Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 31 do 47 od 47

Tema: Veleučilište Vern

  1. #31
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Veleučilište Vern

    = Citat = Izvorno postao Dreadlock
    nisam se osvrnuo:

    naravno da si klijent kad je skolarina 30k godisnje
    drugo,ti isti odrpanci grade ovu drzavu,mislim da je takvo diskriminiranje veoma glupo sa tvoje strane.sto zelis reci:"a vi ste zavrsili faks,koga zaboli za vas,ionako ste na teret drzave"? znaci,samo oni sa privatnih fakseva su gospoda? daj molim te
    Krivo si skužio. Radi se o odnosu predavača prema studentu. Nakon fakulteta sve ovisi o sposobnosti pojedinca, za što uostalom fakultet nije ni potreban.

    = Citat = Izvorno postao Dreadlock
    isto vrijedi i za studente ekonomije
    Barem 90% studenata ekonomije završi radeći posao komercijalista, tajnika ili tete na šalteru u banci.

    isto vrijedi i za profesore ekonomije...
    Profesori ekonomije su frustirane stare babe koje s doktoratom ekonomije rade za 6 tisuća kuna mjesečno.

  2. #32
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Veleučilište Vern

    Mislim da je ovo ''ja plaćam više meni je bolje'' razmišljanje pomalo glupo. Na kraju krajeva na fakultetima (a pričam o tehničkim fakultetima jer i sam pohađam jednog, o drugim nisam kompetentan pričati) nemožeš naučiti kako pravilno držat knjigu u ruci, kamoli što drugo. Pod broj jedan i najvažnije profesori nisu u toku, svi ti profesori su već toliko dugo na profesorskom mjestu da kad pričaju o nekoj tematici to se odnosi na istu ali sa 20 godina zakašnjenja. Mislim, može meni prof od 60 godina priočat o brodovima, strojevima ili štogod kad on istog nije vidio zadnjih trideset godina, a svoja predavanja bazira na tome.

    Broj dva, ljudi jednostavno nemaju volje predavat sva ta sra*a ponovo i ponovo, tako da dolazi do zamora materijala i ljudi drže predavanja preko kur*a i bezvoljno tako da nakraju to bude jako dosadno. Jedino ako tip stvarno voli predavat onda to na nešto liči.

    Na kraju krajeva, sve ovisi o kompetentnosti čovjeka, upisati i završiti faks jedino pokazuje da si željan i sposoban upiti više znanja( a samim time i pokazat želju da želiš napredovat u životu bilo na poslu bilo u općoj kulturi), a oces li ga ti dobiti na faksu. I don't think so... Tako da je želja za znanjem na kraju glavni faktor zapošljavanja ljudi sa završenim fakultetom. Jer sa diplomom poslodavac vidi dokaz da si ti željan i voljan učiti, a ne dokaz da si ti pro u svojoj struci čim izađeš s faksa.
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  3. #33
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Veleučilište Vern

    Najbolje je bit profesor tjelesnog u ženskom internatu i imat stroge kriterije pri ocjenjivanju...


  4. #34
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Veleučilište Vern

    @Feanor: Uz sve kaj si napisao jedna stvar fakat stoji, tek kad dopiš diplomu i počenš radit tek onda počinje pravo učenje...i to učiš cijeli život.

    @Talični Tom: Da, dobra ideja

    Nego, fakat smo se raspisali u temi. Naše školstvo je takvo, moramo se nosit s time i izvuć najbolje kaj možemo iz toga
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  5. #35
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Veleučilište Vern

    Jedan dobar prijatelj je od ove godine krenuo na VERN, i naravno da nije istina da samo tatini sinovi tamo studiraju. Njemu također roditelji plaćaju školu, ali čovjek to cijeni, sve ispite polaže u roku i ozbiljno je shvatio sve to. Kaže da ima par imbecila u grupi, recimo jednom tipu starci isto plaćaju sve, i već 3. put zaredom polaže prvu godinu, ali i dalje ne dolazi na predavanja i slično, ali takvih razmaženih idiota ima posvuda, ne samo na privatnim faksovima. I W3DR4N ima pravo, ako zbilja želite završit taj fax, moguće je bez potpore roditelja, znam jednog dečka koji također ide na VERN, a zaradio je za njega radeći svakojake poslove, između ostalog proveo je i 6 mjeseci na moru, ali zna da će gotovo sigurno nakon što ga završi imat osiguran posao.

    I u vezi s zadnjom rečenicom, ispravi me ako griješim Aral, vi na 3. godini dobivate osiguranu praksu u nekoj dobrostojećoj firmi povezanoj s VERNom, gdje većina studenata i ostane radit za stalno ?

  6. #36
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Veleučilište Vern

    Da, slažem se. U vezi prakse, mislim da da al nisam siguran pošto sam tek druga godina. Ako i nije tak onda ćemo morat sami tražit praksu.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  7. #37
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Iza ugla
    Postova
    2.780

    Re: Veleučilište Vern

    Radi se o odnosu predavača prema studentu.
    evo,ja mislim da prijateljski odnos predavaca i studenta definitivno nije dobar.gubi se objektivnost da su svi jednaki i da svatko ima jednake mogucnosti.

    Barem 90% studenata ekonomije završi radeći posao komercijalista, tajnika ili tete na šalteru u banci.
    ili bilokojeg drugog studenta.budimo realni,drzava je u banani.znam covijeka koji je zavrsio fakultet i sada radi u ribarnici.price ljudi su razlicite,isto tako (nije 90% sigurno) odredeni broj tih ekonomista tako prode.

  8. #38
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Veleučilište Vern

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Radi se o odnosu predavača prema studentu.
    To je do samog predavača, bio on na privatnom fakultetu ili ne. Ženska uz uvodau uredsko poslovanje je osoba koja će za dvije godine znati koje si ti ocjene iz kolokvija imao kod nje.

    Mislim, za 30k kuna godišnje moraš biti uslužan prema meni, htio ti to ili ne htio ^^
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  9. #39
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Veleučilište Vern

    Zato ekipa (ona koja može) masovno ide na Harvard i ostala slična sveučilišta/veleučilišta, to je vani normalno a kod nas predmet špekulacija. Al i to će se promijenit za koju godinu.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  10. #40
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Iza ugla
    Postova
    2.780

    Re: Veleučilište Vern

    @Aral

    sto se toga tice,nemozes usporedivati ameriku i hrvatsku.u americi su skolarine ogromne i ekipa stedi za studij otkad je dijete rodeno...

  11. #41
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Veleučilište Vern

    A ovdje 100k kuna za tri godine nije puno za neku obitelj? Daj molim te. Normalno da je kod njih skuplje kad imaju veći standard. A i lova je tu sad sporedna, govorim o navikama i odnusu prema takvim veleučilištima, tu kod nas se misli da si neki sinek bogataša kad na to ideš a gore je to prirodna i normalna stvar. I ne mislim samo na Ameriku, mislim i na ostatak svijeta gdje se takve stvari prakticiraju.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  12. #42
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Veleučilište Vern

    Razlika je što u SAD-u da upadneš na Ivy League college nije dovoljna lova, još uvijek moraš imati odlične ocjene u školi, napisati esej itd. i opet nije sigurno hoće li te prihvatiti, u takvim zemljama je privatno obrazovanje elitno u pravom smislu te riječi. Mislim da je po tom pitanju apsurdno uspoređivati naše privatno školstvo i ono na zapadu.

  13. #43
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Veleučilište Vern

    Pa niti ne uspoređujem, govorim o principima. Način na koji možeš upast, kolko love moraš platit i sl. je zanemarivo, di smo mi još od toga, možda za jedno 50godina Govorim samo o odnosu i mišljenju ljudi prema takvim veleučilištima. Možda ja drugačije razmišljam jer idem na Vern i vidim kak stoje stvari. Na kraju krajeva, briga me i za to, želim naučiti kolko mogu, dobit diplomu i nadat se boljoj budućnosti od ove. A sve to kroz rad i učenje.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  14. #44
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Veleučilište Vern

    Ja samo znam da je prijemni za mog bratića pred par godina izgledao ovako:

    1. pitanje - odgovorite A
    2. pitanje - odgovorite C
    3. pitanje - odgovorite po želji
    4. pitanje - odgovorite D
    5. pitanje - odgovorite B
    I tako se nastavilo za cijelu jednu skupinu pitanja nakon čega je rekao:
    Eto, ova iduća pitanja odgovarajte po želji, svi ste prošli
    Bratić se došao upisati tamo nekih 2 tjedna nakon što su počela predavanja, na tom prijemnom ih je bilo 15-ak.

  15. #45
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Veleučilište Vern

    Kod nas na poslovnu informatiku se, kad sam se ja upisivao, upisalo nešto manje od 30 ljudi. Na ekonomiju negdje preko 300. A prijemni su bili takvi, čista laganica. 2 tjedna ležerne pripreme i upadneš. Ja se nisam bunio, ako sam već platio šta ću se zezat oko prijemnih, jer žele moj novac ili ne? Naravno, kasnije se stvari drastično mijenjaju kad tobom operu pod na nastavi i ispitima. Inače, ogromna je razlika između redovnih i izvanrednih, što po programu, što po učenju te odnosu profesor-student.

    Nije Vern jedini takvog tipa niti ja tu šta branim, samo iskorištavam maximum onog kaj mi se pruža. Rađe sjedim u učionici sa 8-9 ljudi nego se gužvam u hali sa njih 300. A to kaj netko misli o tome me zaboli ona stvar, bez uvrede.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  16. #46
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Veleučilište Vern

    = Citat = Izvorno postao Aral
    ako sam već platio šta ću se zezat oko prijemnih
    Da, to je i moj stari govorio ^^

    Doduše, bilo je: "Ako ću im platiti, kog vraga imam pisati prijemni?!"
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  17. #47
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Veleučilište Vern

    Pa jel žele lovu ili ne, mislim ono Kad su me već tolko oderali, to ti je ono, ruka ruku mije.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •