Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 31 do 58 od 58

Tema: PC vs MAC bulšiti

  1. #31
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: PC vs MAC bulšiti

    = Citat = Izvorno postao St. D.
    = Citat = Izvorno postao razarach66
    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    lol

    IMO Mac je dobar...ono drugaciji je i nema ga smisla usporedivati sa PC. Jedina stvar koja mi se nesvida kod Maca je prevelika cijena. Fakat nevrijedi toliko koliko se cijeni. Ono treba mi 9k kuna za 13" igracku...pffff
    pa o tome i ja pričam
    se je dobro u nečemu a u nečemu loše
    Mac je skup samo iz razloga što uz kupljeno računalo dobiš predinstaliran sav potreban software, sve spremno za rad odmah out-of-the-box! A to je ogroman plus u usporedbi s klasičnim PC-om.
    Kao prvo, sve je legalno... Kao drugo, nemaš problema sa instalacijom OS-a, drivera i ostalih sranjca... Treće, internet je doslovno one-click-away...
    odkad je instaliranje OS-a komplicirano.
    Ono,to je užitak,kupis komponente,sastavis PC kako hoces,stavis windows 7 gore i nema potrebe za nikakvim driverima,osim ako ne instaliraš xp,a neznam tko bi htio takvo sto.

    Inace,Mac računalo nikad,ali nikad nebi kupio,ali zato bi laptop ili jedan od onih 24" ekrana rado kupio,da imam para naravno.
    Prije mislim da je mac sto se tice softwarea bio znatno nadmoćniji i jednostavniji od windowsa ali sa izlaskom sedmice to se promijenilo.

  2. #32
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: PC vs MAC bulšiti

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    = Citat = Izvorno postao razarach66
    stvarno mi je dosta toga
    pun net tih sranja
    pc pwna mac
    [sad će se sigurno javit vedran... veliki fan apleovih bulšita]
    Kvaliteta Maca leži u perfekcionizmu, u gomili sitnica. Niti jedan PC ili Hackintosh ne može imati karakteristike Appleovog računala. Zašto? Mac se nikada ne gasi. Koristi naprednu tehnologiju Stand Bya te u njemu može izdržati do 18 mjeseci bez punog gašenja.SMac nema registry, te se sve aplikacije jednostavno kopiraju na računalo. Mac ima pločaste baterije, koje mu omogućavaju znatno veću anatomiju rada. Isto tako, puni se preko magneta, pa je nemoguće zapesti o kabel. Nova serija macbookova se radi iz jedne legure aluminija, pa pričamo o savršenoj kvaliteti izrade i robusnost. Mac nema instalaciju i konfiguraciju drivera, već je svaki uređaj dovoljno samo priključiti. Na kraju krajeva, kad bi složio jednaku konfiguraciju, Adobeov programski paket će na OS X-u raditi 40% brže.
    Kad je pri pojavi Windowsa Viste njemački računalni medij radio testiranje prijenosnika koji najbolje rade na Visti, pobjedu je uzelo MacBook Pro računalo s oba operativna sustava.
    erm,nikad nisi cuo za tu istu opciju na visti i sedmici,samo podesis u BIOS-u onu funkciji i imas isti vrag,boota se u jednoj sekudni na taj nacin.


    Da,slažem se što se tiče registrya,to je vjerovatno najveca prednost,ali svejedno mislim da je za jednog prosječnog gamera PC deset puta bolji izbor,dok npr. za nekog tko se bavi profesionalnom obradom videa i radi sa PS-om,Mac je bolji izbor.

  3. #33
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: PC vs MAC bulšiti

    "Prosječnom gameru" nije važna pouzdanost računala, podaci su mu generalno nebitni, te je najvažnija samo surova snaga.
    Gledaš da dobiješ bang for buck. Bitno ti je da imaš hrpu igri i da ti fino lete na što većim postavkama.

    No, sad kad se pojave Snow Leopard i Windows 7, Boot Camp Macbook računalo će predstavljati doista ultimativan stroj za svaku priliku i zadatak.

  4. #34

    Re: PC vs MAC bulšiti

    on je MS word

  5. #35
    Senior Member Respawned sorcerer megalodon's Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    1.168

    Re: PC vs MAC bulšiti

    = Citat = Izvorno postao thezoh
    Jel to pišeš sa prvo sa wordom
    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    = Citat = Izvorno postao megalodon
    Ja sam lvl 78 paladin u Azerothu. U slobodno vrijeme sam i maticar. U WoWu naravno.
    Vidi se po postovima da nemas zivota.GG for ju...nejebica je strasna stvar

  6. #36

    Re: PC vs MAC bulšiti

    ofc i ja sam ms word

  7. #37
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: PC vs MAC bulšiti

    = Citat = Izvorno postao razarach66
    on je MS word
    Ne bi išlo. Ja sam iWork Pages.

  8. #38
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: PC vs MAC bulšiti

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    "Prosječnom gameru" nije važna pouzdanost računala, podaci su mu generalno nebitni, te je najvažnija samo surova snaga.
    Gledaš da dobiješ bang for buck. Bitno ti je da imaš hrpu igri i da ti fino lete na što većim postavkama.

    No, sad kad se pojave Snow Leopard i Windows 7, Boot Camp Macbook računalo će predstavljati doista ultimativan stroj za svaku priliku i zadatak.
    Zašto bih to išao raditi?
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  9. #39
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: PC vs MAC bulšiti

    BUMP, nastavite raspravu.

    Ja se slažem sa Bozom

  10. #40
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: PC vs MAC bulšiti

    Čemu taj epic revive?
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  11. #41
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: PC vs MAC bulšiti

    Pa taman sam se uživio u admin battle kad skontam da je kraj teme.

  12. #42
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: PC vs MAC bulšiti

    U Londonu sam trolao zaposlenika u Apple storeu na tri kata.
    "OK, so, tell me why I should buy a Mac instead of a PC"
    Nije mi se znao sjetit jednog razloga. Puno je išao "erm", "hmmm" i "umm", i konstantno je ponavljao fraze "it's better" i "it just works, you know", ali nije se znao sjetit jednog jedinog konkretnog razloga.
    Eto.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  13. #43
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: PC vs MAC bulšiti

    Ima jedan dobar Nevenov post gdje je pricao jednom o svojim iskustvima kad je radio nekakvu prezentaciju za Apple (ili seminar, ne znam) i neki lik mu je drzao predavanje kako kod reklamiranja tih proizvoda uopste ne treba stavljati naglasak na specifikacije itd, primarno se prodaje pod etiketom lifestylea i sl...uglavnom, dobro je to opisao ali ne mogu sad da nadjem taj quote da me ubijes
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  14. #44
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kutina, Rijeka, Shibuya
    Postova
    3.905

    Re: PC vs MAC bulšiti

    Nuff said, rekli bi..... Svi znamo kakav je Jobs i kakav je njegov stav prema svjetskim vlasnicima novčanika..... Ima svoje svijetle strane, čak i super u nekim elementima, ali definitivno precijenjen komad računalnog svijeta... I da, Apple uglavnom preživljava zbog tog lifestylea kojeg je Admir spomenuo.... Modni dodatak....
    I am an island.

  15. #45
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: PC vs MAC bulšiti

    Apple dosta naplaćuje svoj dizajn, a kupovanje dizajna kod uređaja je pogotovo meni jedna od većih gluposti koje možeš raditi u životu. Hardverski su identični PC-ima. Uvjeren sam da je OS X odličan OS i sigurno bolji od Windowsa kad se sve sumira. Bar što se tiče softvera koji je za njega dostupan. Primijetio sam da su alati pisani za Mac obično nešto više user friendly i to. Međutim, da toliko košta nema nikakvog smisla i nema šanse da kupujem dizajn i OS za takvu cijenu.

    Imam doduše virtualni Snow Leopard instaliran (i to na AMD platformi, fuck yea), ali nisam se mnogo igrao s njim. Ne radi baš najbolje a nemam ga ni neke potrebe koristiti. U biti pošto sam dosta dignuo svoj computer skill u zadnjih par godina, bio bih superzadovoljan i samo sa Ubuntuom, a Windows imam zato jer bez njega zapravo ne možeš, igre, ostali softver i to.

  16. #46
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: PC vs MAC bulšiti

    Najbolje je na sedmicu stavit snow leopard skin, instalirati rocketdock, staviti custom ikone i Mac wallpaper. Problem, Steve?

  17. #47
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kutina, Rijeka, Shibuya
    Postova
    3.905

    Re: PC vs MAC bulšiti

    = Citat = Izvorno postao K4ciga
    Najbolje je na sedmicu stavit snow leopard skin, instalirati rocketdock, staviti custom ikone i Mac wallpaper. Problem, Steve?
    THE PERFECT COMPJUTRRR!!!!
    I am an island.

  18. #48
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: PC vs MAC bulšiti

    ja otkako sam radio na imacu 27" mogu samo reć da je toliko dobar da bih si ga najradije odnio doma i instalirao win7 na njega.

    još da ima neku normalnu grafu. i da nije intel. i da nije bijel. i da ne košta 5 somova više nego ekvivalentni homebrew pc. i da vedrane, uključujući IPS matricu..
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  19. #49
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: PC vs MAC bulšiti

    Taj Apple ja brijem valja jedino za neku profesionalnu obradu, sto videa, to slike, za ostale stvari je preskup ili prenekoristan.

    Mislim zamislite samo mrezu od 50 Apple racunala, koliko otprilike i ima neka malo veca firma. Zapravo neznam kak bi to i izveo bez Windows Servera <_<

    Zapravo na koji sistem uopce i funkcionira Apple Server?

    :zbunjen:

    Mislim ja sam neki dan za firmu slozio kompletan komp sa dvojezgrenim procom, 3gb rama i 19" monitorom za 2500kn. Koliko bi me to doslo da sam kupovao Mac?

    I molim bez pametnih spika oko toga da Mac dura 5+ godina dok PC nemoze. Brijem da su onak rijetke firme koje su kupile 2006, kompove i stavile XP, da ce za 3-4 godine ici kupovati 50 licenca sedmice <_<

  20. #50
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: PC vs MAC bulšiti

    video i image editiranje se može raditi na svemu, samo je razlika u kvaliteti alata za to, a kao što rekoh, softver za Mac je malo raskošniji nego za Windows i Linux.

  21. #51
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: PC vs MAC bulšiti

    Ako si neki odvjetnik , liječnik privatnik , bankar i sl. kupiti ćeš iMac i staviti ga nasred stola da se vidi .Prezentitaraš se u drugačijem svjetlu .Ljudi to puše .Ak si automehaničar biti će dobar i neki PC za 2500 kn na stolu .Bolje ni ne treba . Ja također mrzim snobizam ali jednom im uvijek moram priznati .Imaju najbolji dizajn i to nadaleko .

  22. #52
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: PC vs MAC bulšiti

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Taj Apple ja brijem valja jedino za neku profesionalnu obradu, sto videa, to slike, za ostale stvari je preskup ili prenekoristan.
    taj apple je PC sa macosom.

    intel i5/i7 proc na P55 čipsetu
    4GB DDR3
    radeonka HD5000
    ostatak điđa miđa
    brutalan monitor sa IPS matricom, ali nisam ga smio otvorit da vidim čija je

    tak da ono. jednako je jak, čak i slabiji od homebrew piceka iste cijene. i zaboravi upgrejd. možeš zamijenit samo hard disk

    tak da, kak veli chameleon, stvar je softvera
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  23. #53
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: PC vs MAC bulšiti

    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  24. #54
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: PC vs MAC bulšiti

    = Citat = Izvorno postao Gwin
    taj apple je PC sa macosom.

    intel i5/i7 proc na P55 čipsetu
    4GB DDR3
    radeonka HD5000
    ostatak điđa miđa
    brutalan monitor sa IPS matricom, ali nisam ga smio otvorit da vidim čija je

    tak da ono. jednako je jak, čak i slabiji od homebrew piceka iste cijene. i zaboravi upgrejd. možeš zamijenit samo hard disk

    tak da, kak veli chameleon, stvar je softvera
    brijem da sam negdje citao da hackintoshi ne rade bash stabilno kao macintosh.

    al uglavnom bilo kako bilo, sram te bilo sto mi to pricas ko da sam neki nublet

  25. #55
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kutina, Rijeka, Shibuya
    Postova
    3.905

    Re: PC vs MAC bulšiti

    = Citat = Izvorno postao Grim Teh Reaper
    <3
    I am an island.

  26. #56
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: PC vs MAC bulšiti

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    brijem da sam negdje citao da hackintoshi ne rade bash stabilno kao macintosh.
    pa naravno.
    kad nemaš support za apsoštrumfno SVAKI komad hardvera.. neki uređaji nemaju drajvere na macosu
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  27. #57
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: PC vs MAC bulšiti

    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Ima jedan dobar Nevenov post gdje je pricao jednom o svojim iskustvima kad je radio nekakvu prezentaciju za Apple (ili seminar, ne znam) i neki lik mu je drzao predavanje kako kod reklamiranja tih proizvoda uopste ne treba stavljati naglasak na specifikacije itd, primarno se prodaje pod etiketom lifestylea i sl...uglavnom, dobro je to opisao ali ne mogu sad da nadjem taj quote da me ubijes
    Stranica prijeS

  28. #58
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: PC vs MAC bulšiti

    A jbt ja pola foruma pretrazio
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •