Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Pitanje u vezi matične ploče.

  1. #1
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Mar 2009
    Postova
    140

    Pitanje u vezi matične ploče.

    Situacija je sljedeća:
    Majka mi je vlasnica ljekarne i sada prelaze sa recepata na neke "smart" kartice. Da bi PC koji koristi bio dobar za to treba joj 2GB DDRII memorije.

    Problem je sljedeći:Ima već 1 GB (2x512),a tip iz servisa tvrdi da treba uzeti 2X1GB i izbaciti ta dva polugigabajtna modula.
    Ploča jest ASUS P5LD2 i u njezinim specifikacijama piše da su dozvoljene frekvencije memorija 400 ili 533 ili 667 MHz, a tip je ponudio neki masni kingston koji radi na 800 MHz.

    E sad dal da otpilim lika i uzmem neku jeftiniju memoriju jer moja majka ne misli overklokat i može li ići 800mhz na ovo čudo od matične ploče?

    Hvala.
    Drago mi je.

  2. #2
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Pitanje u vezi matične ploče.

    ja bi osobno ako ima mjesta na matičnoj piknuo još 2x512 i nek se vrti, ako je to ovakva matična


  3. #3
    Senior Member Small step for mankind fear's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Every part of your bones
    Postova
    2.734

    Re: Pitanje u vezi matične ploče.

    Ako ti je ta memorija od 800 mhz koju ti je lik ponudio jeftinija od iste memorije 533/667 onda uzmi.Keksi ti neće raditi na 800mhz nego pretpostavljam na 667mhz(kolko ti matična dopušta)
    Na performanse će ti utjecati, znam jer sam i sam prošle godine imao istu nadogradnju sa 2x512MB i 2x1GB me koštalo kakvih 130kn.
    booyaka



  4. #4
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Pitanje u vezi matične ploče.

    haha, poznata situacija... od cure mi starci imaju ljekarnu i trenutačno tamo radim tako da mi je poznato... uglavnom tvrtka koja radi taj software (eskulap) pretpostavljam zahtjeva da kompovi imaju barem 2 GB radne memorije i minimalno windows xp sa sp3, jel tako?

    anyways, ja sam rješio situaciju na način da sam izbacio sve stare module van i za svaki od 3 kompa uzeo 2x1 GB s time da je za dva kompa trebalo DDR, a za server DDR2...

    što se tvoje situacije tiče: frekvencija od 800 MHz ne smeta jer će memorija jednostavno raditi na onom taktu na kojem radi najsporiji modul... a što se tiče koliko i kakvih modula kupiti to je pitanje... možeš probati sa još jednim od 1 GB ili 2x512 MB... trebalo bi sve biti ok...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

Slične teme

  1. Pitanje u vezi matične
    By AMD X6 in forum Radioničke vježbe
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 05-01-2011, 15:11
  2. Gigabyte matične ploče + EnergySaver
    By zoky in forum Komponente
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 15-07-2010, 13:49
  3. Pomoć oko matične ploče... (Hitno!)
    By Niko Bellic in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 05-03-2009, 23:21
  4. Kupnja matične ploče
    By R@PTOR in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 10-01-2009, 20:31
  5. Pitanje u vezi matične i napajanja
    By White in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 33
    Posljednji post: 23-03-2007, 12:56

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •