Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 31 do 55 od 55

Tema: Komp do 5k kuna

  1. #31
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    Sve 8600 Grafičke su mačka u vreći i teški šrot koji nemre vrtit Dx10 osim možda GTS verzije tako da 8600GT i 8500GT treba zaobići u širokom luku.
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  2. #32
    Senior Member Lord of The Fleas Leoo's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    negdje u northrendu :O
    Postova
    405
    Ima li sanse da on da nekih 6k?
    Onda uzme 3gb rama, sto j edovoljno i 8800gts sto je puno bolje...

  3. #33
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Odes desno pa skrenes lijevo pa samo ravno!
    Postova
    798
    Final Version:

    Intel Core 2 Duo E4300 BOX, 2×1.80GHz, 800MHz, 775-pin, 2MB 894kn

    NVIDIA nForce 650i Ultra, s775, nF 650i Ultra, C2D, GLAN, ATX 810kn

    DDR2 1GB PC5300 (667MHz) Kingmax x4=4Gige rama,307Kn po keksu,4 keksa je 1228kn

    HDD Seagate ST3250824AS, 250 GB 8MB, S-ATA300, NCQ, 7200 492Kn
    DVD+RW/-RW/RAM LG GSA-H42L Dual Layer, LightScribe, 18x, bulk 249kn

    Gigabyte GF 8600GTS PCIE , 256MB, TV out, dual DVI 1658Kn

    Chieftec Power supply 450W ATX 2.0,2x12v,Active PFC,AFC,12CM fan,2x
    SATA 375kn

    Thermaltake mid tower Mambo, bez PS, crno, USB, audio, 1×120mm fan 335Kn

    Sve iz ve-mila - oko 6k

    Eto to je moja finalna verzija ispravite me ako sam negdje uprsko ili nesto zeznuo i recite jel valja
    Nemam sig!

  4. #34
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    Sve je dobro ali grafička suxa...od Dx10 nemaš koristi pa si kupi neku Dx9 a kasnije dodaj Dx10.

    Dakle:

    Powercolor Radeon X1950Pro PCIE, 256MB, TVout, dual DVI 1273Kn ili


    Leadtek GF 7600GT TDH, 256MB, PCI-E, TV-out, 2 x DVI za 902Kn

    Sve iz Ve-mila.
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  5. #35
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    I nForce čipset nije baš preporučen za Intel procesore! Bolje bi prošao sa Gigabyte 965P-DS3, cjena je ista!

    Ostalo je OK, osim grafe naravno! Nikad nebi nikome preporučio 8600 seriju! Ili x1950 ili 7900 ili 8800, ali 8600 niti pod razno!

    Sretna ti kupnja!

  6. #36
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Odes desno pa skrenes lijevo pa samo ravno!
    Postova
    798
    Final version 2:



    Intel Core 2 Duo E4300 BOX, 2×1.80GHz, 800MHz, 775-pin, 2MB 894kn

    Gigabyte 965P-DS3

    DDR2 1GB PC5300 (667MHz) Kingmax x4=4Gige rama,307Kn po keksu,4 keksa je 1228kn

    HDD Seagate ST3250824AS, 250 GB 8MB, S-ATA300, NCQ, 7200 492Kn
    DVD+RW/-RW/RAM LG GSA-H42L Dual Layer, LightScribe, 18x, bulk 249kn

    *EDRadeon X1950Pro PCIE, 256MB, TVout, dual DVI 1273Kn

    Chieftec Power supply 450W ATX 2.0,2x12v,Active PFC,AFC,12CM fan,2x
    SATA 375kn

    Thermaltake mid tower Mambo, bez PS, crno, USB, audio, 1×120mm fan 335Kn

    6000kn Iz Ve-mila

    *EDIT:Jel sad sve stima?
    Nemam sig!

  7. #37
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Bilo bi dobro kad bi matična bila socket 775, a ne AM2

    Uzmi si ovu matičnu kaj ja imam u sigu... To ti je definitivno Bast Buy matična za C2D konfiguraciju! Ova koju si ti izabrao je za AMD na žalost!

  8. #38
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Odes desno pa skrenes lijevo pa samo ravno!
    Postova
    798
    Nadam se da sad sve valja?
    Nemam sig!

  9. #39
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Je sad je OK, znam da si ispizdio zbog svega ovoga ali bolje da si pitao nego kupio nekaj krivo, nedaj Bože!

    Vjeruj da buš jako zadovoljan sa tim kompom, ja znam da ja jesam, a nije toliko različit od tvog... Jedino imam malo bolju grafu ali zato manje memorije

  10. #40
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Odes desno pa skrenes lijevo pa samo ravno!
    Postova
    798
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Je sad je OK, znam da si ispizdio zbog svega ovoga ali bolje da si pitao nego kupio nekaj krivo, nedaj Bože!

    Vjeruj da buš jako zadovoljan sa tim kompom, ja znam da ja jesam, a nije toliko različit od tvog... Jedino imam malo bolju grafu ali zato manje memorije
    Komp za mene ( ) Vec za frenda nadam se da ce mu dobro vrtit nove naslove
    Nemam sig!

  11. #41
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    A šteta, ja sam mislio da je za tebe! Tu nema brige, sve igre koje do danas postoje idu na ULTRA MAX

    Osim OpenGL igri zbog grafe, ali njih je i onako malo!

    Drago mi je ak sam pomogao, pozdrav!

  12. #42
    Senior Member Lord of The Fleas Xenon Demon's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    U mraku! Čekam te već 5 minuta!
    Postova
    324
    Neču pisat cijene ali evo što ču ja kupi bez hard diskova za 4600 kn (s hdd dođe isto 5k):
    8600gts
    gigabyte neka am2 ploča(ima jeftinih a nisu ni loše te imaju sve nove tehnologije)
    x2 4800+ naravno athlon
    2x kingstone 1GB ddr2 (800Mhz)
    e da treba ti napajanje poviše 500w (može se desit da se izgasi kad pokreneš igru jer troši previše struje)
    MS 550w radi posao!
    = Citat = Izvorno postao Mahatma Gandi
    Govori samo ako je to poboljšanje u odnosu na tišinu.
    Ali Mahatma Gandi nije znao jednu stvar!
    = Citat = Izvorno postao Albert Einstain
    Sve je relativno.

  13. #43
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    = Citat = Izvorno postao Tikvić
    Neču pisat cijene ali evo što ču ja kupi bez hard diskova za 4600 kn (s hdd dođe isto 5k):
    8600gts
    gigabyte neka am2 ploča(ima jeftinih a nisu ni loše te imaju sve nove tehnologije)
    x2 4800+ naravno athlon
    2x kingstone 1GB ddr2 (800Mhz)
    e da treba ti napajanje poviše 500w (može se desit da se izgasi kad pokreneš igru jer troši previše struje)
    MS 550w radi posao!
    Ovo boldano je smješno

    Evo par komentara...

    Grafa...ajmo reć OK jer sam dobre volje i jer je GTS verzija!
    Matična...neam pojma jer je nisi naveo
    Procesor...OK
    Memorija...zašto Kingston? Kraj toliko modela memorije ti baš Kingstona uzmeš... Dali si ikada čuo nekoga da je preporučio tu memoriju ikome?
    Napajanje... - Codegen je BrandName naspram MS-a A Codegen se lako svrsta u NoName napajanja

  14. #44
    Senior Member Lord of The Fleas Xenon Demon's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    U mraku! Čekam te već 5 minuta!
    Postova
    324
    Vidiš ,bartuc codgen košta vipe od MS...Ja imam doma trenutačno CODGEN 400W a ima sam i MS 400W naš koja je razlika između ova dva nakon MS nisam triba stavit zube na škanciju.....
    Znam da si dobro mislio ali zašto kupovat skupe stvari kad možemo proč jeftinije....osim toga bilokoja memorija radi posao kako treba..... pa neču sad overclockat preko 30 % 30 je meni sasvim dovoljno osim toga baš ovog lika zanima jeli to brand name ako ga dođe 100 kn manje a radi jedva zamjetno
    lošije od branda.....ja znam da mene nije!
    Uvijek imaš garanciju! Vjerojatno si dobro mislio ali pari da me vrijeđaš...
    PS:Gleda sam cijene.... CODGEN 400w> MS 550w pa sad ti uzmi...
    = Citat = Izvorno postao Mahatma Gandi
    Govori samo ako je to poboljšanje u odnosu na tišinu.
    Ali Mahatma Gandi nije znao jednu stvar!
    = Citat = Izvorno postao Albert Einstain
    Sve je relativno.

  15. #45
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Gle, nisam iskreno mislio nikaj loše... Što se napajanja tiće, pošto si rekao da ćeš OC-ati, onda je poželjno imati kvalitetno napajanje radi stabilnosti sistema! Ne dođe uzaludno Codegen od 400W cca 100 kuna, Chieftec od 400W cca 300 kuna i Seasonic od 430W cca 600 kuna, ak me razmeš!? To kaj na Codegenu i MS-u piše da imaju 400W je glupost, pisalo je i na plotu "P.i.č.k.a" pa se Mujo našpranjio... To je sve samo nije 400W!

    Što se memorije tiće, jedan A-Data, koji je u istom cjenovnom rangu sa Kingstonom, daleko je stabilnija i kvalitetnija memorija! Čak je i uber jeftini Kingmax bolji! A da ne pričam da je jedan Super Talent koji je daleko superiorniji nad svima gore navedenim vrlo blizak u cjeni sa njima!

    Sorry ak sam te uvrjedio na bilo koji način, sam ti želim skrenuti pozornost na neke činjenice koje moraš naučiti prije nego kupiš novi komp jerbo komp nije stvar koja se kupuje iz mjeseca u mjesec! Kada ga kupuješ moraš se potruditi tak da budeš maksimalno zadovoljan izborom komponenti! Codegen i MS će raditi, ali pitanje je: "Koliko dugo?"!

  16. #46
    Senior Member Lord of The Fleas Xenon Demon's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    U mraku! Čekam te već 5 minuta!
    Postova
    324
    Hvala na isprici ..znam to o čemu govoriš.. no ipak preferiram za overclock imat lošije napajnje jer za taj kompjuter ne proporučujem ništa ispod 500w
    a codegen i ostali su preskupi!NO neslažem se da je krivo to šta piše..
    Neka napajanja daju više snage na molexe nego na atx ili za ploču pa se to izvrne pa si pari kupio 300w a ne 500 w hvala bogu MS ne pripada toj skupini....a kažem vam za taj kompjuter ništa ispod 500w ili barem 450 w ali ako češ imat još neke akcesorije poput vodenog..(dobro nečeš)..ali za budučnost to če ti bit korisno!
    = Citat = Izvorno postao Mahatma Gandi
    Govori samo ako je to poboljšanje u odnosu na tišinu.
    Ali Mahatma Gandi nije znao jednu stvar!
    = Citat = Izvorno postao Albert Einstain
    Sve je relativno.

  17. #47
    Nikada ne preporucam jeftina napajanja pogotovo ako netko misli klokati ali ja osobno uvijek vozim komp na nekom jeftinom napajanju.Eto vec od 10 mj. prosle godine vozim ovaj svoj komp na smartbox 500 w.procesor,memorija i grafa su umjereno kloknuti i nikada nikakvih problema sa nestabilnoscu.Imao sam to napajanje i u proslom kompu oko dve godine i isto nikada nikakvih problema.Za 200 kn ja zadovoljan.Znaci za sve samo najbolje ili barem solidne konponenta ali za mene osobno gotovo uvijek sto jeftinije to bolje.


  18. #48
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    = Citat = Izvorno postao Tikvić
    Hvala na isprici ..znam to o čemu govoriš.. no ipak preferiram za overclock imat lošije napajnje jer za taj kompjuter ne proporučujem ništa ispod 500w
    a codegen i ostali su preskupi!NO neslažem se da je krivo to šta piše..
    Neka napajanja daju više snage na molexe nego na atx ili za ploču pa se to izvrne pa si pari kupio 300w a ne 500 w hvala bogu MS ne pripada toj skupini....a kažem vam za taj kompjuter ništa ispod 500w ili barem 450 w ali ako češ imat još neke akcesorije poput vodenog..(dobro nečeš)..ali za budučnost to če ti bit korisno!
    Codegen nije skup,ali je sranje.
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  19. #49
    Senior Member Lord of The Fleas Xenon Demon's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    U mraku! Čekam te već 5 minuta!
    Postova
    324
    Idete offtopic...Uglavnom sitio sam se ploče:
    -MB GIGABYTE M57SLI-S4, Socket AM2, NVIDIA nForce 570-SLI, 6 x Serial ATA II, SATA RAID, UDMA133, 2PCI, 3PCI-E x1, 2PCI-E x16, 4DDR II (Dual Channel, 800/667/533MHz), 8-channel Sound, SPDIF out (coax & opt), Gigabit LAN, IEEE 1394 FireWire, USB2.0, ATX
    jeli to dovoljno? košta oko 700kn
    = Citat = Izvorno postao Mahatma Gandi
    Govori samo ako je to poboljšanje u odnosu na tišinu.
    Ali Mahatma Gandi nije znao jednu stvar!
    = Citat = Izvorno postao Albert Einstain
    Sve je relativno.

  20. #50
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    @Tikvić, dobra je ploča ali si razmisli o verziji koja nije SLI kompatibilna! SLI verzija je uglavnom skuplja, a vjeruj mi ne isplati se uzimati dvije grafe u SLI jer je prva jača verzija od te dvije i jeftinija i daje bolje performanse u igrama!

    Znaći, loše kod SLI... više se komp grije, više struje vuće (jako iliti skupo napajanje je potrebno), više koštaju dvije slabije kartica od jedne jače a performanse su lošije!

    Ako me želiš poslušati, ona buš primjetio da možeš proči jeftinije sa nekom matičnom bez nepotrebnog SLI-a ili također bespotrebnog CrossFire-a! Tu lovu kaj uštediš na Non SLI matičnoj upucaš u neku drugu, važniju komponentu!

  21. #51
    Senior Member Lord of The Fleas Xenon Demon's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    U mraku! Čekam te već 5 minuta!
    Postova
    324
    Ah sad moraš ti nač neku manu....znam zašto sam uzeo....razmišljam o 2x 8600gts sad češ i to popljuvat...znam ,ali bolje je ovako...
    = Citat = Izvorno postao Mahatma Gandi
    Govori samo ako je to poboljšanje u odnosu na tišinu.
    Ali Mahatma Gandi nije znao jednu stvar!
    = Citat = Izvorno postao Albert Einstain
    Sve je relativno.

  22. #52
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    = Citat = Izvorno postao Tikvić
    Ah sad moraš ti nač neku manu....znam zašto sam uzeo....razmišljam o 2x 8600gts sad češ i to popljuvat...znam ,ali bolje je ovako...
    Gle ovak... dvije 8600GTS koštaju cca 3000 kuna! Za 3000 kuna dobiješ ak se ne varam 8800GTX, s tim da je čak i 8800GTS barem za trečinu bolja i jača od dvije 8600GTS! 8800GTX je valjda i duplo jača od dvije 8600GTS-ice!

    Evo iskreno ne izmišljam te stvari, to su poznate činjenice i molio bih te da se informiraš oko tih stvari, a ne da me poklapaš kao da te želim zajebati!

    Pitaj kog god želiš dali ti bacam krafne u oči... pogledaj si recenzije SLI-a po netu! Vidjet ćeš da te ne zajebavam!

    Kako je kolega Nitros rekao, "SLI služi samo za profesionalnu uporabu gdje je potrebno više od jednog monitora, te takve dvije kartice zamjenjuju pro grafe koje koštaju preko 50'000 kuna"! Nisam ga doslovce citirao, ali rekao sam sve kaj se ima za reč!

  23. #53
    Senior Member Lord of The Fleas Xenon Demon's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    U mraku! Čekam te već 5 minuta!
    Postova
    324
    Pa sad nisma nikad čuo da
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Sbacam krafne u oči
    Sali ja sam ne strpljivosim toga vjerojatno ču prestat sa nadogradnjom ....ali ima li takva verzija u ve-mila.....ili nešto slično....
    = Citat = Izvorno postao Mahatma Gandi
    Govori samo ako je to poboljšanje u odnosu na tišinu.
    Ali Mahatma Gandi nije znao jednu stvar!
    = Citat = Izvorno postao Albert Einstain
    Sve je relativno.

  24. #54
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Inaće ti Ve-Mil ima jako loš izbor matičnih ploča, pogotovo za AMD!

    Ali npr. ovo je puno bolja solucija od one gore -> http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziT ... ifra=22182

    Matična je podosta jeftinija, a razlika u kvaliteti je minimalna! Čak niti nForce 550 nebuš (kao običan korisnik) vjerovatno nikada u životu iskoristio u potpunosti!

    Ta matična je zapravo jedina "isplatljiva" investicija u Ve-Milu za AM2 procesore!

  25. #55
    Senior Member Lord of The Fleas Xenon Demon's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    U mraku! Čekam te već 5 minuta!
    Postova
    324
    Poslušao sam te i kupujem ,hvala [nisam htio bit n00b te tupit svoje ali opet ža mi je šta nema SLi ali moram ič unutar cijene]
    = Citat = Izvorno postao Mahatma Gandi
    Govori samo ako je to poboljšanje u odnosu na tišinu.
    Ali Mahatma Gandi nije znao jednu stvar!
    = Citat = Izvorno postao Albert Einstain
    Sve je relativno.

Slične teme

  1. Komp za 3k kuna
    By Electromaster in forum Konfiguracije
    Odgovora: 33
    Posljednji post: 15-09-2012, 00:53
  2. Komp za 3000 kuna
    By bananac in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 02-03-2009, 12:46
  3. Komp oko 4000 kuna
    By Dr. Kam in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 10-12-2008, 16:53

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •