Stranica 776 od 793 PrvaPrva ... 276676726766774775776777778786 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 23.251 do 23.280 od 23769

Tema: Što ste danas spoznali. Part Deux

  1. #23251
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    hvala!

  2. #23252
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Gl , oso bi i ja van. Samo da mi neko ponudi posel.

    I smjestaj

    I posao koji zelim ((

  3. #23253
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Hehe, mene su dva puta u dva dana zvali mailom za taj posao. Čak sam samo CV preko onog europassa na engleskom popunio i isprinto doma i dao. To su u drugom mailu tražili. A prije toga svakakve nebuloze, one potvrde o nekažnjavanju, preporuke zadnja dva poslodavca, da se pripremim jer će biti intervju na engleskom i to... Ali ok, jedino je cura (agentica) kazala da će mi možda te preporuke tražit da joj pošalje poslodavac mailom, ali to se ne brinem jer sam pred koju godinu bio djelatnik godine Konzuma dok smo još bili dio Konzuma. Sada smo samostalna firma od početka ove godine.
    Najbitnije je ZNANJE.

  4. #23254

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao Paran0a Pregledaj post
    Gl , oso bi i ja van. Samo da mi neko ponudi posel.

    I smjestaj

    I posao koji zelim ((
    a kaj znaš raditi?


  5. #23255
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Mislim, ne kažem da je skladište intelektualno zahtjevan posao, ali jednostavno moraš se znat ponašat i moraš imat neakav bonton i ponašanje, jer si konstantno okružen ljudima i moraš komunicirat, eto od prvog intervjua pa do prvog i zadnjeg štajaznam... problema na poslu. Eto, ne znam bum vidio, molim boga da me prime i idem sigurno, odmah otkaz dajem ovdje, jer želim malo i majku doma rasteretit... postao sam problem

  6. #23256
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao Paran0a Pregledaj post
    Gl , oso bi i ja van. Samo da mi neko ponudi posel.

    I smjestaj

    I posao koji zelim ((
    Moj savjet je prihvati bilo što, najjednostavnije tipa čišćenje ili neki drugi fizički posao, možeš i ovo kaj ja radim. Baci se na glavu pa kaj bude. Na razgovorima samo melji. Nemoj sjedit doma.

  7. #23257
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    a kaj znaš raditi?
    Trenutno sam zaposlen web developer. Planiram skupit jos par godina iskustva ovdje. (bar da imam 4-5god) . Slozit neki CV i vidjet dal mogu biti konkurentan vani.

    Ne zulja me nis da sad trcim van iz RH , al ak mogu vani zivjet udobnije (boljim zivotnim $tandardom) definitivno bi to ucinio. I to jedini posao zbog kojeg bi isao van. Ak nis drugo uvijek se mogu vratit ak mi se stvari ne svidjaju + iskustvo bi bilo fora.

    Ovakav posao se moze raditi i remote , al za mene je puno bolje da se dok sam jos mlad okruzim iskusnijim/pametnijim ljudima pa kasnije ak cu htjet samocu mogu radit od doma.

  8. #23258

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Ako ovdje nemaš soma eura mislim da nemaš kaj čekati, u Irskoj bi definitvno zarađivao puno više. Istina stambeni troškovi su veliki ali ako si spreman dijeliti kuću/stan sa više njih da se to srediti. Kaj buš stariji to bu ti teže odlučiti. Pošalji neki životopis na njihove burze pa vidi.


  9. #23259
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao Paran0a Pregledaj post
    Trenutno sam zaposlen web developer. Planiram skupit jos par godina iskustva ovdje. (bar da imam 4-5god) . Slozit neki CV i vidjet dal mogu biti konkurentan vani.

    Ne zulja me nis da sad trcim van iz RH , al ak mogu vani zivjet udobnije (boljim zivotnim $tandardom) definitivno bi to ucinio. I to jedini posao zbog kojeg bi isao van. Ak nis drugo uvijek se mogu vratit ak mi se stvari ne svidjaju + iskustvo bi bilo fora.

    Ovakav posao se moze raditi i remote , al za mene je puno bolje da se dok sam jos mlad okruzim iskusnijim/pametnijim ljudima pa kasnije ak cu htjet samocu mogu radit od doma.
    Ma super, još što si mlađi to je lakše i imaš veliku prednost. Možeš kaj hoćeš
    Sve je lako kad si mlad!

    -jedna motivatorska

  10. #23260
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    I da, ispuni profil na https://www.moj-posao.net/Zupanije/
    I samo šibaj profil poslodavcima koji su ti zanimljivi. Ja sam već bio na nekoliko intervjua u zadnjih pola godine. Tu sam se i za Irsku prijavio.
    Ne znam, ima još i http://www.posao.hr/
    Mislim da je to najjednostavnije.

  11. #23261
    Senior Member Respawned sorcerer 3.14colovac's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    1.237

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    PC PLAY forum polako, ali sigurno ide u inozemstvo. Ostat će samo tužne i mentalno zakinute spodobe kao što je naprimjer hansi i njemu slični jebivjetri.

  12. #23262

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    I oni kojima je u hrvatskoj dobro

    e da, i spakirajte stvari polako i temeljito, da se ne bi morali slučajno vračati


  13. #23263
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Znam puno ljudi kaj su jebivjetri i cijelo vrijeme pricaju kak ce otic van u tipa kanadu i odmah pocet zaradjivat $2000 mjesecno, a nesposobni su tu radit dulje od mjesec dana.

    Zato su mi totalno bzvz ovakve price . Kad odes van, onda javi kak je.

    Ja idem za lovom , ako ce mi neko preko granice mahat vecom svotom idem tam. Kasnije se vratim u RH i odem zivjet negdje na more.

  14. #23264

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Moja cijela ekipa je otišla 2001 u Irsku. Jedno pet ponajboljih prijatelja. Imao sam tada dobar posao i vrtio sam se svake noći jedno dva mjeseca u agoniji da li otići za njima. Napokon sam odlučio ostati i prestati se mučiti. Nisam požalio. Oni su se tamo primili posla. Prvo su zajedno iznajmili kuću i dijelili troškove. Jedan je bio konobar ovdje pa je tamo i nastavio. Drugi je imao diplomu prometnog faksa, izjebao se ko konj dok mu to tamo nisu priznali ali cijelo vrijeme je radio kao električar pa onda na nekim montažama hala gdje je postao i voditelj ekipe. Treći je ovdje bio na građevini, pa mu je bilo teško pa postao portir a tamo se primio posla na cestogradnji i niskograddnji. On je jedini ostao. Ne radi više ništa nego živi od njihove socijale a žena mu neka gatara ili nekaj sl. Inače lik je uvijek bio puknut i taj ni u WC-u ne bi ostao gladan. Ovaj sa diplomom koji je bio voditelj i fino zarađivao odlučio ispiniti san i zgrnuti veću lovu. Tokom desetak godina koliko je gore radio uštedio nekih 60 000 eura i odlučio to uložiti...u stvari ne znam da li je to sve bilo njegovo ili je to radio u kompi sa konobarom, u turističku agenciju. Imao je plan prodavati aranžamane za Dubrovnik i sl. Sve mu je na žalost propalo i popušio je kompletnu lovu. Rastao se ženom koja je sa sinom odmaglila dalje, sumnjam da ih viđa. Vratio se ovdje i trudi se nešto privatno, brijem da mu nije lako. Konobar se isto vratio, uložio pare u kuću i pokušavao više privatnih poslova...trenutno vodi jedan biznis i brijem da mu nije loše. Te 2001. svi su imali plan zaraditi i napraviti apartmane na obali pa uživati do kraja života...je, moš si mislit.

    Sve u svemu kome je ovdje OK neka dva puta razmisli, kome ne valja nema kaj izgubiti.


  15. #23265
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Ono sto zelis reci je da je Irska losa ideja?

    Ekipa je ostavila vrlo neorganiziran dojam. Ko muhe bez glave. Jedino kaj im mos priznat je to da su se uspjeli pokrenut i fakat otic.
    Sve si reko sa predzadnjom recenicom. Svako ko ide van sa takvom idejom radi gresku.

  16. #23266
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Imam beskonačno mnogo opcija ako odem tamo. Činjenica da ću imati tri puta veću plaću, a troškovi života isti kao ovdje. Znači mogu upisat bez problema faks koji želim u Irskoj i poslije radit kao inženjer u građevinarstvu. Kuću na Čiovu imam (ostavili prabaka i pradjed), tak da nije problem godišnji odmor

  17. #23267

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Samo da pitam, jasno ti je kako se plaća dogovara u bruto iznosu i da je najam stana oko soma eura mjesečno?


  18. #23268
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Plaća je 1400 eura, smještaj 400. Agencija je Noel recruitment. Kompanija je SuperValu.

  19. #23269
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Valjda vec i znas al ovo je dobra stranica za malo usporedit zivotni standard, neznam jedino di ides u irsku.

    http://www.numbeo.com/cost-of-living/comparison.jsp

  20. #23270
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Imam obiteljske prijatelje u Dublinu koji su tamo par godina, tak da otprilike sve znam.

  21. #23271
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Jučer sam sa starom prijateljicom razgovarao preko telefona i kazala je da budem oprezan, jer tamo ne cvijetaju ruže
    Uglavnom skladište je vjerojatno komplet popunjeno ljudima koji su došli iz drugih zemalja EU kao i što ću ja nadam se, tak da će bit borba.

  22. #23272
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Meni je inače super ekipa koja si tak zabrije da će vani otić radit neki meh posao za ogromnu lovu i živjeti ko kralj.
    Fakat se pretjeruje sa tim legendama o životu u inozemstvu.
    Ujak mi u Berlinu radi na građevini i ubere 3 soma eura, ali to 6 dana u tjednu radi po 12+ sati teške fizikalije. Također, u zimskim mjesecima se ne radi zbog loših vremenskih uvjeta, a ljeti je odmor tak da godišnje primi 9-10 plaća. Soma eura za najam + hrana je nešto skuplja, pogotovo meso. I nema tu odlazaka po kafićima na cuge-dve-tri, to se dogodi možda jednom mjesečno.
    Na sreću mala mu je krenula u školu pa je i žena počela radit pola radnog vremena, a mali je završio neki stupanj školovanja (njihov sustav školovanja mi nije jasan) i sad radi u nekom menadžmentu pa će možda napokon moći malo predahnut. Možda.

    Uglavnom, to je sve prenapuhano i odlazak vani uključuje temeljitu promjenu mentaliteta ako zbilja misliš opstat. Druga stvar ak si neki stručnjak i dobiješ neki brutalan posao vani. Recimo frend je dobio posao u Microsoftu i trebao bi ove jeseni u Seattle, ali nažalost nisu mu odobrili vizu. Sad mu ostaje Vancouver ili tu negdje u Europi. On će možda uspjeti uživati na taj način kak si svi zabriju da je vani, ali za to je morao 5 godina ubijati na FERu.

  23. #23273

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao Paran0a Pregledaj post
    Valjda vec i znas al ovo je dobra stranica za malo usporedit zivotni standard, neznam jedino di ides u irsku.

    http://www.numbeo.com/cost-of-living/comparison.jsp
    po ovoma ispada ako u Zagrebu zarađujem soma eura u Irskoj bi trebao barem dva soma pod uvjetom da tamo ima isto vlastitu kuću za isti životni standard. Ako je ova stranica točna, a išao sam turistički po europi i svuda mi je bilo bezobrazno skupo, onda zbilja treba dobro razmisliti. Ali opet, ako ti je loše nemaš kaj izgubiti. Npr. najam stana je 300% skuplje nego ovdje...hebate. Mali luksuzi poput kafića i pivice 150% a ako pušiš prestani još jučer Ali to je OK, na cigarete treba lupati porez.


  24. #23274
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao Paran0a Pregledaj post
    Valjda vec i znas al ovo je dobra stranica za malo usporedit zivotni standard, neznam jedino di ides u irsku.

    http://www.numbeo.com/cost-of-living/comparison.jsp
    Veli frend da su cjene u Lidlu tamo i ovdje jednake
    Zajebi restorane, alkohol, cigarete i česte izlaske

  25. #23275
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Ali opet druga je priča frenda kolege sa posla koji radi u Eng da ima para i zajebava okolo isto kao i tu i nije uopće strka.

  26. #23276

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    cijene u njemačkoj u lidlu su 30% jeftinije nego u lidlu ovdje.
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  27. #23277
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    O boktejebo zovu me opet u London u skladište u Lidl. Odjebo to prije mjesec dana jer nisam imao pare za put i dozvolu. Trebao bi za 10 dana otić dole. Upravo poslao agenciji CV, a oni će prosljedit englezima. HAHA!

  28. #23278
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    sta ti nebi oni trebali barem put financirat?

  29. #23279
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    ma ništa, moraš samo bit u radnom odnosu ili prijavljen na burzi. financiraš sve da dođeš tamo gdje ti je osiguran smještaj. solo u sobi 85 funti tjedno ili 60 po dvoje ljudi. plaća je min. 1100. i lažem nije London nego Coventry. ima na netu sve uostalom, a na mobu sam pa da ne čačkam sad mogu sutra linkat ak treba. u biti adria recruitment... tak nešto

  30. #23280
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Otkantao sam Englesku jer se činilo dosta nesigurno, ali danas me primili u Irsku! weeee

Slične teme

  1. Što ste danas spoznali
    By The Jackal in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 1053
    Posljednji post: 01-01-1970, 01:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •