Stranica 6 od 26 PrvaPrva ... 4567816 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 151 do 180 od 766

Tema: Rock

  1. #151

    Re: ROCK

    Da se i ja ubacim...


    Dakle... Najrock bend je Queen! Rame uz rame s njima je AC/DC! To je moje skromno mišljenje...
    AMD Phenom 9500 @ 2.42366... GHz XD, 2 GB Kingston HiperX 800 MHz, Gigabyte MA770-DS3, AMD/ATi Sapphire Radeon HD3870 512 MB G-DDR4 @ 800 / 1310 MHz, Chieftec Turbo series 650W

  2. #152
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    4.337

    Re: ROCK

    = Citat = Izvorno postao St. D.
    Da se i ja ubacim...


    Dakle... Najrock bend je Queen! Rame uz rame s njima je AC/DC! To je moje skromno mišljenje...

    i ja se slažem s tvojim skromnim mišljenjem u potpunosti

  3. #153

    Re: ROCK

    = Citat = Izvorno postao pimp
    = Citat = Izvorno postao St. D.
    Da se i ja ubacim...


    Dakle... Najrock bend je Queen! Rame uz rame s njima je AC/DC! To je moje skromno mišljenje...

    i ja se slažem s tvojim skromnim mišljenjem u potpunosti
    Op, nisam mislio da ću naići na istomišljenika!
    AMD Phenom 9500 @ 2.42366... GHz XD, 2 GB Kingston HiperX 800 MHz, Gigabyte MA770-DS3, AMD/ATi Sapphire Radeon HD3870 512 MB G-DDR4 @ 800 / 1310 MHz, Chieftec Turbo series 650W

  4. #154
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    4.337

    Re: ROCK

    ma oni su za mene klasika , oni su Rock .

  5. #155

    Re: ROCK

    Da, istina... Slažem se...


    Queen je tijekom svojeg postojanja u izvornom sastavu promjenio nekoliko stilova (od rocka, metala [par pjesama], do popa pa čak i malo techna) ali su uvijek imali onaj classic rock štih u pjesmama!

    A AC/DC je ono šta ja volim zvat pravim, izvornim, i čistim hard rockom! Black Sabbath i slični nisu ni blizu hard rocku kao što je to AC/DC!
    AMD Phenom 9500 @ 2.42366... GHz XD, 2 GB Kingston HiperX 800 MHz, Gigabyte MA770-DS3, AMD/ATi Sapphire Radeon HD3870 512 MB G-DDR4 @ 800 / 1310 MHz, Chieftec Turbo series 650W

  6. #156
    Senior Member It lives by night Baldrick's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Deutschland
    Postova
    733

    Re: ROCK

    koje mjetal pesme svira queen i na kom se albumu mogu naći?

    a što se ajdi desija tiče, oni nisu pravi hard rock, oni su moderna verzija muzike koju je svirao chuck berry, tj. rockability sa opakom distorzijom. poslušaj njihovu obradu school days, sviraju je maltene isto kao berry, ali ipak zvuči drugačije, ako mi ne veruješ. to više nije rockability, prerasta u neki hard rock, ali nije to klasičan.
    za klasične primere nađi sledeće 2 pesme:
    zz top - she's just killing me
    ganci - black leather (ovo je obrada, ali nisam čuo original, pa nju stavljam)
    I have a cunning plan...

  7. #157
    Senior Member It lives by night Baldrick's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Deutschland
    Postova
    733

    Re: ROCK

    = Citat = Izvorno postao St. D.
    Black Sabbath i slični nisu ni blizu hard rocku kao što je to AC/DC!
    black sabbath nije ni blizu hard rocku, jer je black sabbath rani, tj. klasični, doom mjetal. mada imaju neke rock pesme, poslušaj sabbra cadabra, ali to je više ipak neki blues-rock.
    I have a cunning plan...

  8. #158
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pitomača
    Postova
    2.557

    Re: ROCK

    Od rocka trenutno slušam The Mars Volta, Bloc Party, The National, Queens of the Stone Age i John Frusciante.

    Primam preporuke, ako netko sluša nešto slično gore navedenom.

  9. #159
    Senior Member It lives by night Baldrick's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Deutschland
    Postova
    733

    Re: ROCK

    nešto kao queens of the stone age, možeš da probaš eagles of death metal, ali i bend koji nije sličan nešto, ali je u njemu svirao gitaru josh homme (gitarista i pevač) qotsa-e - kyuss (preporučujem blues for the red sun album).
    I have a cunning plan...

  10. #160
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Kino Pobjeda
    Postova
    2.338

    Re: ROCK

    Zvijeri, uživajte...

    The Devil's Blood

    Jedan od dragulja koje sam otkrio ove godine. Ovaj bend će biti golem... svaka im čast!
    °°**°°♥.♥.♥ƸӜƷ A kO ne woWi RaW nIje ZdRAw ƸӜƷ♥.♥.♥°°**°°

  11. #161
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    1.462

    Re: ROCK

    black sabbath nije doom metal, on je bio podloga doom metalu, razlika je golema, sabbathi su heavy i to je neosporiva cinjenica...

  12. #162
    Senior Member It lives by night Baldrick's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Deutschland
    Postova
    733

    Re: ROCK

    ta podloga modernom doom mjetalu se naziva klasičan doom. poslušaj još witchfinder general, pentagram, saint vitus, trouble, znaš i sam...
    I have a cunning plan...

  13. #163
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Sarajevo/Сарајево
    Postova
    8.831

    Re: ROCK

    Jep.Ima pun kurac bendova koji su tradicionalni doom kojeg su sabati definisali.

  14. #164
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    in coffin...
    Postova
    1.859

    Re: ROCK

    Theory Of A Dead ManSje odličan bend

    And with each drop of blood we bleed because of this
    http://www.last.fm/user/Bookworm300491

  15. #165

    Re: ROCK

    = Citat = Izvorno postao Baldrick
    koje mjetal pesme svira queen i na kom se albumu mogu naći?

    a što se ajdi desija tiče, oni nisu pravi hard rock, oni su moderna verzija muzike koju je svirao chuck berry, tj. rockability sa opakom distorzijom. poslušaj njihovu obradu school days, sviraju je maltene isto kao berry, ali ipak zvuči drugačije, ako mi ne veruješ. to više nije rockability, prerasta u neki hard rock, ali nije to klasičan.
    za klasične primere nađi sledeće 2 pesme:
    zz top - she's just killing me
    ganci - black leather (ovo je obrada, ali nisam čuo original, pa nju stavljam)
    Queen "metal" pjesme su Stone Cold Crazy (u neku ruku), I Want It All (po meni najviše vuće na metal zbog korištenja petica akorda), Ogre Battle (dosta metalno, no mnogi će reć da zbog vokala nije metal)...

    Angus Young (lead gitara AC/DC-a) svira po uzoru na Chucka Berrya... Slušam i Chucka Berrya i AC/DC pa znam na šta misliš. School Days je predobra pjesma, ali je origigi ipak origigi. A šta se tiče "opake distorzije", o tome se da raspravljati... Naime, Malcolm Young (ritam gitara) ima uključen overdrive, ali ne do kraja, ali isto tako dobar dio njegovog zvuka proizlazi samo iz gitare. Gretczh ima stvarno predobre suhe distorzije, tu nema ni trunčice bassa. A Angus Young svira gotovo na cleanu... Ima uključen overdrive, ali na 2 ili 3 (od 10, ili 11, sad nisam siguran kako to ide na Marshallu, nisam ga koristio već godinu dana), a ostale postavke su mu uglavnom treble na vrlo visokoj razini, middle na srednjim i bass gotovo na nuli... I tako dobiš zvuk Angusa Younga.

    ZZ Topovu "She´s Just Killing Me" sam čuo već nekoliko puta, i oni se stalno vrte po mojim playlistama... Slažem se da pjesma vuće na hard rock, no ne bih ju nazvao nekim klasikom hard rocka...
    A ovu drugu stvar nikad nisam čuo.


    Edit:

    A ono za Black Sabbath i da su oni hard rock, to ti je debilizam ljudi iz mog grada! Jedni od najvećih slušatelja BS-a kažu da su oni nešto između hard rocka i heavy metala!
    Ono jbt... Reći tako nešto je užasno glupo! Istina, BS ima pokoju rock pjesmu, ali su stvarno rijetke...
    AMD Phenom 9500 @ 2.42366... GHz XD, 2 GB Kingston HiperX 800 MHz, Gigabyte MA770-DS3, AMD/ATi Sapphire Radeon HD3870 512 MB G-DDR4 @ 800 / 1310 MHz, Chieftec Turbo series 650W

  16. #166
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Re: ROCK

    = Citat = Izvorno postao T.N.T.
    Od rocka trenutno slušam The Mars Volta, Bloc Party, The National, Queens of the Stone Age i John Frusciante.

    Primam preporuke, ako netko sluša nešto slično gore navedenom.
    A perfect circle -
    Passive - noppzEtbDwM
    Weak And Powerless - 92ZfzmO85uw
    Blue - JCgqk_iw5YY
    Imagine [john lennons cover ]S- jpqKA9_ddFk
    The Noose ( predobri liriksi ) - BVXTmav24Wk

    Preporučujem ti deftonse

  17. #167
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pitomača
    Postova
    2.557

    Re: ROCK

    APC imam već dulje vrijeme, ownaju.

    Skinuo sam od Deftonesa White Pony, kasnije poslušam.

  18. #168
    Senior Member It lives by night Baldrick's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Deutschland
    Postova
    733

    Re: ROCK

    = Citat = Izvorno postao St. D.
    ZZ Topovu "She´s Just Killing Me" sam čuo već nekoliko puta, i oni se stalno vrte po mojim playlistama... Slažem se da pjesma vuće na hard rock, no ne bih ju nazvao nekim klasikom hard rocka...
    A ovu drugu stvar nikad nisam čuo.
    nisam rekao za nju da je neki klasik hard rocka, jer i nije, nego da je to po meni pravi hard rock. definicija hard rocka je u toj pesmi, i u onoj drugoj.
    I have a cunning plan...

  19. #169
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    in coffin...
    Postova
    1.859

    Re: ROCK

    = Citat = Izvorno postao smartass
    Theory Of A Dead ManSje odličan bend
    Xck134iaNfY

    And with each drop of blood we bleed because of this
    http://www.last.fm/user/Bookworm300491

  20. #170

    Re: ROCK

    = Citat = Izvorno postao Baldrick
    = Citat = Izvorno postao St. D.
    ZZ Topovu "She´s Just Killing Me" sam čuo već nekoliko puta, i oni se stalno vrte po mojim playlistama... Slažem se da pjesma vuće na hard rock, no ne bih ju nazvao nekim klasikom hard rocka...
    A ovu drugu stvar nikad nisam čuo.
    nisam rekao za nju da je neki klasik hard rocka, jer i nije, nego da je to po meni pravi hard rock. definicija hard rocka je u toj pesmi, i u onoj drugoj.
    Aha... A ne znam. Još uvijek stojim pri svome... To, po meni, nije baš pravi hard rock. ZZ Top uvijek ima neki blues-rock štih, no ima i nešto hard rocka... Ali ipak, blues više prevladava od harda.
    AMD Phenom 9500 @ 2.42366... GHz XD, 2 GB Kingston HiperX 800 MHz, Gigabyte MA770-DS3, AMD/ATi Sapphire Radeon HD3870 512 MB G-DDR4 @ 800 / 1310 MHz, Chieftec Turbo series 650W

  21. #171
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Re: ROCK

    = Citat = Izvorno postao T.N.T.
    APC imam već dulje vrijeme, ownaju.

    Skinuo sam od Deftonesa White Pony, kasnije poslušam.
    ako ti se sviđa apc, nabavi tool ( ako već nemaš naravno )... i to zadnja dva albuma. Možda su u početku "teži" za slušanje, ali kasnije su predobri

  22. #172
    Senior Member It lives by night Baldrick's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Deutschland
    Postova
    733

    Re: ROCK

    = Citat = Izvorno postao St. D.
    Aha... A ne znam. Još uvijek stojim pri svome... To, po meni, nije baš pravi hard rock. ZZ Top uvijek ima neki blues-rock štih, no ima i nešto hard rocka... Ali ipak, blues više prevladava od harda.
    slažem se da su u sedamdesetim bili baš blues-rock, ali ova pesma i, recimo, my head's in mississippi su za mene najpraviji hard rock. ali ok, recimo da je to subjektivno...
    I have a cunning plan...

  23. #173

    Re: ROCK

    = Citat = Izvorno postao Baldrick
    = Citat = Izvorno postao St. D.
    Aha... A ne znam. Još uvijek stojim pri svome... To, po meni, nije baš pravi hard rock. ZZ Top uvijek ima neki blues-rock štih, no ima i nešto hard rocka... Ali ipak, blues više prevladava od harda.
    slažem se da su u sedamdesetim bili baš blues-rock, ali ova pesma i, recimo, my head's in mississippi su za mene najpraviji hard rock. ali ok, recimo da je to subjektivno...
    Da, dosta utjecaja ima i osobno mišljenje. Sve u svemu, ZZ Top je predobar! U tome se barem slažemo!
    AMD Phenom 9500 @ 2.42366... GHz XD, 2 GB Kingston HiperX 800 MHz, Gigabyte MA770-DS3, AMD/ATi Sapphire Radeon HD3870 512 MB G-DDR4 @ 800 / 1310 MHz, Chieftec Turbo series 650W

  24. #174
    Senior Member It lives by night Baldrick's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Deutschland
    Postova
    733

    Re: ROCK

    naravno, rokeri ne shvataju da je rok muzika bolja za slušanje ako je prosta (ne mora da znači, ali uglavnom je tako). ja sam imao bezbroj rasprava sa obožavateljima lika i dela satrijanija, vaija i sličnih, kojima je bitno da gitarista ima što bolju tehniku. zato je meni frank gibbons sto puta bolji od satrijanija, jes da mu je tehnika mnogo slabija, ali čovek ume da napravi dobru pesmu, dok su one satrijanijeve obično drkanje i dokazivanje da on ume da svira.
    u svakom slučaju, zz jede malu decu, sem one kvazi disko faze...
    I have a cunning plan...

  25. #175
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pitomača
    Postova
    2.557

    Re: ROCK

    [quote=Dreamer Deceiver]
    = Citat = Izvorno postao "T.N.T.":nlxncrl7
    APC imam već dulje vrijeme, ownaju.

    Skinuo sam od Deftonesa White Pony, kasnije poslušam.
    ako ti se sviđa apc, nabavi tool ( ako već nemaš naravno )... i to zadnja dva albuma. Možda su u početku "teži" za slušanje, ali kasnije su predobri [/quote:nlxncrl7]
    Last.fm:
    - Tool 516 plays

    Tool owna, jako. Keenan je genije.

  26. #176
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Sarajevo/Сарајево
    Postova
    8.831

    Re: ROCK

    Ah, svi mi Kenani smo genijalci ;D
    Vidio sam da Muse vec slusas , pa ono probaj sa Radioheadom iako ih ja ne volim bas.

  27. #177
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Re: ROCK

    [quote=T.N.T.][quote="Dreamer Deceiver":2d8pev14][quote="T.N.T.":2d8pev14]APC imam već dulje vrijeme, ownaju.

    Skinuo sam od Deftonesa White Pony, kasnije poslušam.[/quote]

    ako ti se sviđa apc, nabavi tool ( ako već nemaš naravno )... i to zadnja dva albuma. Možda su u početku "teži" za slušanje, ali kasnije su predobri [/quote:2d8pev14]
    Last.fm:
    - Tool 516 plays

    Tool owna, jako. Keenan je genije.[/quote:2d8pev14]

    e onda poslušaj Keenanov solo projekt Puscifier i album V for vagina

    [url="http://en.wikipedia.org/wiki/Puscifier"]http://en.wikipedia.org/wiki/Puscifier[/url]

    ČUo sam da je jako dobar band, makar ga nažalost nisam poslušao
    uglavnom to je neka mješavina industrial/rocka/triphopa itd

  28. #178
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Zabreg
    Postova
    829

    Re: ROCK

    evo bas je bio spot od paradise cityja na telki
    nisu losi

    NEMOŽE PREVEL'KA SLIKA

  29. #179
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    1.462

    Re: ROCK

    odakle je pokupljen riff za seven nation army...

  30. #180

    Re: ROCK

    = Citat = Izvorno postao bananac
    evo bas je bio spot od paradise cityja na telki
    nisu losi
    na VH1 je svako malo taj spot, a danas je bilo TOP10 od ACDCa

Slične teme

  1. Hard Rock
    By W1k1n6 in forum Multimedia
    Odgovora: 47
    Posljednji post: 18-01-2012, 21:17
  2. Rock band
    By VuJ2 in forum Igraće konzole i igre za njih
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 08-06-2008, 20:52
  3. Rock
    By Dado in forum Multimedia
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 13-04-2006, 13:10

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •