Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Komp krepava. ALSO, di ima za kupit kompresiranog zraka?

  1. #1
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Komp krepava. ALSO, di ima za kupit kompresiranog zraka?

    U ove ljetne dane, komp mi se svako malo ugasi i matična počne vrištat ko vatrogasci(I kid you not). Temperatura mi na procu nikad ne prolazi iznad 60C, a gašenje je na 80(inace 70, ali sam micao i mjenjao radi ovoga problema, i opet mi umire). Matična je NF7-ica, proc Barton 2500, memorija 1GB Kingmaxa, grafa 9600XT, na procu je Zalman AlCu(mrcina od tri četvrt kile), i još okolo par ulaznih i izlaznih ventova(i netvornički na grafulji, ali nije uzrok problema). Koji me kukuruz zeza?
    I da, di se u Rvackoy može kupit kompresirani zrak(u spreju, za čiščenje komponenti računala)? Pitam u par dučana, svi me čudno gledaju.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  2. #2
    Senior Member Nuke me please Harry's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Našice,Hrvatska
    Postova
    279
    Od kog si kupio komp,da nije od nekog čobana koji je poznat po imenu "Vrag", tamo negdje u mjestu koje je poznato po imenu "pakao"????
    Ne,stvarno,ne znam što bi moglo biti,kažeš da imaš Zalmana AlCu kao i ja?Ne znam,probaj maknut sve stranice kućišta...

  3. #3
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450
    Komp sam uzeo u Nitelu prije neke 2.3 godine, i osobno znam osnivače i znam da me nisu sje... Cijelo vrijeme do prošle jeseni ovakve simptome nije pokazivao, to je prvi put kad je gecrkteinspritzeao. Tada sam komp otvorio, rastavio, očistio, sastavio, i do prije nekh tjedan dana je radio OK. Onda se opet ugasio, ja ga otvorio, saugerom(do not laugh, nemam komprimirani zrak) isisao prašinu, ali, kako je očito, nije pomoglo.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  4. #4
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    105
    = Citat = Izvorno postao The Boz
    Komp sam uzeo u Nitelu prije neke 2.3 godine, i osobno znam osnivače i znam da me nisu sje... Cijelo vrijeme do prošle jeseni ovakve simptome nije pokazivao, to je prvi put kad je gecrkteinspritzeao. Tada sam komp otvorio, rastavio, očistio, sastavio, i do prije nekh tjedan dana je radio OK. Onda se opet ugasio, ja ga otvorio, saugerom(do not laugh, nemam komprimirani zrak) isisao prašinu, ali, kako je očito, nije pomoglo.
    Provjeri kabele koji spajaju napajanje i ventilator za hlađenje!
    Dinamo Zagreb!

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199

    Re: Komp krepava. ALSO, di ima za kupit kompresiranog zraka?

    = Citat = Izvorno postao The Boz
    U ove ljetne dane, komp mi se svako malo ugasi i matična počne vrištat ko vatrogasci(I kid you not). Temperatura mi na procu nikad ne prolazi iznad 60C, a gašenje je na 80(inace 70, ali sam micao i mjenjao radi ovoga problema, i opet mi umire). Matična je NF7-ica, proc Barton 2500, memorija 1GB Kingmaxa, grafa 9600XT, na procu je Zalman AlCu(mrcina od tri četvrt kile), i još okolo par ulaznih i izlaznih ventova(i netvornički na grafulji, ali nije uzrok problema). Koji me kukuruz zeza?
    I da, di se u Rvackoy može kupit kompresirani zrak(u spreju, za čiščenje komponenti računala)? Pitam u par dučana, svi me čudno gledaju.
    ne znam za taj kompresirani zrak, ja uzmem fen za kosu, prebacim na hladno i na 1000 rpm i da vidiš kak ispuše...
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  6. #6
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.144
    jel imaš možda plavog zalmana na čipsetu?
    Intel Core 2 Quad Q6600
    Gigabyte GA-965P-DS4
    4Gb Corsair VS 667Mhz
    Corsair HX520W
    Xfx 8800GT Alpha Dog
    Samsung Syncmaster T220 + Syncmaster 930BF
    Creative X-Fi Xtreme Gamer
    Logitech G5 v2

  7. #7
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450
    Jok, na čipsetu imam tvornički, to nisam mjenjao.
    Budem danas probo negdje nabavit taj sprej, pa rastavljat.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  8. #8
    Senior Member Master Blaster Kron's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.657
    = Citat = Izvorno postao The Boz
    ... osobno znam osnivače i znam da me nisu sje....
    Znaš kako kažu, ko će koga nego svoj svoga. Vjeruj mi imam iskustva.

    Bux.to referrer

  9. #9
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.144
    vidiš, i ja sam prije imao nf7-s i imao sam identične probleme... komp bi se samo ugasio i ostao tulit kao vatrogasci ili prva pomoć...

    iskreno nikad nisam prokužio šta je bio uzrok tome, a probao sam sve živo... na kraju sam jednostavno prodao taj komp i uzeo sve novo...

    jedino što bih ti ja preporučio da probaš još, je da probaš drugo napajanje i da u biosu poštelaš temperature na visoke postavke za gašenje... možda bios krivo očitava temperature čipseta ili tako šta, pa se gasi...
    Intel Core 2 Quad Q6600
    Gigabyte GA-965P-DS4
    4Gb Corsair VS 667Mhz
    Corsair HX520W
    Xfx 8800GT Alpha Dog
    Samsung Syncmaster T220 + Syncmaster 930BF
    Creative X-Fi Xtreme Gamer
    Logitech G5 v2

Slične teme

  1. Protok zraka
    By Haki in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 22-12-2013, 01:02
  2. Proizvodnja benzina od zraka i vode
    By W1k1n6 in forum SCIENCE!
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 25-10-2012, 22:22
  3. Računalo krepava
    By cham3leon in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 25
    Posljednji post: 07-05-2012, 11:55
  4. Kako postici sto bolji protok zraka?
    By Niko Bellic in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 22-07-2009, 15:37
  5. Di ima kupit...
    By TimeLord in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 15-07-2009, 09:54

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •