Vidi rezultate ankete: Mislite li da su igre sve losije a skuplje?

Glasači
80. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Da

    60 75,00%
  • Ne

    20 25,00%
Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 78

Tema: Produkcija sve skuplja,Igre sve lošije!!!

  1. #31
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    ..::Bizovac::..
    Postova
    5.373
    = Citat = Izvorno postao Lord Jambrek

    ako želiš dobru staru kartonsku kutiju dobrih dimenzija onda plaćaš puno.
    ili jednostavno odeš do obližnje trgovine u kojoj imaju ovakvu situaciju:



    i natrpaš sve igre u kartonske kutije for free!.. i kupiš 2-3 markera, išaraš to lijepo... i imaš unique box art....
    // E8200 2.66 @ 3ghz||Gigabyte DS3L||ASUS 8800GT 512mb + Zalman Vf700Cu||Seagate 250Gb + Samsung 250Gb||2x 2Gb DDR2 800mhz||Raptoxx 550W rev1.3||Audigy SE||MX518 \\
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    .........,,,,,,,,,
    Evo ti par točki i zareza, pa ih strateški rasporedi po rečenicama.

  2. #32
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    City of dead
    Postova
    331
    Mislim da danas kaj se tiče igara ljudi samo oče pokupiti novce, a s time uopče ne gledaju kvalitetu igre.

  3. #33
    Senior Member Nuke me please Pudli's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Rab
    Postova
    239
    = Citat = Izvorno postao Hrvoje
    Mislim da danas kaj se tiče igara ljudi samo oče pokupiti novce, a s time uopče ne gledaju kvalitetu igre.
    sLAZEM SE U POTPUNOSTI S TOBOM

  4. #34
    Slažem se sa temom, ali po meni nove i skuplje igre nisu loše nego samo nezanimljiveSzato jer su do sada već ispucane skoro sve dobre ideje te ih sada samo, ili bar pokušavaju, recikliraju sa boljom grafikom. Ono na čemu bi se sada trebalo poraditi, a izgleda da devsi s tim imaju problema isto tako kao što i slijepe mase većinom odbijaju odmak od ustaljenih vrijednosti, je originalnostSkoja bi ponovno privukla igrače svih uzrasta.

  5. #35
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    = Citat = Izvorno postao Lord Jambrek
    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck

    Sto ces, naucili su g*vno upakirati u lijep omot. Ok, naucili su ranije, sad su usavrsili.
    Lijep omot?

    /cut
    ...

    G*vno = srz igre, lijep omot = shaderi (recimo).

    Shvacas li sad?

    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Ono na čemu bi se sada trebalo poraditi, a izgleda da devsi s tim imaju problema isto tako kao što i slijepe mase većinom odbijaju odmak od ustaljenih vrijednosti, je originalnostSkoja bi ponovno privukla igrače svih uzrasta.
    Mozda cak i ne sama originalnost, buduci da je dosta toga vec izmisljeno. Volio bih samo da se ponekad razradi prica i mehanika igre.


    A tko uopce spominje CoD4 kao losu igru? Pogledajte jos jednom zadnji post na prvoj stranici u kojem su neke od najboljih igara koje su izasle 1999. godine. Sad taj popis usporedite sa igrama koje se smatraju najboljima u 2007. Za pocetak, popis iz 2007 je dosta kraci. Druga stvar, na popisu iz '99e nema igara koje su tamo tek toliko da se popis popuni, sve su igre koje su zasluzile svoju poziciju.
    there is no god to punish us

  6. #36
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552
    Mislim da treba sve pogledati unazad, i shvatimo da igre zapravo i nisu loše, dapače. To da su bez duha, možda i je, ali neke ga i dalje imaju.
    To da nemaju je samo privid. Vidjet ćete o čemu pričam za godinu-dvije.

    I igre iz 99-te su tada bile najmodernije i bile su smatrane "bezdušnim"...

  7. #37
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Stvarno ne znam koja je igra s tog popisa '99e smatrana bezdusnom.
    there is no god to punish us

  8. #38
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    400
    mislim da najljepsi odgovor na ovu temu ima Arbiter of Change i u potpunosti se slazem s njim mi smo sve odigrali i sad jedino dobivamo bolju grafu a prica je slicna kao i ostalim igrama

  9. #39
    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    Mozda cak i ne sama originalnost, buduci da je dosta toga vec izmisljeno. Volio bih samo da se ponekad razradi prica i mehanika igre.
    Mislim da bi nove ideje mogle dovesti do koliko-toliko novih mehanika u igrama, a i u pričama naravno (mislim da tu kao primjer dobro prolaze igre sa PS2: Okami i Grim Grimoire, igre koje su uzele već postojeće mehanike i dobrano ih promjenile/uvele nove elemente).

    @Niđo:
    Hvala, hvala.

  10. #40
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    400
    nema na cemu ali sta je najbolje najbolje je

  11. #41
    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    Pogledajmo ovako. 1999 u gamingu:

    Age of Empires II: The Age of Kings
    Battlezone II: Combat Commander
    Discworld Noir
    Driver
    Dungeon Keeper 2
    Freespace 2
    Gabriel Knight 3: Blood of The Sacred, Blood of The Damned
    Half-Life: Opposing Force
    Heroes of Might and Magic III
    Homeworld
    Jagged Alliance 2
    Kingpin: Life of Crime
    Omikron: The Nomad Soul
    Outcast
    Planescape: Torment
    Quake III Arena
    Re-Volt
    RollerCoaster Tycoon
    Sid Meier's Alpha Centauri
    Star Wars: Episode I Racer
    Starsiege: Tribes
    System Shock 2
    Unreal Tournament
    Wheel of Time
    X-Wing Alliance
    to je... barem što se PC gaminga tiče...


    ROCK ON!

  12. #42
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209
    = Citat = Izvorno postao Izgubljeni
    ma crysis je benčmark...


    Igre se rade na serijskoj traci...što će nekoj tvrtci 30 milijuna dolara za nastavak neke igre,ako su prvi dio napravili u garaži sa budžetom koji im je pokrivao marendu -.-'
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  13. #43
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.709
    = Citat = Izvorno postao Plexihack
    = Citat = Izvorno postao Izgubljeni
    ma crysis je benčmark...


    Igre se rade na serijskoj traci...što će nekoj tvrtci 30 milijuna dolara za nastavak neke igre,ako su prvi dio napravili u garaži sa budžetom koji im je pokrivao marendu -.-'
    hmm, mislim da je ovo jako nepravedno i nepromisljeno, nadasve krivo; naime, marenda za cijeli ured debelih amera, pa to mi ne zvuci kao bas tako malena svota, barem ne tako malena svota kao ona koju dobiju 'garažni dev-ovi' !!!

  14. #44
    = Citat = Izvorno postao Herr Schnitzel
    Mislim da treba sve pogledati unazad, i shvatimo da igre zapravo i nisu loše, dapače. To da su bez duha, možda i je, ali neke ga i dalje imaju.
    To da nemaju je samo privid. Vidjet ćete o čemu pričam za godinu-dvije.

    I igre iz 99-te su tada bile najmodernije i bile su smatrane "bezdušnim"...
    Potpisujem

  15. #45
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624
    y, ali ima iznimaka, CoD4, ETQW, TF2, CoH OF, The Whitcher...

  16. #46
    Member Plants Vs Zombies Regnikolarna Deputacija's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bogu iza nogu
    Postova
    54
    Neko je bio reko još davno na nekom drugom topicu da je sad sve bolja grafika i te tehničke stvari, ali da više-manje fali glavno, a to je ideja. Slažem se.
    A možda nisam neki fan novih igara jer mogu samo slinit za njima (na komp mi stane nešto staro max. 2005/06 - dakle, to je novo).

  17. #47
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    127.0.0.1
    Postova
    623
    = Citat = Izvorno postao Izgubljeni
    ma crysis je benčmark...
    Jest benchmark, ali je vrhunski izveden benchmark... Cry Engine 2 je jako opak...

    @Hugh Bliss, drago mi je da se barem neko slaže sa mnom...
    @Arbiter of Change, imaš pravo da su neoriginalne. Jednostavno je sve već ispucano. Ali recimo meni je UT3 urnebesno zabavan iako je skoro isti kao predhodnici. Jednostavno mi se to sviđa i nema potrebe da nešto mijenjaju... Ali ima i originalnih igri... Recimo Portal... A i TF2 je dosta maštovit...

    Veliki razlog zašto ljudi pljuju po novim igrama je to da su dosta zahtjevne, barem one najatraktivnije koje i moraju imati najljepšu grafiku... Drugi razlog je isti onaj zbog kojeg moj djed ne želi DVD Player... To je nešto novo i ne valja i on to iz inata ne želi koristiti... Tako je i s igrama. Ima dosta nostalgičara koji su svojom nostalgijom zaslijepljeni. Možda su vam onda sve igre bile jako dobre jer su bile jedne od prvih tog tipa jer je sve bilo još u začecima... Za nastavke tih "prvih" igri kažete da nisu dobri jer vam ne ostaje onaj dojam da je to nešto jako
    posebno i novo ( pa nastavnci niti ne trebaju biti nešto jako novo ). A ponekad su nastavci istih puno bolji, ali ne djeluju svježe jer su na isti foru. To ne znači da su lošiji. Novi nastavci su tehnički puno bolje izvedeni, a priča je manje više ista... I zašto vam je toliki problem reći da je ta igra dobra, kada je jako slična onoj staroj koja je bila odlična skoro u svemu osim u svježini, samo je tehnički bolje izvedena ? Ja se ne žalim da je novi UT lošiji od starih kao što većina govori. On je odličan. Jest da je sve skoro isto i da se ništa skoro nije promijenilo, ali on je i dalje odlična igra kao i onaj iz '99 i spreman je pružiti puno zabave...

  18. #48
    Senior Member Nuke me please Pudli's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Rab
    Postova
    239
    Imas pravo da neki ljudi nevole nove igre jer su prejake za njihove kompove..I jos jedna stvar igre izlazi ko da pada kisa nemozes niti pratit.Tamo u 2000 godinu su izasle 20 igra i to je to sve si od igro a sad nemozes nista niti pratit

  19. #49
    = Citat = Izvorno postao FioPro
    @Arbiter of Change, imaš pravo da su neoriginalne. Jednostavno je sve već ispucano. Ali recimo meni je UT3 urnebesno zabavan iako je skoro isti kao predhodnici. Jednostavno mi se to sviđa i nema potrebe da nešto mijenjaju... Ali ima i originalnih igri... Recimo Portal... A i TF2 je dosta maštovit...
    Naravno shvaćam ja to i to je jedan od razloga zašto bi ja odmah prodao sve živo ako bi ikada napraviti remake Morrowinda, samo zato da ga mogu igrati, pa makar taj remake bio samo grafički/voice acting/itd. Ali ne znam, kod mene inačeSne leti ta fora sa reciklažom istog proizvoda u ljepšem paketu (da, mislim na vas EA bagro).

    @Pudli:
    Da, igre su jednostavno poludjele sa zahtjevima koje mi ovdje jednostavno nikako ne možemo pratiti (mislim, vidi ove prosvjede što će sad zbog povećanja cijena osnovnih potrebština pa se zapitaj), ali po meni je jakoSmalo tih istih opravdalo (ako takvo što uopće i prolazi) svoje zahtjeve. Također kao najbolji primjer svega toga navodim Crysis kod kojega, po meni nažalost, gubiš više od polovine doživljaja ako ne možeš grafiku naštancati dovoljno visoko kako bi se divio ljepoti okoline.

    Uglavnom, veliki problem modernih igara je oslanjanje na čistu tehnologiju umjesto da je ona samo sredstvo pomoću koje će izraziti svoje ideje.

  20. #50
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552
    Arbiter svaka čast.


    Predlažem da ti se da rank "Mudrac godine"

  21. #51
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209
    = Citat = Izvorno postao Bishop_45_(2)
    = Citat = Izvorno postao Plexihack
    = Citat = Izvorno postao Izgubljeni
    ma crysis je benčmark...


    Igre se rade na serijskoj traci...što će nekoj tvrtci 30 milijuna dolara za nastavak neke igre,ako su prvi dio napravili u garaži sa budžetom koji im je pokrivao marendu -.-'
    hmm, mislim da je ovo jako nepravedno i nepromisljeno, nadasve krivo; naime, marenda za cijeli ured debelih amera, pa to mi ne zvuci kao bas tako malena svota, barem ne tako malena svota kao ona koju dobiju 'garažni dev-ovi' !!!
    Ja govorim o tim garažnim dev-ovima,ne amerima(zaposlenicima EA) koji se prežderavaju fakin krafnama i rade neku trash igru -.-'
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  22. #52
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683
    nije tačno da su igre sve lošije! pa pogledajte samo: ut3, cod4, crysis, bioshock, gears of war, the witcher - sve su izašle u 2007 godini... skoro svaka od njih spada u sam vrh svog žanra, i tvrditi da su igre koje su izlazile pre 10 i kusur godina bolje od ovih samo zbog manje cene i budžeta bilo bi veoma... jadno.

  23. #53
    Senior Member It lives by night Iron Storm's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Sacred Sky
    Postova
    589
    Da a na drugoj strani imamo: NFS koji od Carbona postaje sve lošiji, Juiced, Halo 2 (GfW), Oblivion (po većini ovdje), gotovo sve iz produkcije EA itd.
    No zato će biti par bisera ove godina (StarCraft 2, Empire:Total War, Alan Wake...) koje se isplati čekati i dočekati.

  24. #54
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Karlovac, Banija
    Postova
    2.973
    = Citat = Izvorno postao nosferatu25
    nije tačno da su igre sve lošije! pa pogledajte samo: ut3, cod4, crysis, bioshock, gears of war, the witcher - sve su izašle u 2007 godini... skoro svaka od njih spada u sam vrh svog žanra, i tvrditi da su igre koje su izlazile pre 10 i kusur godina bolje od ovih samo zbog manje cene i budžeta bilo bi veoma... jadno.
    po meni sve već viđeno samo kaj ovo ima prokleto bolju grafiju koja meni netreba!
    DELL Inspiron 3737
    17.3" (1600x900) , i7-4500U 1.8 GHz , 8GB DDR3 1600MHz, 1TB HDD, AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR3
    Logitech MX518 i Sennheiser RS 120

  25. #55
    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    Ne znam bas dal' su igre skuplje no slazem se oko opadanja kvalitete igara.

    Sto ces, naucili su g*vno upakirati u lijep omot. Ok, naucili su ranije, sad su usavrsili.
    same here
    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Bar si ti svake nedelje ne fiksas mozak najgorim smecem otkako je civilizacije

  26. #56
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    dajte molim vas ljudi...
    kad se sjetim baldurs gatea 2 ili tormenta i usporedim sa ovim danasnjim izmetima padne mi mrak na oci...
    quake 2 i 3 koji su imali prejebenu atmosferu, kad pogledate crysis on recimo nema nikakvu atmosferu....
    od novijih igara valja samo CoD4, Civ 4(kojeg sad igram ) i mozda witcher...
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  27. #57
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    tesko pitanje .. novije igre uglavnom imaju odlično odrađen grafički dio .. ali se previše developeri koncentriraju na to, bitnije stvari zbog kojih igre i postoje kao što su gameplay i atmosfera su zapuštene i to je problem kod novijih igra. svaka čast iznimkama
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  28. #58
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683
    = Citat = Izvorno postao Iron Storm
    Da a na drugoj strani imamo: NFS koji od Carbona postaje sve lošiji, Juiced, Halo 2 (GfW), Oblivion (po većini ovdje), gotovo sve iz produkcije EA itd.
    No zato će biti par bisera ove godina (StarCraft 2, Empire:Total War, Alan Wake...) koje se isplati čekati i dočekati.
    ne možeš reći da nije bilo loših naslova i u ono vreme kada su se igrali starcraft, diablo 2 ili morrowind... po meni, bioshock je sam vrh fps gejmanja i stoji rame uz rame sa half-lifeom... jesi u pravu što se tiče zle EA korporacije koji cede svaki naslov dok ga ne pokrije prašina, ali nemojmo suditi o svim novijim igrama na osnovu gorepomenutih..

  29. #59
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Lara Croft Mansion
    Postova
    1.636
    Danas svi se brinu oko grafike...
    Ma jebo njih grafika...nek da dobru igrivost i pricu i to je to.
    Pa pogledajte WoW, grafika je za kur.. al je igriva u pm

  30. #60
    Senior Member It lives by night Iron Storm's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Sacred Sky
    Postova
    589
    = Citat = Izvorno postao nosferatu25
    = Citat = Izvorno postao Iron Storm
    Da a na drugoj strani imamo: NFS koji od Carbona postaje sve lošiji, Juiced, Halo 2 (GfW), Oblivion (po većini ovdje), gotovo sve iz produkcije EA itd.
    No zato će biti par bisera ove godina (StarCraft 2, Empire:Total War, Alan Wake...) koje se isplati čekati i dočekati.
    ne možeš reći da nije bilo loših naslova i u ono vreme kada su se igrali starcraft, diablo 2 ili morrowind... po meni, bioshock je sam vrh fps gejmanja i stoji rame uz rame sa half-lifeom... jesi u pravu što se tiče zle EA korporacije koji cede svaki naslov dok ga ne pokrije prašina, ali nemojmo suditi o svim novijim igrama na osnovu gorepomenutih..
    Ne sudim o novijim igrama na osnovu gore spomenutih, i znam da je i u ono vrijeme bilo loših igara. No tada je bilo još i dosta svježine, danas se ista tema reciklira po 50x, i ako se neki naslov izdvoji iz tone istih naslova, onda je to dobar posao. Nisam dosta novih naslova igrao (osim CoD4 i par demoa ostalih) pa onda neću o ovima koje nisam isprobao. Slažem se da se većina njih fura na grafiku (Crysis anyone?), ali šta će ima grafika bez igrivosti (opet Crysis - dobar je on, ima "ono nešto" te se vidi da su se potrudili). A kad EA jednom iscijedi NfS, Fifu i ostale, nadam se da će se netko dočepati toga pa ponuditi svježinu tim franšizama, baš kao što je bio slučaj i sa Tomb Raiderom.

Slične teme

  1. PC računala se sve lošije prodaju
    By W1k1n6 in forum Alt-F4
    Odgovora: 94
    Posljednji post: 16-09-2011, 10:01
  2. Produkcija glazbe za igre
    By DJ_Sin in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 25-05-2011, 15:19
  3. Produkcija igara uskoro bi mogla stajati 60 milijuna USD
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 21-06-2009, 22:14
  4. Produkcija trećeg Mortal Kombat filma još uvijek u pogonu
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 26-09-2008, 23:51
  5. Igre
    By unknown in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 32
    Posljednji post: 20-08-2008, 12:55

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •