Stranica 10 od 11 PrvaPrva ... 891011 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 271 do 300 od 315

Tema: Windows 8

  1. #271
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Windows 8

    Nije bitno, torrenti su presudili

    Ja ipak nisam isprobao W8, a i nebum tak skoro. Pre zadovoljan sam sa W7, tak da mi nije teško pričekati da W8 pokrpaju kak spada.

  2. #272
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Windows 8

    odustajem i ja od osmice na desktopu... koristim je na laptopu tek tolko da isprobam i to onaj release preview na dual boot... vidjet ću kroz neko vrijeme što se govori...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  3. #273
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Windows 8

    Ja sam generalno zadovoljan.

    Programi, driveri i ostale gluposti rade jednako kao i na Windows 7, a sam sustav je brži i bolje optimiziran.
    Cijela ta zbrka start-metro traži kraće privikavanje, ali se na kraju svede na isto.

  4. #274
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Windows 8

    Jel ima igara koje zezaju na W8?

  5. #275
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 8

    Borderlands2, i još jedna-dvije. Al nije to jedini razlog, nakon kaj sam dva mjeseca vrtio osmicu na ženinom laptopu, nema prevelikog smisla prelazit s sedmice na to, pogotovo ako sve ne radi tip top kao na sedmici. Osmica je super, ali besprijekornost sedmice je presudila. Kod žene na lapu je, tam mogu testirat i isprobavat do mile volje.

    Nema tu ništa tipično ili ne tipično ja, to je tak.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  6. #276
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    582

    Re: Windows 8

    meni su win8 skroz ok, i nekako se mi se čini da je najveća promjena dosad uzimajući u obzir prelazak xp->vista->7
    ali nakon pola sata švrljanja sam odustao jer ne postoje još uvijek driveri za switchable graphics, tako da niš od tog
    vratio se na win7

  7. #277
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: Windows 8

    Volim kad između reklama ubace malo filma...
    Microsoft's Big Hidden Windows 8 Feature: Built-In Advertising

    Već vidim za 10 godina nam ugrađuju display direktno u oči i samo reklame puštaju...

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  8. #278
    Senior Member Small step for mankind IgGy's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Između redaka
    Postova
    2.668

    Re: Windows 8

    Stavio u dual boot. Zasad vgg. Začudo, troši manje resursa nego 7. Selim stvari na osmicu. Možda postane i primarni OS.

  9. #279

    Re: Windows 8

    Prozorovanje počinje.
    DirectX 11.1 exclusive to Windows 8, Microsoft confirms
    Microsoft's Daniel Moth wrote on the Microsoft Answers forum that DirectX 11.1 is part of Windows 8, as DirectX 11 was part of Windows 7 when it launched. But, unlike with DirectX 11, which was retro-fitted to work with Vista, “there is no plan for DirectX 11.1 to be made available on Windows 7”.

  10. #280
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Windows 8

    A moraju na neki način natjerati korisnike da pređu sa konja na magarca.

  11. #281
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Windows 8

    Nije da se većina igara radi na DirectX-u 9.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  12. #282
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Windows 8

    Ane. Koliko ono točno ima DirectX 11 igara osim nijedne?

  13. #283
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Windows 8

    Zadnje sam Shogun 2 odigrao u DX11

  14. #284
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Windows 8

    Engine je u srži rađen na DirectX 9 API-u, điđe-miđe 11-ice su naknadno prikrpane, kao kod svake tzv. "DirectX 11 igre". Sve ostalo što se priča su jeftine marketinške fore da se kupuju skupe grafičke.

    Nevezano uz ovo, danas sam u uredu imao na testiranju HTC 8X koji ima na sebi WP 8. Kada sam spojio uređaj na laptop, automatski mi se instalirala metro aplikacija za upravljanje datotekama na mobilnom uređaju. Za pregledavanje multimedije čisti sex, samo je već smiješno gledati koliko je Microsoft konceptualno iskopirao Apple s novim OS-om.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  15. #285
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Windows 8

    Mene zanima kakva je kompatibilnost sa starim Windowsima u ovome. Sigurno gora od sedmice.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  16. #286
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Windows 8

    Uozbilji se.

  17. #287
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Windows 8

    Jebiga, nemam za Ipad.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  18. #288
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    ...Microsoft konceptualno iskopirao Apple s novim OS-om...
    I don't see it.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  19. #289
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Windows 8

    Iz svake pore vrišti Lion. Još je sa sedmicom Microsoft prilagođavao korisničko sučelje da bude sličnije MacOS X-u, ali sad je sličan do bola.
    Neke od stvari koje su preuzete su stackable windowsi, Metro je u biti malo drugačija preslika Launch Pada, onaj sa strane izbornik aplikacija je Dashboard, airplay, power nap, integrirani store, integrirani cloud, integriran korisnički račun. To su stvari koje raniji Windowsi nisu imali. Ono što Windowsima još uvijek očajno fali je univerzalni viewer i preview pane.

  20. #290
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Windows 8

    Da, baš gledao kod kolege koji ima Macbook Pro. Smiješno skroz. Umjesto da se Microsoft drži onoga zbog čega su tu gdje jesu danas, pokušavaju iskopirati Apple u svakog segmentu.
    Ono, dovoljno je pogledati Surface. Loša kopija iPada. Navodno Microsoft sada radi i svoj smartphone.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  21. #291
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Windows 8

    Still don't see it. Sedmica je bliže Lionu nego osmica, pogotovo u konceptima radne i interaktivne površine.
    Što točno misliš pod stackable windowse?
    Spominjanje launchpada kao nešto vrijedno kopiranja je loltastično. Ikone i folderi, buraz! Ideš!
    Integracija korisničkog računa i mrežnog servisa je jedino što možeš reći da je slično Apple forama, a to je nešto što se očekuje od Microsofta već jedno pet, šest godina.
    Nope. Don't see it.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  22. #292
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao The Boz
    Što točno misliš pod stackable windowse?
    Na sedmici i osmici više dolje na alatnoj traci nemaš trake, nego ikone programa. Kad mišem pređeš preko ikone, otvaraju se svi prozori koji su pokrenuti u toj aplikaciji. Skraćeno, Dock.

    = Citat = Izvorno postao The Boz
    Spominjanje launchpada kao nešto vrijedno kopiranja je loltastično. Ikone i folderi, buraz! Ideš!
    Klikneš na Launchpad, otvori ti se full screen izbor programa instaliranih na kompjuteru. Klikneš na Metro, otvori ti se full screen izbor programa instaliranih na kompjuteru.

    = Citat = Izvorno postao The Boz
    Integracija korisničkog računa i mrežnog servisa je jedino što možeš reći da je slično Apple forama, a to je nešto što se očekuje od Microsofta već jedno pet, šest godina.
    Toliko godina Apple to ima.

    E da. Indeksiranje. Spotlight u pravom smislu riječi.
    I na kraju, iako Xbox Live postoji već deset godina, retardiran je Microsoftov propust da ih je Apple, kojem su igre crno ispod nokta, prestigao s Game Centrom. Žalosno zapravo.


    Meni uopće ne smeta ta integracija s uređajima, niti Metro sučelje. Promjene su dobre za Windowse. Ali nije dobro da OS tako naglo skreće prema Appleovoj filozofiji nakon 20 godina dobrog smjera. Svojeg smjera.
    Stvar je u tome da je Apple tu filozofiju gradio proteklih 15 godina i razvili su bogat ekosistem u kojem sve to funkcionira. Microsoft sve to radi brže bolje, polovično i odbit će kupce na kraju.

    Ako si zagrebao pod površinu Windowsa 8, mogao si vidjeti da Microsoft skriva osnovne aplikacije samo da bi progurao Metro i novu filozofiju.
    npr. Kroz aplikacije ne možeš pokrenuti Internet Explorer 10 (koji je btw fantastičan browser, bolji od Chrome/Firefox dreka), već se otvara nekakav Metro derivat.
    Isto vrijedi i za Windows Media Player, jer za pokušaj reprodukcije glazbe Windows svom silom gura ono nepraktično sranje naziva Xbox Music.

  23. #293
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Windows 8

    Svi se nešto furaju na taj Apple, a meni se čini da MacOS uopće nema bogzna kakav GUI. Ne da je loš, recimo, poput Metroa, ali ne djeluje mi nešto osobito. Jel ima mogućnost za switchanje 2, 3, 4 ili više desktopa?

    Btw, to me je podsjetilo. Imam kolegu koji ima 2 Macbooka i jedan iMac.

    I na svima koristi Windows.



  24. #294
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Ne da je loš, recimo, poput Metroa, ali ne djeluje mi nešto osobito. Jel ima mogućnost za switchanje 2, 3, 4 ili više desktopa?
    Ta se funkcija zove Spaces i omogućava korisniku do 16 desktopa.
    S tipkom cmd i strelicama ideš između desktopa (imaš mali overlay koji ti slikovito pokazuje na kojem si desku)
    Druga mogućnost je stisnuti cmd+tab i onda se otvore svi desktopi koji poploče monitor i možeš mišem organizirati otvorene programe među njima.



  25. #295

    Re: Windows 8

    Pa ne kopiraju li ih oduvijek? Koliko je pratim to je pravilo a ne izuzetak .Poanata je da to naprave kako treba, plus prilagode to za najširi spektar hardvera te izdaju alate za najširi spektar multimedije i biznisa.

  26. #296
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Windows 8

    BTW
    Windows 8 dolazi s Xbox Live appom umjesto Games For Windows appom, koja ima potpuno drugačije podatkovne knjižnice.
    To znači da manje više niti jedna GFW igra neće raditi na Windows 8.

    Oboje su Microsoftovi appovi, a podrška unazad gotovo i ne postoji.

    Zašto?


  27. #297
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Ne da je loš, recimo, poput Metroa, ali ne djeluje mi nešto osobito. Jel ima mogućnost za switchanje 2, 3, 4 ili više desktopa?
    Ta se funkcija zove Spaces i omogućava korisniku do 16 desktopa.
    S tipkom cmd i strelicama ideš između desktopa (imaš mali overlay koji ti slikovito pokazuje na kojem si desku)
    Druga mogućnost je stisnuti cmd+tab i onda se otvore svi desktopi koji poploče monitor i možeš mišem organizirati otvorene programe među njima.

    Noice. Morao bih jednom podrobnije isprobat MacOS. Možda hackintosh na laptopu ili nešto.

  28. #298
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    To znači da manje više niti jedna GFW igra neće raditi na Windows 8.
    Iskreno, ne vjerujem da su toliko retardirani.

  29. #299
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Windows 8

    Probaj.

  30. #300
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Windows 8

    Nevezano uz ovo, iz Microsofta je danas otišao šef divizije Windowsa, Steven Sifonsky.
    Just sayin'
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


Slične teme

  1. Windows 7
    By LPFireDog in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 30-10-2009, 18:58
  2. Windows 7
    By Viper33 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 02-09-2009, 15:39
  3. Windows xp 32 nad 64
    By mravich in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 24-02-2009, 18:21
  4. Windows
    By Svinjoguz in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 17-06-2007, 22:51

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •