Stranica 2 od 13 PrvaPrva 123412 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 388

Tema: RPG - biti ili ne biti

  1. #31
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Dragon Age: Origins

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    baldrick, hebote dijalog, ako je on toliko kljucan da bi igra bila RPG, onda je svaka avantura vise RPG, nego Diablo :kotrljanjejebenimocima:
    upravo... onda je jedan monkey island ili broken sword, a da ne govorim o nekim još opsežnijim avanturama više RPG nego npr. neverwinter nights ili kaj ja znam...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  2. #32
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Dragon Age: Origins

    Ali avanture su definirane kao posebni žanr, dok se Diablo trpa u RPG iako skoro nema nikakve veze s tim. Malo je i vrijeđanje stavljati Dragon Age i Diablo u RPG-ove (vrijeđanje Dragon Age-a) jer ako se usporedi koliki je trud uložen u DA da se osjećamo kao da imamo nekakvu ulogu i utjecaj na razvoj radnje i "trud" uložen u Diablo, u kojemu poslušaš razgovore i onda ideš dalje silovat miša, mislim da svatko može zaključiti što bi se trebalo tu zvati RPG-om.

  3. #33
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Dragon Age: Origins

    = Citat = Izvorno postao keko
    Ali avanture su definirane kao posebni žanr, dok se Diablo trpa u RPG iako skoro nema nikakve veze s tim. Malo je i vrijeđanje stavljati Dragon Age i Diablo u RPG-ove (vrijeđanje Dragon Age-a) jer ako se usporedi koliki je trud uložen u DA da se osjećamo kao da imamo nekakvu ulogu i utjecaj na razvoj radnje i "trud" uložen u Diablo, u kojemu poslušaš razgovore i onda ideš dalje silovat miša, mislim da svatko može zaključiti što bi se trebalo tu zvati RPG-om.
    buahahaha... ne mogu vjerovati da actually sereš po tome kolko je truda uloženo u diablo... ako IKOJI developer ulaže mnogo truda u svoje igre onda je to upravo blizzard... o tome dovoljno govori činjenica da redovno izbacuju patcheve i održavaju laddere i šta ja znam za igre koje su izdali pred 10ak godina...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  4. #34
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Dragon Age: Origins

    Nisam pričao o patchevima i sličnome, što se toga tiče, svaka čast Blizzardu. Pričam o tome koliko je u Dragon Age-u uloženo truda da se naprave dobri razgovori, epski trenuci i slično. Sad mi reci gdje to imaš u Diablu? Odslušaš monolog nekog lika i onda dalje klat čudovišta.

  5. #35
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Dragon Age: Origins

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    ako IKOJI developer ulaže mnogo truda u svoje igre onda je to upravo blizzard... o tome dovoljno govori činjenica da redovno izbacuju patcheve i održavaju laddere i šta ja znam za igre koje su izdali pred 10ak godina...
    Još najbolje da ne apdejtaju "igre koje su izdali pred 10ak godina" kad je to i jedino što su izdali. Inače sam fan Blizzarda, pa me nemoj krivo shvatit
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  6. #36
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Dragon Age: Origins

    Ja daleko vise respektiram Bioware. Po meni puno kreativniji studio. Jest da su u Blizzardu maheri kada treba dostaviti ultrakvalitetni proizvod koji ce davati nevjerojatnu zaradu, al Bioware je u zadnjih par godina po meni napravio daleko vise. Dragulji poput Dragon Age-a i ME 2 te jos cijelo vrijeme rade na MMORPG-u koji ce valjda konacno istisnuti sveprisutni WoW...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  7. #37
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Dragon Age: Origins

    SW ToR nema šanse da potisne WoW, gw2 s druge strane..

    = Citat = Izvorno postao keko
    Nisam pričao o patchevima i sličnome, što se toga tiče, svaka čast Blizzardu. Pričam o tome koliko je u Dragon Age-u uloženo truda da se naprave dobri razgovori, epski trenuci i slično. Sad mi reci gdje to imaš u Diablu? Odslušaš monolog nekog lika i onda dalje klat čudovišta.
    da epski trenuci u izometrijskom pogledu, lyp sinc i mnogo razgovora za igru koja je izbačena prije više od godinu dana...

    neznam za vas al meni diablo1 ima najbolju atmosferu ikada... poglavito mislim na tristram i katakombe... mislim onaj preimba guitar theme, pa ona crkva, mrlja krvi, razgovori kojih ima su predobro odrađeni, onda ona vještica, ma ugl. kad sam igru prvi put probo s nekih 8 godina, ušo sam u crkvu i bojo bi se ič dalje... onda kad sam nakon par godina napokon skupio hrabrosti, butcher me je zaklo čisto iz straha.. onak uđeš kod velikog abominationa, mala sobica, svugdje meso i krv, a on se izdere "AAAAH FRESH MEAT"...

  8. #38
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Dragon Age: Origins

    Razgovor je kad razgovaraju dvije osobe.

  9. #39
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2009
    Postova
    1.875

    Re: Dragon Age: Origins

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    baldrick, hebote dijalog, ako je on toliko kljucan da bi igra bila RPG, onda je svaka avantura vise RPG, nego Diablo :kotrljanjejebenimocima:
    upravo... onda je jedan monkey island ili broken sword, a da ne govorim o nekim još opsežnijim avanturama više RPG nego npr. neverwinter nights ili kaj ja znam...
    omg, omg.. pre nego što ti odgovorim, reći ću ti sledeće - čitaj poruke na koje odgovaraš. ova diskusija tiče se boljeg razumevanja igara, dakle tebi je prioriteno da razumeš poruke na koje odgovaraš, a ne da ih pogledaš letimično, pa odma vataj tastaturu.. em ti od toga nemaš nikakve koriste, em se ja smaram da ponavljam ono što sam već reko

    dakle, rekao sam da sledeće: (rpg je) "igra u kojoj možeš da pričaš i razvijaš lika, i u kojoj je jedna od te dve stvari ključna komponenta mehanike, a druge bar ima". gde si ti, majke ti, u avanturama video razvijanje likova? sem toga, i kekov argument ima itekako smisla (a ti ni njegovu poruku nisi razumeo), i siguran sam da ga niko od vas neće oboriti. već vidim sledeću poruku "aaa, šta vi znate, diablo je rpg, reko mi pcplay!"

    a reiko nek si ukine embargo na mozak pa da onda igra rpg-eve il da se vrati starcraftu, ovako ne ide
    Zokijeva SINEMA je sajt koji se bavi recenzijama filmova, kao i vestima iz sveta kinematografije.

  10. #40

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Podijelio od DA:O teme. Proceed.

  11. #41
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Isse, koje rasprave... kao da je uopće bitno. Danas ionako mnoge igre miješaju temeljne žanrove te ih je teško smijestit bilo gdje. Uzmimo Fable primjerice; W3DR4N se kune da to nije RPG već platformer, dok ja tvrdim drugačije, iako smatram da su mnogi elementi pojednostavljeni. Igra treba uspjevat u onome što pokušava, dok smještavanje u određeni žanr ionako služi samo da se igrači otprilike mogu po nečemu ravnat.

    That said... za mene je Diablo oblik RPG-a, samo što je linearan u priči te se na nju ne može utjecat, dok je mehanika i dalje ona u RPG-ova.

  12. #42
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Meni je Diablo bio uvod u kompleksnije RPG-ove, tako da mi je glupo osporavati mu pripadanje u taj žanr. Kralj h'n's RPG-a i gotovo.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  13. #43
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Diablo je H'n'S.
    H'n'S nije RPG.
    Diablo nije RPG.

    Jednostavno.

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    upravo... onda je jedan monkey island ili broken sword, a da ne govorim o nekim još opsežnijim avanturama više RPG nego npr. neverwinter nightsSili kaj ja znam...
    Dobar ti je primjer.

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    ako IKOJI developer ulaže mnogo truda u svoje igre onda je to upravo blizzard... o tome dovoljno govori činjenica da redovno izbacuju patcheve i održavaju laddere i šta ja znam za igre koje su izdali pred 10ak godina...
    Naravno, puno je više truda potrebno uložiti u pravljenje patcha nego u pravljenje cijele igre.

  14. #44
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Diablo nije h'n's.
    Diablo je h'n's RPG.

    Jednostavno.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  15. #45
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Ti ne znaš, ti si još mlad i ne znaš što bi mislio.

  16. #46
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Huh?

    Ne moraš me hejtati čim nisam igrao KOTOR.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  17. #47
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Baldrick, mozemo diskutirati ali kad smo se već zalaufali, nemoj početi sa vrijeđanjem plz ("ukini mozak" itd.) ajmo drzati ovo na levelu.

  18. #48
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.742

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Nisu rpgovi. Ako jesu, i splinter cell conviction jeste (i u njemu se upgradeaju statsi)

  19. #49
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: RPG - biti ili ne biti

    To su elementi RPG-a. Diablo ipak ima puno više elemenata da to bude samo sporedno, te ga ja pribrajam u taj žanr. Stvarno glupa rasprava, ovisi o perspektivi.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  20. #50
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Na znam da li je Diablo rpg ali znam da je dosadan i da prvi a bogami ni drugi nisam igrao duže od dva sata ...zabolio me kažiprst .

  21. #51
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.742

    Re: RPG - biti ili ne biti

    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    To su elementi RPG-a. Diablo ipak ima puno više elemenata da to bude samo sporedno, te ga ja pribrajam u taj žanr. Stvarno glupa rasprava, ovisi o perspektivi.
    Inventori sistem i napredovanje lika :/

  22. #52
    Senior Member Small step for mankind System's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    U.S.S. Discovery One
    Postova
    2.707

    Re: RPG - biti ili ne biti

    >Implying that no one takes you serious

    Boli me, za mene je Diablo RPG i to nece promjeniti moje glediste na igru, jedna od omiljenih mi je pa makar govorili da je TBS.

  23. #53
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Dragon Age = (pure) RPG
    Diablo = H&S RPG
    Fallout 3, Fable = action RPG
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  24. #54
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Klase, skill tree, statovi, golema količina itema, questovi. Ja ne vidim po čemu to nije RPG da ga jebeš.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  25. #55
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.742

    Re: RPG - biti ili ne biti

    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Klase, skill tree, statovi, golema količina itema, questovi. Ja ne vidim po čemu to nije RPG da ga dragaš.
    Kvestovi su trcanje od jednog do drugog mjesta, nema dijaloga, wičer jeste punokrvni rpg pa nema itema, skill tree ima, kao sto sam vec napomenuo, i hitman, a klase i audiosurf, to ne definira rpg, vec kolicina socijalne interakcije ingame persone s svijetom oko sebe.

  26. #56
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Diablo je RPG, kao što je i Fallout 3 RPG, Fable RPG, etc.
    Ali problem je u tome što je Reiko išao uspoređivati Diablo sa Dragon Ageom.

    Da se citiram:
    = Citat = Izvorno postao Grim Teh Reaper
    Dragon Age = (pure) RPG
    Diablo = H&S RPG
    Fallout 3, Fable = action RPG
    Diablo ne možeš uspoređivati sa Dragon Ageom (koji je čisti RPG), isto kao što nemožeš usporediti Fallout 3 i Dragon Age.
    Jeste da su to obadvoje (troje) RPG-ovi, ali danas se RPG žanr razgranao na toliko grana, da su te grane totalno drugačije i neusporedive.
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  27. #57
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Znači, razni dungeon crawleri iz 80-ih i 90-ih, koji su definirali žanr, nisu RPG jer nema socijalne interakcije?

    Eye of The Beholder nije RPG?
    Dungeon Master nije RPG?

    Tužno.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  28. #58
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.742

    Re: RPG - biti ili ne biti

    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Znači, razni dungeon crawleri iz 80-ih i 90-ih, koji su definirali žanr, nisu RPG jer nema socijalne interakcije?

    Eye of The Beholder nije RPG?
    Dungeon Master nije RPG?

    Tužno.
    Takoje, nije racunalni rpg.

  29. #59
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: RPG - biti ili ne biti

    Znaš, Planescape: Torment, Arcanum, Baldur's Gate i slične igre su ogromne, kompleksne i divne, ali ne definiraju žanr. To je više kao izuzetak, nekakav sandbox RPG. A sad tu ispada kao da su one definirale žanr koji je postojao 15 godina prije njih na računalu u raznim oblicima. Izbori u dijalogu, sloboda ići bilogdje i raditi bilošto, to je sjajno, ali nije obavezno.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  30. #60
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2009
    Postova
    1.875

    Re: RPG - biti ili ne biti

    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Ja ne vidim po čemu to nije RPG da ga dragaš.
    po milioniti put - dijalozi
    Zokijeva SINEMA je sajt koji se bavi recenzijama filmova, kao i vestima iz sveta kinematografije.

Slične teme

  1. Hoće li biti...
    By Hidraulicar Kreso in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 02-11-2009, 13:44
  2. Hoce li ovo biti brze
    By Blacky_123 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 31-01-2009, 23:50
  3. Mobitel, organizator u biti
    By W3DR4N in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 25
    Posljednji post: 25-12-2008, 16:33

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •