Stranica 30 od 74 PrvaPrva ... 20282930313240 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 871 do 900 od 2199

Tema: ~Silmarillion/Hobit/LOTR~

  1. #871
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724
    @Sgt. Bull
    kak ti nije legla radnja? bas je odlicna. najbolje od svega je sto je djelo tragedija

  2. #872
    Senior Member Small step for mankind Gothmog's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Dorthonion
    Postova
    2.287
    = Citat = Izvorno postao Durin
    Meni je prijevod knjige dosta dobar.O ukusima se ne raspravlja,a za mene:što je više arhaično to bolje.
    Gothmog,nisi rekao svoja razmišljanja o pitanju koje si sam zadao,zanima me tvoje mišljenje.
    Moje misljenje je poprilicno jednostavno...Vuk se u dosta mitologija povezuje sa zlom,a Tolkien kao ljubitelj mitova i mitologija (sto germanskih sto nordijskih) nije htio izmisljat toplu vodu,pa zato imamo vuka...

    E sad,sto se tice Huana...naziva se vukom Valinora,ali je ipak pripitomljeno ponosito pseto ,pa i nema nekih poveznica sa vukom kao takvim...

    Ajmo drugo pitanje...

    Ungoliant? Maia,ili Ainur? A ako je pak samo bice stvoreno od strane Melkora (u sto sumnjam) kako mu je onda mogla parirati?

    ps. Sorry na kasnjenju,igram Trackmaniu,koja me potpuno obuzela...

    M5A97 R2.0//FX6300@3,8GHz//CM Hyper 212 Evo//Kingmax 8GB RAM//F3 1TB//ATI ASUS R9 280 3GB DDR5//Chieftec 550W//Thermaltake Soprano//Dell U2312HM 23"//Logitech G11//Razer Diamondback

  3. #873
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Morija
    Postova
    2.027
    Istina,ali se Ungoliant najela svjetlosti Dva Drveta i postala snažnija nego prije.

  4. #874
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    OSIJEK VJEČNI GRAD
    Postova
    1.184
    [quote=Sgt. Bull]
    = Citat = Izvorno postao "THUNDER_DINIX":1riecr78
    procitao sam Hurinovu djecu, prica je stvarno odlicna, jedino me prijevod malo nervira. malo mi starinski djeluje
    Evo ti likaSkoji je preveo,po meni najbolje prevodi čovjek zna kako treba da se prevodi bez da uništi knjigu...inače pročitao sam Hurinovu Djecu...knjiga je dobra samo ne znam,malo mi nije baš legla radnja...
    EDIT: on nije preveo hurinovu djecu[/quote:1riecr78]
    to care, to je najbolji prevoditelj kojeg imamo
    sever je hurinovu djecu preveo dobro, ali ne sviđa mi se njegov prijevod u bartimejevoj trilogiji, odnosno uporaba izraza poput dežmekast (u originalu plump pretpostavljam) močuga (cudgel) i još neki kojeg se ne mogu sjetiti ali znači ruksak. inače je ejdan sasvim pristojan prevoditelj.
    a jel moguće da je ungoliant neko biće stvoreno od prije arde? ako se dobro sjećam negdje se spoimnju neka bića od prije svijeta ili tako, mislim su limarilionu, možda sam pomješao ak nije nema veze.
    želite li znati zašto bard mrzi emoe? je li legolas jači od gimlija? što ima novoga u world of darknessu? jesu li patuljačke žene feministice? posjetite world of fantasy http://fentazi.ej.am/forum najbolji hrvatski fantasy forum

  5. #875
    Senior Member Small step for mankind Gothmog's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Dorthonion
    Postova
    2.287
    Medusa,nisi skopcao...svi znamo kad je postojala Ungoliant,ali! Da li je ona bila Ainur,ili Maia? Durine,ako je ona u savezu iskoristila telperion i laurelain (ako sam zapamtio spelovanje) zar ne bi i melkor bio jaci? Pa oboje su se okoristili oko dva stabla?

    M5A97 R2.0//FX6300@3,8GHz//CM Hyper 212 Evo//Kingmax 8GB RAM//F3 1TB//ATI ASUS R9 280 3GB DDR5//Chieftec 550W//Thermaltake Soprano//Dell U2312HM 23"//Logitech G11//Razer Diamondback

  6. #876
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    The Black Temple....
    Postova
    1.049
    = Citat = Izvorno postao Gothmog
    = Citat = Izvorno postao Durin
    Meni je prijevod knjige dosta dobar.O ukusima se ne raspravlja,a za mene:što je više arhaično to bolje.
    Gothmog,nisi rekao svoja razmišljanja o pitanju koje si sam zadao,zanima me tvoje mišljenje.
    Moje misljenje je poprilicno jednostavno...Vuk se u dosta mitologija povezuje sa zlom,a Tolkien kao ljubitelj mitova i mitologija (sto germanskih sto nordijskih) nije htio izmisljat toplu vodu,pa zato imamo vuka...

    E sad,sto se tice Huana...naziva se vukom Valinora,ali je ipak pripitomljeno ponosito pseto ,pa i nema nekih poveznica sa vukom kao takvim...

    Ajmo drugo pitanje...

    Ungoliant? Maia,ili Ainur? A ako je pak samo bice stvoreno od strane Melkora (u sto sumnjam) kako mu je onda mogla parirati?

    ps. Sorry na kasnjenju,igram Trackmaniu,koja me potpuno obuzela...
    Gothmog jes na moje pitanje odgovorio ili!
    Malo mi postaje dosadno ovdi nis se nedesava!

  7. #877
    Senior Member Small step for mankind Gothmog's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Dorthonion
    Postova
    2.287
    Paaaaa,koliko ja znam nije bilo 6 Istarija...iskreno,ne znam odakle ti ta informacija...

    Vodja reda=Saruman ili Mnogobojni
    Pobočnik mu= Gandalf ili Sivi Hodočasnik
    Neutralizirani ljubitelj svega zivoga= Radagast (uvijek cu zalit sto nisam vise o njemu znao)
    I dva plava mudraca o kojima nije bilo puno rijeci...iskreno,ne znam,gdje ste iskopali da su njih dva bili pod voljom Saurona...

    M5A97 R2.0//FX6300@3,8GHz//CM Hyper 212 Evo//Kingmax 8GB RAM//F3 1TB//ATI ASUS R9 280 3GB DDR5//Chieftec 550W//Thermaltake Soprano//Dell U2312HM 23"//Logitech G11//Razer Diamondback

  8. #878
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    The Black Temple....
    Postova
    1.049
    Ovako za sestog Carobnjaka niko nije znao samo Iluvatar.A on je trebo bit Tom Bombadil ako se nevaram.
    Ali nije,jer je imo drugu zadacu onu za One Ring!

    A ovo neznam,nisu bili podani Sauronu vec su krenili njegovim putem!

    Durine off topic-Kolko imas Godina.

  9. #879
    Senior Member Small step for mankind Gothmog's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Dorthonion
    Postova
    2.287
    Tom Bombadil sigurno nije Istari...mislim da je to sam i rekao u prstenovj druzini...Upravo zato,on i ostaje mit....Imun na prsten,ali ne i na sudbinu Arde...Tko je ON?

    M5A97 R2.0//FX6300@3,8GHz//CM Hyper 212 Evo//Kingmax 8GB RAM//F3 1TB//ATI ASUS R9 280 3GB DDR5//Chieftec 550W//Thermaltake Soprano//Dell U2312HM 23"//Logitech G11//Razer Diamondback

  10. #880
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    The Black Temple....
    Postova
    1.049
    Ovako posto je tema malo zamrla....ustvari nije zamrla samo nemamo ocemu pricat.I u zadnje vrjeme se sve vrti oko istoga.
    Stoga u dogovoru s Balrogom
    (Ubio ga Incanus He He He) hteli bi da vi svi koji posecujete ovu temu date neki predlog o cemu da se radi.
    Jel kao sto rekoh sve se vrti oko jednog.
    Stoga-Izvolite!

    A sto se tice Bombadila Tolkien nije htio da saznamo koje stoga nezna se!

  11. #881
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724
    treba se pricat malo vise o "Hurinovoj djeci", knjiga je stvarno zasluzila, predobra je.

  12. #882
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Morija
    Postova
    2.027
    Demon,kako znaš da je Tom Bombadil bio Istari?Mislim zanima me gdje si to izvukao,koja knjiga,koja stranica,ja nigdje nisam pronašao ništa sličnoga.Što se tiče Melkora,on se zaista okoristio time što je Ungoliant "pojela" dva drveta ali samo time što je ona time stvarala tamu kroz koju se ništa nije vidjelo,tamu koja je bila crna i gusta kao najgušći dim.Melkor nije mogao u tom smislu "jesti" svjetlost i jačati od toga dok je Ungoliant mogla.Sada,sjećam se jednog citata,neznam da li je bio u LOTR ili u Silmarillionu,da li se odnosio na Shelobu ili Ungoliant (ali mislim da je sve isto,pošto je Sheloba "kćer" od Ungoliant),išao je otprilike ovako:"[Ona]Sje mrzila svjetlost i žudjela za njom".O da,žudjela je za njom zbog gladi,usudio bih se reći,iako joj je ona možda i bol nanosila.Zatim,u Silmarillionu jasno piše da je narasla i nabrekla toliko ogromna da je se i sam Melkor preplašio.Ima nekih maia koje su po snazi jake poput Valara,i mislim da se ne bismo trebali ograničavati na to da se maie mogu uspoređivati samo sa ostalim maiama i da po snazi nisu ravne Valarima.Npr.,Osse je bio veoma snažan i gotovo ravan Ulmu.A Sauron je bio mnogo jači nego Saruman,iako su obadvoje bili maie.

  13. #883
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    The Black Temple....
    Postova
    1.049
    Prvo nisam reko da je Tom Bombadil bio Istar vec da je trebo bit....al dosta o njemu.
    A stose tice ovog dolje za Saurona i Sarumana....moras jos priznat da je Sauron dodatno imo i The One Ring pa je moro biti jaci od Sarumana!
    A sto se tice Ungoliant....sami ste videli primer kada je Frodo u Shelob Lair iskoristio "Phial of Galadriel" i ona je plasila Shelob i davala joj bol,pa stoga ima povezanost zasto nisu voljeli svjetlost!
    Thunde-ako hoces pricat o Hurinovoj Djeci,mi se naravno slazemo zapocni nesto a mi cemo se pridruzit.

    Namarie!

  14. #884
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Na tvojoj glavi, sjedim i meditiram.
    Postova
    401
    Za početak, je li Hurinova Djeca samo prdužena verzija onog već viđenog u Silmarillionu, ili ima nekih novih dogodovština drage nam hurinove djece?
    ASUS M2N4 - SLI
    AMD Athlon 64 X2 6000+
    SEAGATE 160 GB, WD 640 GB
    2 * DDR 2 GB
    HD4850 512 MB GDDR3 256 bit
    CASE MSI MIDI DESING, P4-400W

  15. #885
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050
    To me i razočaralo, hurinova djeca su zapravo mješavina on ulomka iz Sillmarilliona i Nedovršenih pripovjesti, uz dodatak Lee-ovih slika. Baš sam počeo pet čitat Družinu, najbolji dio ako se mene pita

  16. #886
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Na tvojoj glavi, sjedim i meditiram.
    Postova
    401
    Da, i meni je prvi dio triologije nekako najdraži, upoznavanje sa likovima i zemljama...

    Baš sam ga počeo čitat, kad ono vidio da mi fali 30 stranica!!!!11
    Baš kad družina nabasa na Balroga u moriji!!!
    ASUS M2N4 - SLI
    AMD Athlon 64 X2 6000+
    SEAGATE 160 GB, WD 640 GB
    2 * DDR 2 GB
    HD4850 512 MB GDDR3 256 bit
    CASE MSI MIDI DESING, P4-400W

  17. #887
    Senior Member Small step for mankind Gothmog's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Dorthonion
    Postova
    2.287
    Fali ti 30 stranica? Kako? Imas knjige u pdf formatu,ili ti se mlađa rodbina igrala sa knjigom?

    Za Hurinovu djecu mi nije bilo zao dat 119kn,iako u njoj nema prakticki nista novoga,jer sam dobio Lee-ove ilustracije...

    Jos kad bi on ilustrirao nova izdanja trilogije i silmarilliona,no ne mogu imat i ovce i novce...

    Legolas mi u onima tajicama na coveru od druzine izgleda ultra smijesno...

    M5A97 R2.0//FX6300@3,8GHz//CM Hyper 212 Evo//Kingmax 8GB RAM//F3 1TB//ATI ASUS R9 280 3GB DDR5//Chieftec 550W//Thermaltake Soprano//Dell U2312HM 23"//Logitech G11//Razer Diamondback

  18. #888
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Na tvojoj glavi, sjedim i meditiram.
    Postova
    401
    Nije u pdf formatu, nego jednostavno fale stranice. Knjiga je od algoritma.

    365,366,367,368, - ovo nema- ,385,386

    Nije baš 30 stranica, al i ovo je puno.
    ASUS M2N4 - SLI
    AMD Athlon 64 X2 6000+
    SEAGATE 160 GB, WD 640 GB
    2 * DDR 2 GB
    HD4850 512 MB GDDR3 256 bit
    CASE MSI MIDI DESING, P4-400W

  19. #889
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    38
    meni hurinova djeca nisu nist posebno...
    najbolji mi je prvi dio trilogije i silm
    SIG

  20. #890
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Morija
    Postova
    2.027
    Pošto je tema zamrla evo jedno pitanje:Koja vam je najdraža scena u LOTR filmovima?
    Meni je najbolja u kojoj Gujoslov i Saruman razgovaraju o obrani Helm's Deepa.
    -"How?How can fire undo stone?What kind of device could bring down the walls?"
    -"If the wall is breached Helm's Deep will fall."
    -"Even if it is breached it will take number beyond recogning,thousands to storm the key."
    -"Tens of thousands."
    -"But my lord there is no such force!"
    Zatim se Saruman i Gujoslov pojavljuju na balkonu a ispod salutiraju i urlaju tisuće Uruk-Haia.I nakon toga slijedi poznati Sarumanov govor.
    -"A new power is rising!It's victory is at hand!Land will be stained with the blood of Rohan.March to Helm's Deep.Leave none alive!"
    "To war!!!"

  21. #891
    Scena "pročišćavanja" Theodena od strane Gandalfa. Scene je doslovno snažna i drago mi je da se nisu odlučili na nekakve specijalne efekte da je poboljšaju.

  22. #892
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    The Black Temple....
    Postova
    1.049
    Ima vise tih scena koje su dobre u Trilogiji!

    Dobra mi je ona scena,ustvari odlicna.Kada Poslednje snage Rohana i Gondora idu na Dveri Mordora.
    I kad Aragorn odrzi onaj govor,stvarno strasan govor koji svima podigne moral!
    -"This Day wee fight.......

    Onda ima tuzna scena,kad sam prvi put gledo Druzinu pa kad Gandalf padne u Moriji!

    A ona scena mi je presmjesna,kad Eowyn donese Aragornu neku corbu.on gleda a ono sve nesto ljigavo!Ona se okrene a on da prospe ona taman vrati pogled i on se sav ispece.Strava Scena!

    A sad zaozbilno scena napada na Minas Tirith znaci od pocetka do kraj......odradili su je stvarno super...od emocija,pa borbe,tuge.Strasna scena!

    E da jos ova kada pippin pjeva Denethoru a Faramir napada Ossgiliat,tuzna scena koja se uklapa s pjesmom!
    E to volimo kad smo Aktivni!

  23. #893
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948
    Evo ja počeo ponovo žvakat Toliena, čitam Fellowship of The Ring, naravno, na engleskom!
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  24. #894
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    OSIJEK VJEČNI GRAD
    Postova
    1.184
    hmmm meni moria- i love barlogs!
    želite li znati zašto bard mrzi emoe? je li legolas jači od gimlija? što ima novoga u world of darknessu? jesu li patuljačke žene feministice? posjetite world of fantasy http://fentazi.ej.am/forum najbolji hrvatski fantasy forum

  25. #895
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755
    Ne znam,meni su ti filmovi kompletno savršeni,ne mogu izdvojiti ništa..

  26. #896
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    38
    = Citat = Izvorno postao Demon Hunter
    Ima vise tih scena koje su dobre u Trilogiji!

    Dobra mi je ona scena,ustvari odlicna.Kada Poslednje snage Rohana i Gondora idu na Dveri Mordora.
    I kad Aragorn odrzi onaj govor,stvarno strasan govor koji svima podigne moral!
    -"This Day wee fight.......

    E da jos ova kada pippin pjeva Denethoru a Faramir napada Ossgiliat,tuzna scena koja se uklapa s pjesmom!
    E to volimo kad smo Aktivni!
    ta prva scena me podsjeca na scenu iz bravehearta

    ta druga je ludilo

    meni se svidja i ono kad rohanci dolaze u obranu minas tiritha pa svi vicu:''death!''
    je da se vidi bas ona bljutava holivudska dramatika al meni se svidja
    SIG

  27. #897
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Kino Pobjeda
    Postova
    2.338
    Ima li neka knjiga koja se nastavlja na događaje iz Povratka kralja?
    °°**°°♥.♥.♥ƸӜƷ A kO ne woWi RaW nIje ZdRAw ƸӜƷ♥.♥.♥°°**°°

  28. #898
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Morija
    Postova
    2.027
    Nažalost ne.

  29. #899
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    38
    = Citat = Izvorno postao FireSpirit
    Ima li neka knjiga koja se nastavlja na događaje iz Povratka kralja?
    imas neloš esej od ''nesicansekoga'' o mogucin nastavcima radnje iza trilogije,tolkien je pisa neke skice za tu radnju al sve sve svelo na to da nece imat duha ka i lotr pa je odusta
    SIG

  30. #900
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050
    da neka ženska ( hrvatica ) piše nastavak Lotr-a da se smijem ili da plačem ? bilo je to u eksplozivu

Slične teme

  1. LOTR:BFME2
    By Tri66a in forum Online gaming & living
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 10-09-2007, 19:56
  2. LOTR RPG?
    By Tri66a in forum Gaming općenito
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 23-07-2006, 20:57

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •