Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Visoke temperature CPU-a sa aftermarket hladnjakom

  1. #1
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Apr 2009
    Postova
    19

    Visoke temperature CPU-a sa aftermarket hladnjakom

    Danas sam stavio hladnjak Cooler Master TX2 na procesor AMD x2 4000+ , koji je na AM2 matičnoj ASrock Alive NF5SLI-1394 . Pastu sam ostavio onu koje je došla nanešena na hladnjaku, a staru pastu sam očistio sa procesora. Sa stock hladnjakom sam na idleu imao 43 C, a sada je 42 C , a ventilator se vrti na cca 1900 o/min.
    Hladnjak se nemože namjestiti tako da mu baza prekriva čitavu površinu procesora. Dva do tri milimetra jedne bočne strane procesora ostaje nepokriveno, kako god da okrenem hladnjak (dvije opcije), a i probao sam okretati onu plastiku za koju se hladnjak učvršćuje. To sam pokušavao namjestiti da bude cijeli proc prekriven jer mi stvarno smeta to što nije, iako neznam da li je prijeko potrebno da bude. I vidim da se neda, pa reko idem isprobati. Jer to razlog visoke temp, ili što bi moglo biti?

  2. #2
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Olso novn as Cherry <3
    Postova
    6.225

    Re: Visoke temperature CPU-a sa aftermarket hladnjakom

    Pogledaj ovu sliku i usporedi s AMD stock coolerom.

    [skrolaj dole]
    Slika!
    [centern4txjf6]
    We&#39;re gonna bring that back!
    HA HA HO HA HI HO
    HA HO HA HA HI HI

    [/centern4txjf6]

  3. #3
    Senior Member Small step for mankind vex's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.348

    Re: Visoke temperature CPU-a sa aftermarket hladnjakom

    Da, taj hladnjak nije ništa posebno.
    Aftermarket ne znači uvijek bolje.

  4. #4
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Apr 2009
    Postova
    19

    Re: Visoke temperature CPU-a sa aftermarket hladnjakom

    Hvala na linku, pročitao sam cijeli test. Dobro, onda ispolirati bazu i upotrijebiti vrlo dobru pastu.
    Još bih molio odgovor na pitanje u vezi ne pokrivenosti cijelog procesora bazom kulera? Ima li to kakvog značajnijeg utjecaja na temperature? Iako mislim da ću svejedno ići na kemijanje zamijenske poluge kojom se učvršćuje kuler. Izmislit ću nešto slično, samo ispigano, tako kada se učvrsti da điđa sjedne tam di i treba (na procesor ).

    p.s. Očekivao sam bolje temperature s obzirom na neke ljude koji su testirali taj hladnjak i tak... budem se još raspitao na tim mjestima.

    Pa stvarno nisam pomislio da se u prodaji može naći aftermarket koji je slabiji od stocka?
    a i ovo : "The interesting part is that the TX2 performed better than the Sphere even though the Sphere costs nearly twice as much."

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind vex's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.348

    Re: Visoke temperature CPU-a sa aftermarket hladnjakom

    Ako imaš volje i novca evo ti par savjeta za bolje temperature.

    Baš gledam slike tog coolera.. baza je ubibože hrapava. To svakako treba ispolirati.
    Ona plastika sa stražnje strane ti je potpuno nepotrebna , ako ju možeš skinuti , skini. Očekuj par stupnjeva dolje.
    Vent koji puše u hladnjak mi se čini kao sastavljen od reciklirane plastike.. kupi pošteni vent , neki noctua ili scythe po mogoćnosti i montiraj ga gore.
    Ako imaš mjesta za montirati koji venz u kučište, učini i to.
    Propuh uvijek dobro dođe.

    Drugim riječima, ako želiš bolje rezultate s tim coolerom čeka te dosta posla.


    PS , nije mi jasno zasto bas tako slabo hladi, hladnjak je po konstrukciji identičan ac freezeru 7 kojeg i sam imam, overclockan proc pri 100% opterećenja za 6 sati torture testa u OCCT-u te ovih vrućina i temp se nije digla iznad 48.Niti sam ga polirao , niti mjenjao vent. Vent čak stoji na nekih 1500 okr/min

  6. #6
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Visoke temperature CPU-a sa aftermarket hladnjakom

    dobro, ovo s plastikom si ga provalio... to plastika sluzi za povecanje statickog tlaka zraka kojeg tjera vent, drugim rijecima, poboljsava protok zraka...

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind vex's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.348

    Re: Visoke temperature CPU-a sa aftermarket hladnjakom

    To usmjerava zrak na matičnu.
    Nek proba s tim i bez toga.
    Kladim se da će imati ili istu ili nizu temperaturu bez toga.
    Nije ovo prvi cooler koji ima tako što.

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: Visoke temperature CPU-a sa aftermarket hladnjakom

    pa ja imam taj isti cooler, ispod njega je zerotherm termalna pasta, proc je kloknut na 3,0 i temperatura ne ide iznad 46 stupnjeva, ne kužmi u čemu bi mogao biti problem. Čak mi ni kućište nije toliko prozračno i nemam dodatnih ventova u njemu.

Slične teme

  1. program za provjeru temperature
    By D4MB4 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 14-03-2008, 22:05

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •