Odlomak 1:

Koji sir stavljate (vi ili vaša stara/stari/deda/baka) na domaću pizzu?

Ja stavljam Gaudu ili Podravec. Podravec mi je nešto finiji ALI imam problema sa oba sira. Stavim ga ispod šunke pošto mi je tako finije, ali uvijek se sir prvo rastopi baš kako treba i dok je još u peći se stvrdne i "posuši" Kako to spriječiti?SHtio bi da mi sir ostane mekan i da se fino rasteže, a to nikako da postignem.

Da li pečem na krivoj temperaturi!? Pečem cca 25 minuta na 250 stupnjeva... Ili je možda kriv odabir sireva!?


Odlomak 2:

Kakav kečap/umak koristite, dajte recepte!

Ja uzmem Pasiranu Rajčicu od 1L, izlijem je u posudu i malo razrijedim s vodom. U to stavljam prstohvat soli, žličicu vegete, jušnu žlicu šećera (da ubije kiselost), 2 prstohvata začina za pizzu (temelji se na origanu) i maslinovog ulja. Kečap ispadne BOŽANSTVEN!!!


Odlomak 3:

Koju šunku i/ili špek najviše volite na pizzi?

Meni je najfinija Tost šunka od Purisa. Pre genijalna šunka na pizzi, pogotovo kada joj rubovi lagano pocrne (zagore)

Špek stavljam samo starcima i to slaninu od Belja. Meni je slanina pre teška, ali njima je fina. Meni najbolje paše Hamburger špek ali njega nikada nemam tako da si slažem Vesuvio pizzu, a starcima Piccante. Mada pošto jedem onaj veliki crni protvanj što dođe s pečnicom, onda si znam 1/4 napraviti Piccante, a ostalo Vesuvio.






PS: Evo moje Pizze, to solo pojedem, kadkad ostane kriškica za doručak. Na slici se vidi kako je sir u tim "rezancima" umjesto da je fino rastopljen kako želim...