati u komadu.


    Istih problema ima i Battlefield 3, njemu također pomaže ta komanda. Još se sjećam da sam na jednoj igri to koristio, ali ne i na kojoj...

  24. #774
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    64

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    ja trenutno peglam po napoleonu, a uskoro ponovno nabacujem shogun2 i ekspanziju.

  25. #775
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    To je za 32bitne sustave, ali ajde probat ću.

  26. #776
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    = Citat = Izvorno postao Xero
    To je za 32bitne sustave, ali ajde probat ću.
    Da, ako imaš 64bit, onda mislim da neće raditi... Jebiga

  27. #777

    Re: Total War: Shogun 2 + Fall of the Samurai

    Gold verzija konačno stiže u ožujku. Bez Blood Pack DLC, nažalost.
    http://blogs.sega.com/totalwar/2013/01/ ... ing-to-pc/
    Including the award-winning SHOGUN 2 (2011), plus its thrilling expansions Rise of The Samurai (2011) and Fall of The Samurai (2012), Total War SHOGUN 2 GOLD Edition is a stunning collection that contains the entire saga from start to finish, and features hundreds of hours of award-winning strategy gaming.

    The GOLD Edition is available from retailers in Europe and Australia from March 8th.

Slične teme

  1. Shogun 2 - Total War problem sa pokretanjem igre.
    By KI KI in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 10-07-2011, 11:04
  2. Izvrstan Total War: Shogun II trailer
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 13-02-2011, 17:52
  3. Shogun 2: Total War - gameplay trailer
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 14-01-2011, 21:55
  4. Službeni datum izlaska za Shogun 2: Total War
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 12-11-2010, 00:10

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •