Stranica 33 od 43 PrvaPrva ... 233132333435 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 961 do 990 od 1262

Tema: Windows 7 (Vienna)

  1. #961
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Windows 7 (Vienna)

    to sam i ja primjetio,steta,valjda ce sp1 popravit nesto,ali gle,nemogu se uvijek svi novi windowsi natjecat sa xp-om,mozda su performanse nesto bolje ali je OS deset puta losiji.

  2. #962
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Windows 7 (Vienna)

    Xp-e je pregazilo vrijeme. Vec mi je to pomalo sve smijesno...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  3. #963
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Windows 7 (Vienna)

    heh... da ga je pregazilo vrjeme nebi ga hrpa ljudi još gazila...

  4. #964
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Windows 7 (Vienna)

    Ali ima pravo čovjek. Poslije sedmice stvarno nema smisla vraćati se na XP zbog nepravilnosti u sleep modu i nemogućnosti slaganja fileova i foldera ručno.

  5. #965
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Windows 7 (Vienna)

    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    heh... da ga je pregazilo vrjeme nebi ga hrpa ljudi još gazila...
    ja to zovem trazenje dlake u jajetu...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  6. #966
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Windows 7 (Vienna)

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    I ja imam neke poteškoće s tim - meni pak resetira IP adresu i LAN mrežu nakon spavanja...
    ovo se i meni desava...ostavio komp preko noci da radi, on je nakon nekog vremena otisao u sleep mode te kad sam ga ponovo pokrenuo jutros nisam mogao pristupiti internetu bez resetiranja routera.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  7. #967
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 7 (Vienna)

    Ja niti ne idem u standby niti u sleep...treba stalno uploadat zbog već očitih stvari ^^
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  8. #968
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    831

    Re: Windows 7 (Vienna)

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    = Citat = Izvorno postao Kostolomac
    = Citat = Izvorno postao D.O.M.I.
    evo ovako , pitam ponovo jer mi prije nitko nije odgovorio/nije znao/htio - ima li tko kakvo riješenje za ovaj problem u win7 RTM (instaliran u kolovozu) kod sleep moda, naime kada stavim komp u sleep te kada ga budim, digne se do desktopa i radi svega nekoliko sekundi a onda se slika potpuno zamrzne, ne reagira ni na miš ni tipkovnicu i jedino rješenje je nasilni reset na kućištu :S Već 2-3 mjeseca trpim ovo i stalno gasim na turn off al više nemam živaca jer mi je sleep/stand by neophodna fukcnija,na XP je super radio sleep/stand by mode, sve mi se ugasilo u kućištu što mi potpuno odgovara a htio bih koristit i ovdje jer nije mi praktično stalno potpuno gasit kompjutor pa ga ponovno palit .
    Jedino što mi pada napamet je možda da u BIOS-u promjeniš Sleep State u neki drugi (S1, S2, S3, S4... ne znam koliko ih uopće ima) pa da malo experimentiraš s tim. Probaj stavit S3 ili S4. Ali sumnjam da će to pomoć

    @cham3leon, i ti pogledaj koji Sleep State koristiš.
    S1 - Stand By (Power On Suspend) - no system context is lost

    S2 - Stand By - CPU and system cache context is lost

    S3 - Stand By (Suspend to Ram) - system memory context is maintained, all other system context is lost

    S4 - Hibernate - Platform context is maintained
    Hvala na savjetu, ali mislim da kolegi gore to neće pomoći, budući da kaže da mu je sleep mode na XP-u radio savršeno, onda je to do OS-a a ne BIOSa. Ja osobno sleepanje nisam koristio na XP-u, pa je možda i do BIOS-a.
    točno, nije pomoglo, nisu pomogli ni savjeti kolega sa PCE foruma tako da zbilja več postajem očajan, žao mi je kad sve ostalo radi super na win7 da jedna takva stvar koja mi najviše treba stvara probleme
    C2D E8400 @3.6 GHz + Scythe Katana 3 / Gigabyte GA-EP45-DS3 / Gainward HD 4850 512 MB/ 2 x 2 GB Kingmax DDR2-800 / WDC 640 GB / Corsair 450 W / LG W2361 23'' Wide / Logitech 5.1 X-530 / Chillstream / W7 Ultimate64bit

  9. #969
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Windows 7 (Vienna)

    evo i mene @ windows 7 ultimate x64... za sada mi se vrlo sviđa, nikakvih problema, driveri svi automatski instalirani, jedino za grafu sam puknuo naknadno te za pci wireless karticu... kasnije ću malo opširnije reportati ako će mi se dati...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  10. #970
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Windows 7 (Vienna)

    Mogla bi se ovdje ubaciti neka i recenzija Winsa. Ja sam razmišljal da je napravim, al to je užasno puno posla. Budem delvi
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  11. #971
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Windows 7 (Vienna)

    da li postoji neki site sa fensi win 7 temama? na microsoftovim stranicama ima par, ali ja bi još...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  12. #972
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Windows 7 (Vienna)

    Nabavio sam i ja finalnu verziju Win 7 x64, tako da ću za tjedan dana preći sa 7100 na nju, čim pređem Oblivion koji mi polako postaje naporan, a tek sam u SI ušao


    Uopće mi nije palo na pamet staviti temu na Win7 Morao bi pogledati kako izgledaju, možda nisu za odbaciti...

  13. #973
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Windows 7 (Vienna)

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Nabavio sam i ja finalnu verziju Win 7 x64, tako da ću za tjedan dana preći sa 7100 na nju, čim pređem Oblivion koji mi polako postaje naporan, a tek sam u SI ušao


    Uopće mi nije palo na pamet staviti temu na Win7 Morao bi pogledati kako izgledaju, možda nisu za odbaciti...
    ima jedna dobra na microsoftovim stranicama, s poršejima... ja jako volim porš...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  14. #974
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Windows 7 (Vienna)

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    I ja imam neke poteškoće s tim - meni pak resetira IP adresu i LAN mrežu nakon spavanja...
    ovo se i meni desava...ostavio komp preko noci da radi, on je nakon nekog vremena otisao u sleep mode te kad sam ga ponovo pokrenuo jutros nisam mogao pristupiti internetu bez resetiranja routera.
    Ništa drugo ne pomaže? Meni je dosta nakon svakog puta napraviti network diagnostics i sve se lijepo vrati na staro, ali opet ne želim tako svaki put.

  15. #975
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Dec 2008
    Postova
    256

    Re: Windows 7 (Vienna)

    Ovako stoje stvari, pročito sam večinu postova o windows 7,i čini mi se super,i dvoumim se da li da pređem na 7 ili ostanem na xp,moja konfiguracija je amd athlon x2 5000 na 2,6Mhz,2Gb rama i sapphire 3850 512 DDR3. Zapravo najviše me brine potrošnja rama, i da li če mi igre raditi jednako dobro kao na xp-u,i zanima da li je neko oprobo na sličnoj konfiguraciji,i kakav je utisak,unapred hvala.

  16. #976
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Windows 7 (Vienna)

    Instaliraj pa probaj lako se vratit na XP

  17. #977
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Windows 7 (Vienna)

    = Citat = Izvorno postao WAR-ELEMENT
    Ovako stoje stvari, pročito sam večinu postova o windows 7,i čini mi se super,i dvoumim se da li da pređem na 7 ili ostanem na xp,moja konfiguracija je amd athlon x2 5000 na 2,6Mhz,2Gb rama i sapphire 3850 512 DDR3. Zapravo najviše me brine potrošnja rama, i da li če mi igre raditi jednako dobro kao na xp-u,i zanima da li je neko oprobo na sličnoj konfiguraciji,i kakav je utisak,unapred hvala.
    Imamo skoro iste konfe(pogledaj sig).WIN7 ult 32bit.Zasada samo sitni problemi,imao sam gluposti sa monitorom i rezolucijom pa sam morao instalirati drajver za grafu i problem sa jednim d3dx dll-om u igri pa sam morao to skidati sa neta.COD MW mi ide na 60 70 FPS na 1440x900 sa većinom postavki na najviše,onda recimo programi Alcohol i Deamon tools nisu kompatibilni pa sam ubacio Power ISO i tako...Uglavnom sam zadovoljan za razliku od Viste(bez SP-ova) koja mi je stvarala velike probleme.Kao što RIDER32 kaže,probaj pa vidi jel ti valja.eh da,i morao sam formatirati obje particije(koliko ih imam)jer mi se u exploreru nije prikazivala ona na kojoj nije bio instaliran win.sad ne znam kako se to da riješiti ili sam ja nešto zahebo kod instalacije ali nije mi se dalo tražiti rješenja pa sam formatirao sve.

  18. #978
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Windows 7 (Vienna)

    Daemon ti odavno radi na 7

  19. #979
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Dec 2008
    Postova
    256

    Re: Windows 7 (Vienna)

    Ma onda ču instalirati cim uzmem novi HDD,pošto je ovaj samo od 80 GB, pa šta bude nek bude, iako sam zaključio prema odgovorima trebalo, bi raditi bez ikakvih problema, pogotovo nakon optimizacije windowsa.

  20. #980
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Windows 7 (Vienna)

    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    Daemon ti odavno radi na 7
    Hvala na ispravku netočnog navoda
    Evo baš sam gledao malo "performance issues"grafa je slaba,predlaže mi da isključim aero ili smanjim rezoluciju,valjda mu je premalo 256MB videomemorije.

  21. #981
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Windows 7 (Vienna)

    = Citat = Izvorno postao WAR-ELEMENT
    Ovako stoje stvari, pročito sam večinu postova o windows 7,i čini mi se super,i dvoumim se da li da pređem na 7 ili ostanem na xp,moja konfiguracija je amd athlon x2 5000 na 2,6Mhz,2Gb rama i sapphire 3850 512 DDR3. Zapravo najviše me brine potrošnja rama, i da li če mi igre raditi jednako dobro kao na xp-u,i zanima da li je neko oprobo na sličnoj konfiguraciji,i kakav je utisak,unapred hvala.
    ja imam sličnu konfu tvojoj (tj. imam 3600 x2 ali radi na 2.6 GHz, 3850 256 MB ali imam 3 GB rama)... ne znam kakva je sedmica u usporedbi sa vistom što se tiče potrošnje fizičke memorije (bio sam na visti skoro godinu dana) ali za sada mi se čini da sedmica ipak malo više troši memorije međutim tek sam par dana na njoj i još nisam tweakao sve kako treba...

    mogu ti samo reći da sam na visti osjetio razliku između 2 GB i 3 GB rama... sve je nekako "odazivnije"...

    p.s.

    vista je bila 32 bit, a 7 je 64 bit...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  22. #982
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Windows 7 (Vienna)

    Vista ti u prosjeku troši 100-200 MB RAM-a više od Sedmice, ovisno o stupnju optimizacije.


    Starome sam dao svoj stari komp - E4300 @2,7GHz, 2GB RAM i HD3850... Gotovo indentično kao tvoja konfa. Igre mu rade savršeno (mada igra samo CoD4, Tiberium Wars i R6 Vegas 1 i 2), brijem da ne rade ništa lošije nego na XP-u. Ako i rade lošije, onda su to tako male nijanse da se teško primijete (moje mišljenje, na mom kompu i sa igrama koje ja igram)...

  23. #983
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Windows 7 (Vienna)

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Vista ti u prosjeku troši 100-200 MB RAM-a više od Sedmice, ovisno o stupnju optimizacije.


    Starome sam dao svoj stari komp - E4300 @2,7GHz, 2GB RAM i HD3850... Gotovo indentično kao tvoja konfa. Igre mu rade savršeno (mada igra samo CoD4, Tiberium Wars i R6 Vegas 1 i 2), brijem da ne rade ništa lošije nego na XP-u. Ako i rade lošije, onda su to tako male nijanse da se teško primijete (moje mišljenje, na mom kompu i sa igrama koje ja igram)...
    ma da, u biti je sve to tu negdje, razlike su i ovak neprimjetne golim okom za većinu usera... ali za one koji gledaju da li će im firefox trošiti 100 ili 130 MB sa 7 otvorenih tabova, ta razlika što piše u task manageru izaziva nervozu...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  24. #984
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: Windows 7 (Vienna)

    Firefox... 538Mb, 17 tabova...

    PC nisam isključivao nekih 15ak dana...
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  25. #985
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Windows 7 (Vienna)

    @Igor...

    Da, što je bedasto kada danas imaš dovoljno RAM-a da se ne moraš brinuti o tome. Ljudi ne shvaćaju koliko igre uglavnom troše malo memorije (čast izuzecima - igrama, ne ljudima). Već sa 3GB nemaš brige, a kamoli sa 4+GB. No 2GB je već lagano slabašno, taman se najbolje osjeti taj prelazak na 3GB, dok je prelazak na 4GB nešto slabiji (što se gaming svijeta tiče)...

  26. #986
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Windows 7 (Vienna)

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    @Igor...

    Da, što je bedasto kada danas imaš dovoljno RAM-a da se ne moraš brinuti o tome. Ljudi ne shvaćaju koliko igre uglavnom troše malo memorije (čast izuzecima - igrama, ne ljudima). Već sa 3GB nemaš brige, a kamoli sa 4+GB. No 2GB je već lagano slabašno, taman se najbolje osjeti taj prelazak na 3GB, dok je prelazak na 4GB nešto slabiji (što se gaming svijeta tiče)...
    upravo to... mislim, čemu 4 GB rama ako je 2 GB neiskorišteno; pa valjda zato i staviš više memorije tako da se više toga "sprema" u brzi ram nego da cijelo vrijeme šrota po page fileu

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  27. #987
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Windows 7 (Vienna)

    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    Firefox... 538Mb, 17 tabova...

    PC nisam isključivao nekih 15ak dana...
    Nisi normalan Snadam se da ti komp nije u sobi u kojoj spavas (ako opce i spavas^^).

  28. #988
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 7 (Vienna)

    Moj radi već jedno mjesec dana, možda sam za zgasio dvije ili tri noći, samo uploadam i downloadam, komp mi je ko mini server xD I plus kaj je dobro, grije mi sobu pomalo. Inače, poslije nove godine stavljam full verziju, nije hića a rc radi sasvim lijepo, bez greške.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  29. #989
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Windows 7 (Vienna)

    = Citat = Izvorno postao Aral
    I plus kaj je dobro, grije mi sobu pomalo.
    Intel?

    Zato je zgodno imat PC u maloj sobi jer ti onda osim kompa ne treba nikakva grijalica

  30. #990
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 7 (Vienna)

    Ma AMD ^^ Trebate vidjet između stola i zida, onak se muti ko u pustinji na vručini Šala, grije čak i od monitora, tih 3-4 venta kaj imam u kučištu dobro rade svoj posao.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

Slične teme

  1. Windows 8
    By Assasin`s in forum Software
    Odgovora: 314
    Posljednji post: 16-03-2013, 00:36
  2. Windows 7
    By tbone in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 02-01-2010, 09:03
  3. Windows 7
    By LPFireDog in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 30-10-2009, 18:58
  4. 3 Windows Xp-a
    By Hammerfall in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 30-12-2007, 20:22
  5. "Vienna"
    By Letva in forum Software
    Odgovora: 25
    Posljednji post: 28-02-2007, 20:15

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •