...neznam jel ima već tema o prvom Gothicu i neznam jel to spada u "oldies", al ova igra zasigurno zaslužuje svoju temu. IMO, to jedina igra koja se može mjeriti sa najboljom igrom svih vremena - Morrowind-om!!

igra ima solidnu grafiku, fenomenalnu priču, nenadjebivu atmosferu (po tom aspektu je bolja možd čak i od MW) i odlične kontrole (iako svi seru po njima).

u vrijeme kad je izašla, ta igra je bila prva (correct me if I'm wrong) koja je imala inteligentan AI. ljudi obavljaju razne funkcije; puše travu, sviraju, pričaju, pa čak i pišaju!

što se tiče atmosfere, Gothic nije neki šareni svijet ispunjen leptirima i tratinčicama na svakom prokletom koraku, kao što se vjerojatno i očekuje od jednog fantasy RPG-a. svijet je totalno prizeman, a ljudi su većinom hladni i mrzovoljni. kontrole su odlične, a sustav fajtanja je jedan od najboljih koji sam ikada vidio. kamera je možda malo nezgodna u skučenim prostorima, al sve je to za ljude.

sve u svemu, vata me neka divlja nostalgija, čim škola završi ponovno ću si instalirat Gothic i vjerojatno neću vidjet svjetlo dana dok ga ne završim!