Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: LCD Tv & Plasma kao PC Monitor

  1. #1
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Small Village Near BAGHDAD
    Postova
    914

    LCD Tv & Plasma kao PC Monitor

    Jel tko od vas ima iskustvo s tim načinom uporabe tih proizvoda jer nekako sve više odustajem od ideje da kupim klasični lcd monitor za PC,jer il imamo ove jeftine a loše matrice TN ili ove skuplje koje opet imaju istu cijenu kao i LCD tv-i a od njih su u većini slučajeva dosta lošiji.
    NA ju-bi-to-u sam pogledao par primjera i uopće ne izgleda loše dapaće izgleda fenomenalno.

    evo najbolji filmke kojeg sam za sad uspio pronaći
    3TPeZsO9NZs----------(S ko nezna kineski njegov problem )
    ----NO GODS OR KINGS,ONLY MEN----
    (N)EZAVISNA
    (A)MERIČKA
    (T)ERORISTIČKA
    (O)RGANIZACIJA

  2. #2
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: LCD Tv & Plasma kao PC Monitor

    LCD televizor kao monitor, LCD monitor kao televizor.. to je meni isto.
    Samo pazi da ti taj televizor ne bude HDReady 1366x768 ili 1280x720 jer će ti biti velike "kocke".
    I nemoj si ni za živu glavu uzeti nešto više od 60ak cm dijagonale da ti služi kao monitor - slomit ćeš vrat.

    Ako uspiješ naći recimo 24" FullHD televizor, to ti je isto ko i 24" monitor s ugrađenim TV-tunerom.

    Igrao sam na 105cm HDReady televizoru, fora je ali s 2 metra xD. i kockasto je.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  3. #3
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Small Village Near BAGHDAD
    Postova
    914

    Re: LCD Tv & Plasma kao PC Monitor

    obvezatno mora biti 1920x1080,šta se tiče incha od 32" do 42"

    nZSfTJyf ... re=related
    ----NO GODS OR KINGS,ONLY MEN----
    (N)EZAVISNA
    (A)MERIČKA
    (T)ERORISTIČKA
    (O)RGANIZACIJA

  4. #4
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    1.275

    Re: LCD Tv & Plasma kao PC Monitor

    Takvog ja mislim ali 37"(94cm)

  5. #5
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: LCD Tv & Plasma kao PC Monitor

    Takav solucija ti je nepraktična i prevelika ako ju ne misliš gledati u takav veliki zaslon barem sa dva metra udaljenosti .Sve preko 24" je ogromno ako držiš ekran na stolu ispred sebe.

  6. #6
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: LCD Tv & Plasma kao PC Monitor

    ne baš.. do jedno 30" je prihvatljivo imat pred sobom..
    trebalo mi je puna 2 dana da se naviknem na svojih 26" i sad samo čekam da iiyama konačno izbaci 30" model..
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  7. #7
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: LCD Tv & Plasma kao PC Monitor

    i onda planiras furat 2 monitora ili prodajes 26'' iiyamu?

  8. #8
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: LCD Tv & Plasma kao PC Monitor

    ovaj manji vjerojatno ide dalje.. no nije to poanta

    nego to da se jako brzo privikneš na veličinu ekrana. a ako je konf dovoljno jaka onda kvaliteta slike ostaje konzistentna i nemaš problema sa izoličenošču slike..
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  9. #9
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346

    Re: LCD Tv & Plasma kao PC Monitor

    = Citat = Izvorno postao GODSKILLER
    Sove skuplje koje opet imaju istu cijenu kao i LCD tv-i a od njih su u većini slučajeva dosta lošiji.
    Ti si ozbiljan ili? Da skuplji LCDi sa PVA ili ISP-S su u većini slučajeva lošiji od LCD TVa? : ))))))))
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  10. #10
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Small Village Near BAGHDAD
    Postova
    914

    Re: LCD Tv & Plasma kao PC Monitor

    za tvoju informaciju te se matrice koriste i u lcd tv-ima,s tim da svake godine izađe naprednija verzija matrice koja se ipak prije uporabi kod lcd-tv-a nego kod monitora jer je tržište(isplativost)veća,a poradi vladavine jeftinih TN matrica na PC tržištu niko ne želiu ulagati u kvalitetnije matrice za PC jer je tržište prezasičeno sa ovim jeftinim TN-om,tako da u konačnici za istu lovu dobiješ puno kvalitetniji LCD TV nego LCD monitor.....koji god novi monitor izađe na tržište uvik se radi o TN matricama.
    Kao što je rećeno tržište lcd tv-a je puno veće što znaći da ipak poredi konkurencije je ipak i kvaliteta veća..........
    malo je monitora sa IPS matricom koja je osnovna kod LCD tv-a
    reprodukcija boja: IPS > PVA
    kontrast: IPS = PVA
    kut gledanja: IPS > PVA
    black level: IPS = PVA
    oštrina slike: IPS > PVA
    response time: IPS > PVA
    ----NO GODS OR KINGS,ONLY MEN----
    (N)EZAVISNA
    (A)MERIČKA
    (T)ERORISTIČKA
    (O)RGANIZACIJA

  11. #11
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: LCD Tv & Plasma kao PC Monitor

    = Citat = Izvorno postao Gwin
    ne baš.. do jedno 30" je prihvatljivo imat pred sobom..
    trebalo mi je puna 2 dana da se naviknem na svojih 26" i sad samo čekam da iiyama konačno izbaci 30" model..

    Ajde 26" razumijem, ali 30"

    Imam LCD-TV 32" i nemrem si zamisliti da imam takvo čudovište tik pred nosom (na pola metra do metar udaljenosti). Mislim da je 24" optimum, a 26" apsolutni maximum za komp. Ipak mi se čini da FullHD reza najbolje stoji na 26" modelima!?

  12. #12
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346

    Re: LCD Tv & Plasma kao PC Monitor

    = Citat = Izvorno postao GODSKILLER
    za tvoju informaciju te se matrice koriste i u lcd tv-ima,s tim da svake godine izađe naprednija verzija matrice koja se ipak prije uporabi kod lcd-tv-a nego kod monitora jer je tržište(isplativost)veća,a poradi vladavine jeftinih TN matrica na PC tržištu niko ne želiu ulagati u kvalitetnije matrice za PC jer je tržište prezasičeno sa ovim jeftinim TN-om,tako da u konačnici za istu lovu dobiješ puno kvalitetniji LCD TV nego LCD monitor.....koji god novi monitor izađe na tržište uvik se radi o TN matricama.
    Kao što je rećeno tržište lcd tv-a je puno veće što znaći da ipak poredi konkurencije je ipak i kvaliteta veća..........
    malo je monitora sa IPS matricom koja je osnovna kod LCD tv-a
    reprodukcija boja: IPS > PVA
    kontrast: IPS = PVA
    kut gledanja: IPS > PVA
    black level: IPS = PVA
    oštrina slike: IPS > PVA
    response time: IPS > PVA
    Ajde onda ti meni objasni cijenu HP TrueColor LCDa od 24" koji ima 16 000kn, Eizo serija monitora 24-30" kojima cijena ide do vrtoglavih 20k kuna. Evo moj monitor ti nema TN matricu, već ima PVA i koštao je onda 3300kn, a "samo" je 19".
    Ne drži ti teorija vodu. Ima razlike u monitorima i LCD TV ekranima i to velika razlika.

    Znači da rezimiramo. Monitor za 3000kn i TV ekran za 3000kn ne daju istu sliku. Naravno postoje izuzeci, ali u principu monitor će većinom davati bolju sliku.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  13. #13
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Small Village Near BAGHDAD
    Postova
    914

    Re: LCD Tv & Plasma kao PC Monitor

    nisam spominja ove skupe jer ode govorimo o gamer populaciji,a monitori od priko 10000kn ipak se koriste kao alat za zarađivanje love,a šta se tiče monitora od 3000kn to jedino Lenovo 220x ispunjava uvjete za do 3600kn a sve ostalo je SHIT,oću reći da je jednostavnije naći kvalitetni(više nego dobar)lcd tv od 7000kn nego monitor za pc u tom rangu da je u svemu isti a kamo li bolji od brata mu lcd tv-a
    ----NO GODS OR KINGS,ONLY MEN----
    (N)EZAVISNA
    (A)MERIČKA
    (T)ERORISTIČKA
    (O)RGANIZACIJA

  14. #14
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346

    Re: LCD Tv & Plasma kao PC Monitor

    = Citat = Izvorno postao GODSKILLER
    nisam spominja ove skupe jer ode govorimo o gamer populaciji,a monitori od priko 10000kn ipak se koriste kao alat za zarađivanje love,a šta se tiče monitora od 3000kn to jedino Lenovo 220x ispunjava uvjete za do 3600knSa sve ostalo je SHIT,oću reći da je jednostavnije naći kvalitetni(više nego dobar)lcd tv od 7000kn nego monitor za pc u tom rangu da je u svemu isti a kamo li bolji od brata mu lcd tv-a
    Nemoj koristiti riječ jedino jer nisi u pravu. Ima jako puno nezadovoljnih korisnika tog monitora. Pogotovo u svijetu fotografa i osoba koje rade s photoshopom.
    Nije sve ostalo shit, prije ću kupiti EIZO, HP, NEC nego Lenovo. EIZO, HP i NEC imaju tradiciju, imaju kvalitetu i znanje. Da ne govorim o garancijama i iskustvima korisnika.


    I sad se opet vraćamo na staro. Nađi mi LCD TV za 7000kn koji će imati bolju sliku od LCD monitora za 7000kn. U veličini ekrana se ne mogu uspoređivati, ali u svemu ostalome za istu cijenu ću u većini slučajeva dobivati bolji monitor. Pogotovo ako prelazimo cijenu od 3500kn.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  15. #15
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Small Village Near BAGHDAD
    Postova
    914

    Re: LCD Tv & Plasma kao PC Monitor

    ja mislim o multimedialnom lcd-u,evo reci ti meni neki monitor od recimo 7000kn,da je bolji od nekog lcd tv-a recimo od 32",ali monitor nesmi biti ispod 24"
    ----NO GODS OR KINGS,ONLY MEN----
    (N)EZAVISNA
    (A)MERIČKA
    (T)ERORISTIČKA
    (O)RGANIZACIJA

  16. #16
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: LCD Tv & Plasma kao PC Monitor

    od 7k ?? nema problema

    Dell 2707WFP, 27-inčna mrcina sa Samsungovom S-PVA matricom, 1920x1200 (16:10). (namjerno nisam metnuo 2709WFP iako je noviji)

    pojede bilo koji tv ispod 15.000kn za užinu i ode tražit još

    moja tiha patnja.. nisam ga kupio samo zato kaj je jebeno preskup
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  17. #17
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Small Village Near BAGHDAD
    Postova
    914

    Re: LCD Tv & Plasma kao PC Monitor

    aj ti meni objasni kako matrica iz 2007. može biti bolja od matrica iz 2009.
    eve ti provjereno dobra recenzija od dell 2707 WFP http://www.prad.de/en/monitore/review/2 ... 07wfp.html

    evo i recenzija od 2709 WFP koji ima input lag od 47ms http://www.prad.de/en/monitore/review/2 ... 2709w.htmlSi koji gle tragedije od dell-a je lošiji u nekim stvarima od prethodnog gore spomenutog modela

    i za kraj jedini dell koji je među 5 najboljih trenutno lcd monitora i jedino se isplati kupiti al cijena je 12000kn pa nadalje http://www.prad.de/en/monitore/review/2 ... 08wfp.html

    i HP-ov definitivno među TRI najboljša ali cijena 15000kn http://www.prad.de/en/monitore/review/2 ... p3065.html

    s tim da se svi slažu da su najbolje matrice IPS koje uzimaju najbolje od svih(matrica) i upravo te se najviše ugrađuju u lcd tv-e tako da vjerovatno razlika između recimo ova dva zadnja i nekog lcd tv od 7000-8000kn postoji ali vjerovatno je manja nego što je ovima veća cijena

    je ne tvrdim da su lcd tv savršeni ali ljudi kojima je važna definicija boja kod posla kojeg obavljaju za lovu prije koriste CRT nego monitor od 10000kn a ma koliko mnogi ne prihvaćali istinu profi crt je bolji od bilo koje plasme,lcd dostupnog na tržištu pa upravo mjerenja kod plasma,lcd se koristi crt(input lag,prikaz crne,kut gledanja,prikaz brzih pokreta,prikaz nenativnih reza itd)

    zaključak je da za lovu od recimo 7000kn mogu kupiti odličan lcd tv kojeg mogu koristiti kao monitor a pritom taj lcd tv nema konkurecije po kvaliteti i cijeni u odnosu na lcd monitore..jedino ovi od 12000kn pa nadalje ali onda je velika razlika u cijeni za dobitak kojeg vjerovatno neću ni viditi

    ZABORAVIH s tim da modeli koje gledam svi odreda imaju 100Hz,koliko ono goštaju monitori lcd od 100Hz-a
    ----NO GODS OR KINGS,ONLY MEN----
    (N)EZAVISNA
    (A)MERIČKA
    (T)ERORISTIČKA
    (O)RGANIZACIJA

  18. #18
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: LCD Tv & Plasma kao PC Monitor

    review si zatakni za uho. tak i tak su užasno subjektivni

    IPS matrica je prihvaćena kao bolja, ali ZA TELEVIZORE, zbog šireg kuta gledanja, za gejming je TN matrica još uvijek preferenca zbog višestruko boljeg response timea.

    a kaj se tiče della, imao sam u rukama oba; i 2707 i 2709; 2707 ima bolju sliku. ima dublji prikaz crne i kvalitetnije nijanse sive. i bolji response time. zašto?? ne znam, možda je netko htio uštedjet na krivim stvarima

    dell 3008 i HP LP3065 ne možeš uspoređivat sa ostatkom, jer imaju S-IPS matricu, te se po NIČEMU ne razlikuju od televizora. osimtoga, rekao si do 7.000kn, a ne 15.000

    a glede kvalitete slike, oštrine i brzine, svi se ionako mogu sakrit pred IBM crt monitorima
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  19. #19
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346

    Re: LCD Tv & Plasma kao PC Monitor

    Svinjoguz, ISP matrice ne ugrađuju svi. Kao što sam već prije rekao, EIZO još uvijek ugrađuje PVA matrice. U SVE monitore, od najeftinijeg do najskupljeg. Da su PVA matrice tako loše, to nebi bilo tako.

    zaključak je da za lovu od recimo 7000kn mogu kupiti odličan lcd tv kojeg mogu koristiti kao monitor a pritom taj lcd tv nema konkurecije po kvaliteti i cijeni u odnosu na lcd monitore..jedino ovi od 12000kn pa nadalje ali onda je velika razlika u cijeni za dobitak kojeg vjerovatno neću ni viditi
    Za te novce možeš kupiti još bolji LCD monitor ))
    Za 7000kn ti kupiš stvarno mrcinu od LCD monitora u kojoj možeš uživati. Ne samo po dijagonali i rezoluciji, već i po kvaliteti boja i slično
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  20. #20
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    78

    Re: LCD Tv & Plasma kao PC Monitor

    Dakle,da se vratimo malo na temu,ja sam bio u istoj dilemi kao i ti i odlučio sam se za kupnju tv-a,82 cm,Toshiba 32c3500,pa da rezimiramo,isprva mi se bilo vrlo teško naviknuti na tako veliku sliku jer mi je tv udaljen 1-1,5 m od mene,ali to je trajalo maksimalno dva tjedna,sad mi je malo i na knap .Što se tiče slike moj tv je 720p kompatibilan,znači nije full hd ali ja nisam tolika picajzla što se toga tiče,meni je slika u igrama fantastična,a to mi je najbitnije.Moram ti reći da sam imao problema sa spajanjem tv-a na hdmi ulaz jer mi je slika blago rečeno grozna preko hdmi-a,ali sam čuo da Atijeve kartice generalno imaju problema sa takvim načinom spajanja (imam hd4850 spajao sam preko dvi na hdmi konvertera) tako da sliku gledam preko vga priključka na tv-u preko kojeg imam odličnu sliku,dakle da rezimirano,ja ti preporučujem kupnju jer,budimo iskreni,VEĆE JE UVIJEK BOLJE
    The world is full of people who talk the talk,but how many of us walk the walk?

  21. #21
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Small Village Near BAGHDAD
    Postova
    914

    Re: LCD Tv & Plasma kao PC Monitor

    sad ništa,tek na jesen sad se zarađuje lova,s tim da bude prvo grafa gtx 260 ili 275 a onda neki full lcd tv od minimalno 94cm
    ----NO GODS OR KINGS,ONLY MEN----
    (N)EZAVISNA
    (A)MERIČKA
    (T)ERORISTIČKA
    (O)RGANIZACIJA

Slične teme

  1. LCD ili Plasma TV ?
    By ProzoЯ in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 11-01-2012, 23:25
  2. Monitor.
    By Quiet Riot in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 10-01-2009, 10:24
  3. Monitor 16:9
    By str33t6l0w in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 28
    Posljednji post: 04-01-2009, 22:05
  4. Plasma ili LCD Televizor
    By Lord Jambrek in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 22
    Posljednji post: 21-07-2008, 20:59
  5. LCD ili Plasma
    By Ob3lix in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 88
    Posljednji post: 25-01-2008, 12:17

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •